Frankfurter Brauhaus, Pilsator Pilsener

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    Frankfurter Brauhaus, Pilsator Pilsener

    Zdziwiłem się,że ani na liście piw ,ani w wyszukiwarce nie ma tego piwa pochodzącego z browaru znajdującego się we Frankfurcie nad Odrą.
    Parametry alk.5.0%vol
    Ekstrakt nie podany.
    Barwa słomkowa,bardzo obfita piana,postaje przez długi czas Gaz niezbyt nachalny,drobniutkie pęcherzyki przebijają się ku górze.Według mnie tak miło szczypią w język i nie odbija się jak po naszych masówach.Zapach taki chmielowy,ale ma jakąś minimalnie nieprzyjemną nutkę-lekarstwo...?Etykieta, kontra,krawatka taka sobie w/g mnie,kapsel goły.
    Smak bardzo miły jak dla mnie, czyli czuć zdecydowaną goryczkę w smaku.
    Cena na stacji benzynowej wyniosła ,aż 0.75€;w hiperku kosztuje z pewnością poniżej 0.50€.
    W sumie całkiem niezłe piwko


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #2
    Dziś zakupiłem i kosztował only 0.33 €-czyli około 1.33 zł.
    Nie wiem ,ale dziś trafiłem jakąś inną warkę i piana była chwilowa,smak też jakiś mało zdecydowany,za to zapach bez nieprzyjemnych dodatków.
    Pite dzisiaj o dużo,dużo gorsze.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      🥛🥛🥛
      • 01-2005
      • 10386

      #3
      Przygotowane do konsumpcji:
      Attached Files
      Last edited by sibarh; 23-11-2008, 06:18.
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Shlangbaum
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 03-2005
        • 5828

        #4
        Piwo upolowane przez e-prezesa za 1,69 zł. Dzięki

        Kolor żółtozłoty. Piana opada do dywanika. Zapach wyraźnie chmielowy. W smaku pełne. Solidnie goryczkowe. Opakowanie sympatyczne. Półlitrowy pet'cik z lwem w chmielowym otoku przypominającym logo jednej z hollywoodzkich wytwórni filmowych. Nie podali tylko psiekrwie ekstraktu na opakowaniu. Nie jest to górna półka ale jednak dobre piwo.

        Daję temu piwu 3.9 Myślę, że w sezonie letnim warto się wybrać po nie do Kauflandu. Jest smaczne, tanie i dzięki opakowaniu z polietylenu lekkie na wyjazdy nad wodę, grilla czy ognisko.

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • Pinio74
          Major Piwnych Rewolucji
          • 10-2003
          • 3881

          #5
          Jak dla mnie, to goryczka w tym piwie ma taki sztuczny, dziwny posmak (piszę o piwie w pecie, które dostępne jest w Kauflandzie) i psuje to cały jego odbiór. Szkoda, bo gdyby nie to, byłoby zupełnie niezłe, a tak już raczej do niego nie wrócę.
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • Czapayew
            Major Piwnych Rewolucji
            • 10-2002
            • 1966

            #6
            Zazdroszczę Koleżeństwu jakichkolwiek pozytywnych odczuć przy konsumpcji PILSATORA. Zakupione w KAUFLANDZIE, cena 1,95 zł za 0,5 l. plastikowego peta.
            Piana - pieni się obficie, ale szybko znika
            Zapach - brak, rozwodniony
            Smak - spodziewałem się znanej z piw niemieckich nuty jęczmiennej, a ta ani goryczki, ani słodu - ot, taka chmielowana woda.
            Tylko kolor był w porządku
            Piwo na 2,5, nic więcej.
            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

            www.zamkoszlaki.com
            www.piwnekapsle.net

            Comment

            • Noman
              Kapral Kuflowy Chlupacz
              • 04-2007
              • 30

              #7
              Jedno z najgorszych pitych przeze mnie piw.

