Felsenbräu, Felsenbräu Braune Weisse

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Major Piwnych Rewolucji
    • 05-2003
    • 1576

    Felsenbräu, Felsenbräu Braune Weisse

    zaw. alk. 5,1%, but. 0,5 l.

    Kolejne piwo z palety produktów Felsenbräu, tak niespodziewnie sprowadzonych do Łodzi. Tym razem ciemny, dosłownie brązowy pszeniczniak.
    Aromat, jak się okazało, słabiutki, oczywiście drożdżowy. Za słaby. Kolor brązowo-szary, ciemny, właściwie standardowy dla ciemnych pszeniczniaków. Piana wysoka, ale trochę zbyt szybko jej zaczęło ubywać. Smak rozczarowujący. Zasadnicze nuty, rzecz jasna, pszeniczno-drożdżowe, ale bardzo spłycone. Starałem doszukać się tak typowej dla dobrych ciemnych pszniczniaków głębi smaków (jakieś owoce, goździki) i jakoś mi się nie udało . W dodatku nietypowy posmak, taki jakiś kwaskowato-ziemisty . Ogólnie piwo mało treściwe, o charakterze wytrawnym.
    Nie twierdzę, że to piwo niedobre; po prostu może ostatnio miałem okazję pić zbyt wiele dobrych ciemnych pszeniczniaków i smak mi się lekko skrzywił.
    Uwzględniając przystępną cenę 3,39 + but., nie jest źle.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • lzkamil
    Major Piwnych Rewolucji
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Parametry j.w.
    Kolor jasnobrązowy, mętne (4.5)
    Piana wielka, gęsta i bardzo trwała jak na pszenicę przystało (5)
    Nasycenie wysokie, bez zarzutu (5)
    Zapach niezbyt silny jak na pszeniczniaka, bananowo-goździkowy, ciemny słód może trochę za słabo wyczuwalny (3.5)
    Smak typowo pszeniczny, mocno słodowy, treściwy, po lekkim ogrzaniu dochodzi wyraźna "ciemna" nuta (4.5)
    Opakowanie - bardzo mi się podoba jak w całej serii, tylko brak podanego ekstraktu (4.5)
    Ocena [4.225]
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Nabyte u niezawodnego Dziada na Pomorskiej.
      Etykieta typowa dla serii, dobrze wygląda w brązowym odcieniu.
      Kolor ciemnobursztynowy, zupełnie klarowny póki nie zamerda się butelką.
      Piany mnóstwo, ciężko jest zmieścić to piwo w szklance. Jest leciutko beżowawa
      Zapach czuć bardzo dobrze 30 cm od szklanicy Są banany, są goździki, są ostre fenolowe nutki.
      Smak mocno słodowy, z lekkimi "ciemnymi" nutkami. Wyczuwa się wiecej ostrych fenoli niż nut bananowo-goździkowych, ale w niczym mi to nie przeszkadza.
      Ogółem, bardzo zacny ciemny Weizenek. Stawiam spokojnie 4.

      Comment

      • Budvar
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 09-2005
        • 265

        #4
        Felsenbräu, Braune Weisse
        Alkohol: 5.1% obj.

        Kolor: dobre zmętnienie, gorzej z barwą – jest zbyt jasna, ale ogólne wrażenie dobre [4]

        Piana: najwyraźniej nie jest to najmocniejsza strona „Felsenów” – źle się pije piwo (a zwłaszcza pszeniczne), na którym nie ma choć krążka piany – a tak jest w tym przypadku; a początek jest tak obiecujący – piana burzliwa, beżowa, bardzo wysoka... [3.5]

        Zapach: nieco mało wyraźny, nieco jakby „mleczny” (?) a może mleczno-kawowy ? [4]

        Smak: nieco za mało bogaty na początku, na szczęście z czasem pojawiają się ciekawe nuty – głównie goździkowe, nieco zbyt duża kwaskowość, nieco zbyt mała "treściwość" [4]

        Wysycenie: w sam raz jak na „pszenicę” [5]

        Opakowanie: butelka z zakrętką, etykieta ładna, w brązowych barwach [4.5]

        Uwagi: piwko zakupione „U Dziada” w Łodzi

        Moja ocena (wg ARTomatu): [4.000]

        Comment

        • Pancernik
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          🥛🥛🥛🥛🥛
          • 09-2005
          • 9777

          #5
          Kolejne z zapasu napojów na Święta, głęboko schowanych za rzędem zielonych flaszek Carlsberga (gdyby szwagier nieopatrznie chciał się piwa napić i otworzył lodówkę ) było Felsenbräu Braune Weisse...

          Kolor: mocnej, mętnej (?) herbaty [4].
          Piana: gęsta, drobna, powoli opada [4].
          Zapach: drożdze, w tele banany walczą o drugie miejsce z cytrusami [4,5].
          Smak: nuty palone, potem uaktywnia się pełniejsza paleta, dla mnie (podobnie jak HefeWeizen) takie jakieś wodniste... [3,5].
          Wysycenie: miłe, delikatne, mogłoby być większe [4].
          Opakowanie: identyczne, jak HefeWeizen, lecz w tonacji "braune/weisse" [3,5].

          Kolejny produkt Felsenbräu, który nie spowodował u mnie okrzyków entuzjazmu - ot, w miarę poprawny ciemny pszeniczniak...

          Comment

          • zythum
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            • 08-2001
            • 8305

            #6
            Felsen Brau, Braune Weisse

            Właśnie nie ciemny ale brązowy pszeniczniak. W smaku żeby jakoś to scharakteryzować to połączenie pszeniczniaka z polotmavym Naprawdę ciekawe, jednocześnie delikatnie i wytrawne zachowujące posmaki owocowe, w tle porterowe smaczki. Treściwe. Ogólnie naprawdę dobre piwo choć nie jest to piwo którego można wypić 1.
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              🥛🥛🥛
              • 01-2005
              • 10386

              #7
              Czy tej piwo z browaru Felsenbräu, z miejscowości Thalmannsfeld, czy też zupełnie coś innego Z pewnością alkoholowe ?
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • jack_chili
                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                • 03-2008
                • 142

                #8
                Tak to piwo pochodzi z miejscowości Thalmannsfeld i jest jak najbardziej alkoholowe. Aczkolwiek jest to praktycznie niewyczuwalne i dobrze. Dla mnie jest zbyt kwaskowate ale w połączeniu z drożdżowymi nutkami daje znakomity efekt.

                Comment

                • Kamień
                  Porucznik Browarny Tester
                  • 07-2007
                  • 361

                  #9
                  To znaczy, że chodzi o to piwo?

                  Comment

                  • Tapir
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 10-2009
                    • 730

                    #10
                    Kolor - brązowy, mętny.
                    Piana - przeciętna, w miarę gęsta i wysoka, trwałość poniżej przeciętnej.
                    Zapach - Średnio intensywny, banany, goździki i drożdże, ciemne nuty prawie nie wyczuwalne.
                    Smak - Na pierwszym planie banan i drożdże, nutki palone ledwie wyczuwalne za to w smaku czuć intensywną, cytrusową kwasowość (chyba nawet zbyt intensywną).
                    Wysycenie - nieco za niskie.
                    Opakowanie - jak to Felsen - zakrętka, w miarę prosta (ale ładna) etykieta.

                    Kupione za 4.50 w "Rodzince Bis"
                    Jest niezłe ale nie zachwyciło mnie, trochę mało ciemne w smaku/zapachu jak na dunkela.
                    Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                    Comment

                    Przetwarzanie...