Felsenbräu, Felsenbräu Märzen

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 09-2005
    • 9777

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwowar2
    Pancernik,
    kto Cie wkurzyl - importer mam nadzieje.
    Jasna sprawa (jak mawia mój syn ), że importer. Ciebie po prostu nie lubię za opisy piw, które masz w piwniczce .
    Prawda jest taka, że Bawaria to piwny raj (jak dla mnie, przynajmniej), i tego Ci po ludzku bezinteresownie zazdraszczam...
    Jak będziesz zmierzał w kierunku Łodzi lub tzw. stolycy, daj znać, to wspólnie omówimy te kwestie...

    Comment

    • piwowar2
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 11-2001
      • 588

      #17
      Na jakis koncert bym sie chetnie wybral, albo do stolycy do Bierhalle

      Comment

      • Pancernik
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 09-2005
        • 9777

        #18
        W Łodzi też jest "Bierhalle", tyle, że kelnerki jakieś takie bardziej szpetnawe, niestety...
        A ze sklepu "Dziada" do rzeczonej "Bierhalle" jest 3,8 km, po drodze jeszcze sklep "Agro" na Nowomiejskiej...

        Comment

        • docent
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 10-2002
          • 5205

          #19
          Jedynym mankamentem tego piwa jest słabiutka piana. Poza tym wszystko tak jak w marzenie być powinno: bursztynowa barwa, delikatnie słodowy zapach, dobre nasycenie. Piwo jest pełne w smaku, umiarkowanie słodowe (ale nie słodkie) z pobrzmiewającymi gdzieś owocowymi akcentami. Bardzo dobry przedstawiciel gatunku!
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • Kamień
            Porucznik Browarny Tester
            • 07-2007
            • 361

            #20
            Moje pierwsze Marcowe piwo, nie licząc Złotego Smoka z Fortuny. Kupione w Zofmarze za 3,10zł.

            Kolor: Jasnobursztynowy, lekko pomarańczowy. Ładny. Choć może mógłby być trochę bardziej głęboki? Stawiam za kolor 4,5
            Piana: Kiepska. Na początku tworzy się biały, raczej drobnoziarnisty dywanik, który i tak szybko zaczyna znikać. Piana tu i tam przylepia się do szkła. Oceniam na 2,5
            Zapach: Raczej słaby, głównie słodowy. Prócz tego czuć lekki, aromatyczny zapach chmielu. Stawiam 3,5
            Smak: Na pierwszym planie słód, dalej aromatyczna, delikatnie goryczkowa chmielowość i posmaki, nie owocowe - jak się spodziewałem - a raczej kwiatowe. W tle odrobina słodowej słodyczy. W pierszych łykach wyczuwalna była też badzo delikatna nutka zbożowa. Smak jest naprawdę przyjemny, należy się 4,5
            Nasycenie CO2: Umiarkowanie intensywne, do końca się trzyma na podobnym poziomie. Komponuje się ze smakiem - 4,5
            Opakowanie: Klasyczna dla tego browaru butelka z odkręcanym kapslem. Kolorystyka jest brązowo - bordowa, nawet pasuje. Kontra poświęcona jest "ekologiczności" tego piwa. Co raz bardziej mnie przekonuje design tych opakowań. Daję 4

            Całkiem sympatyczne piwko. Stanowczo muszę poprubować więcej piw marcowych. Rzeczywiście, Złoty Smok ma z tym piwem całkiem sporo wspólnego. Zwłaszcza taką charakterystyczna słodową, lekko słodką nutkę i aromaty kwiatowe. Ale...coś w piwie z Fortuny jest nie tak... chyba chmielowa goryczka jest zbyt delikatna. Ta silna słodowość i aromatyczna goryczka kojarzą mi się również z... Łódzkim Mocnym

            Mam teraz małe pytanie do tych, którzy władają językiem niemieckim. Na czym polega "solarność" tego piwa? Cała kontra poświęcona jest idei Solarbier, stoi tam mniej więcej tak:
            Das geschütze Markenzeichen SOLARBIER garantiert, dass unsere Biere ohne Einsatz fossilel Energieträger hergestellt werden. Die Erzeugung von Felsenbräu-Bieren erfolgt überwiegend durch SOLARENERGIE Die Verwendung des SOLARBIER-Labels unterliegt der ständigen Kontrolle durch die TU München-Weihenstephan. Durch den Kauf von SOLARBIER leisten Sie lhren persönlicher Beitrag zur Erhaltung unseres Planeten.

            Comment

            • Pancernik
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 09-2005
              • 9777

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kamień
              Mam teraz małe pytanie do tych, którzy władają językiem niemieckim. Na czym polega "solarność" tego piwa? Cała kontra poświęcona jest idei Solarbier, stoi tam mniej więcej tak:
              Das geschütze Markenzeichen SOLARBIER garantiert, dass unsere Biere ohne Einsatz fossilel Energieträger hergestellt werden. Die Erzeugung von Felsenbräu-Bieren erfolgt überwiegend durch SOLARENERGIE Die Verwendung des SOLARBIER-Labels unterliegt der ständigen Kontrolle durch die TU München-Weihenstephan. Durch den Kauf von SOLARBIER leisten Sie lhren persönlicher Beitrag zur Erhaltung unseres Planeten.
              ... się ogólnie mianowicie o to rozchodzi, że te cwaniaki energie kosmiczne wykorzystujom...

              Poważniej, browar ten lansuje się (w Bawarii trzeba się jakoś wśród pozostałych 600 browarów wyróżnić ), że do warzenia używa energii słonecznej i generalnie odnawialnej, a kupując ich piwo deklarujesz się jako zwolennik ochrony naszej planety.
              Zawsze, jak kupuję albo piję jakiegoś Felsen'a, czuję się jak Bruce Willis w "Armaggedonie", ratuję dzielnie naszą matkę Ziemię i wypinam z tego powodu klatę .

              Comment

              • zythum
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 08-2001
                • 8305

                #22
                W zasadzie pierwszy post Dreamer-a wyczerpuje temat oceny. bardzo m smakuje. Zakupione w Joli.
                To inaczej miało być, przyjaciele,
                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                Rządzący światem samowładnie
                Królowie banków, fabryk, hut
                Tym mocni są, że każdy kradnie
                Bogactwa, które stwarza lud.

                Comment

                • granat862
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  • 12-2004
                  • 945

                  #23
                  Kolor jasno bursztynowy.
                  Piana lekko "przybrudzona" średniowysoka drobnopęcherzykowa, opada do 0,5 cm warstewki.
                  Zapach przyjemny słodowo chmielowy, pełny.
                  W smaku wyraziste pełne słodowe, z niewielką goryczką.
                  Wysycenie średnio duże.
                  Opakowanie to zakręcana butelka, etykieta bez zmian.

                  Kupione w Bełchatowie w "Piwach Importowanych" za 4,40.
                  Bardzo dobre piwo, jeszcze wrócę do niego.
                  Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                  Comment

                  • Tapir
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 10-2009
                    • 730

                    #24
                    Kolor - bursztyn, raczej ciemny.
                    Piana - przeciętna, znika raczej szybko za to dywanik pozostający po niej jest dość trwały.
                    Zapach - niezbyt intensywny ale przyjemny, słodowy, leciutko czuć chmiel i delikatną słodkawą nutkę.
                    Smak - Pełny, słodowy z raczej delikatną goryczką. Zwyczajnie bardzo smaczne piwo.
                    Wysycenie - bardzo dobre.
                    Opakowanie - jak na zdjęciu

                    Kupione za 4.50 w Rodzince Bis
                    Muszę przyznać, że bardzo mi smakuje, wrócę nie raz
                    Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      🥛🥛🥛🥛🥛
                      • 11-2009
                      • 6312

                      #25
                      Słodkawy märzen czyli klasyka tematu...

                      Dobrze się pije... ładny kolorek i pianka.

                      Graficznie małe zmiany...
                      Attached Files

                      Comment

                      Przetwarzanie...