              Piana - nędza, coś się spieniło na krótko i tyle na temat.
              Zapach - fatalny, apteczny z przebijającym się zapaszkiem spirytusu.
              Smak - totalna porażka, po prostu nijakie.
              Kolor - tu akurat zupełnie okej, ale co mi po kolorze jak organoleptycznie wstrętne.

              W łącznej ocenie 1,5
              Last edited by Noman; 14-11-2008, 22:09.

              Comment

              • Mikko
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 12-2008
                • 583

                #8
                Kupione wczoraj w Społem za 1,79. Piwo, podobnie jak Sternburg, uważane za piwo niemieckiego 'proletariatu' co pokazuję przepaść między Polską a Niemcami - życzyłbym sobie żeby któryś nasz koncerniaków, pozycjonowany jako premium rozkosz dla klasy średniej, smakował tak jak Pilsator. Jak na swoją cenę i półkę daje 4.

                Comment

                • leona
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Kupiłem to piwo z 2 powodów. Po pierwsze rozbawiła mnie nazwa, po drugie zobaczyłem, że w czasie mojego pobytu w getranku 3 chłopaczków wyglądających jak ja 20 lat temu (nieuczesani, białe, wysokie "adidasy", wąskie jeansy i skórzane katanki ) weszło i bez zastanowienia wzięło po butelce.

                  Ogólnie to takie słabawe, lekkie, mało chmielone. Niestety ma jakiś posmak upodabniający je do zwykłego piwa koncernowego, może to ten brak chmielu?

                  No cóż, enerdowscy pogrobowcy power metalu tym razem się mylili

                  Comment

                  • Pancernik
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    🥛🥛🥛🥛🥛
                    • 09-2005
                    • 9777

                    #10
                    Kolor to NRD-owska bledzizna . Piana biała, średniodrobna, dość trwała, pozostawia centymetrowy kożuszek.
                    Zapach słodowo-koncernowy, chwilę po otwarciu butelki wydostaje się "ściera". Smakowo płaski, mdlący słód, w tle ślad goryczki.
                    Dużo gazu. Butelka NRW, goły kapsel, na ecie jakiś lew, tandetne wzornictwo.
                    Ogólnie robi wrażenie "dyskontowe". W ramach podtrzymania przyjaźni polsko-NRD-owskiej można wypić. Raz .

                    Comment

                    • Mikko
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      • 12-2008
                      • 583

                      #11
                      To piwo straciło kompletnie smak ostatnio upodabniając się swoim 'bezsmakiem' do Żywca. Mimo że nie było wysokich lotów, to jednak goryczkę i lekki słód można było w nim do niedawna wyczuć. Może specjalnie na rynek polski są te nowe partie robione, żeby w 'nasze' gusta trafić

                      Comment

                      • Pancernik
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        🥛🥛🥛🥛🥛
                        • 09-2005
                        • 9777

                        #12
                        Kupiłem w Enerde...

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Major Piwnych Rewolucji
                          🍼
                          • 08-2012
                          • 2869

                          #13
                          Piana po nalaniu potężna, jednak zbyt szybko opada. Za grube pęcherzyki.
                          Kolor słomkowy, brawo, taki powinien być pils.
                          Zapach bardzo ładny, chmielowy, typowy i pożądany dla niemieckiego pilsa.
                          Nie zgadzam się tu z forumowiczami, mi te piwo smakuje. Porównywanie jego do koncerniaków to dla mnie nieporozumienie. Pilsator ma wyraźną pilsowatą goryczkę.
                          Ten gatunek piwa nie powoduje jakiegoś większego bicia serca jak Imperial IPA czy RIS, jednak dobry niemiecki, orzeźwiający pils jest potrzebny. Takim jest Pilsator.
                          Last edited by sibarh; 10-05-2014, 14:47.

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            🥛🥛🥛🥛🥛
                            • 11-2009
                            • 6312

                            #14
                            Piwko do szybkiego wypicia... lekko się pije... jest niezła goryczka, trochę gazu...
                            Zapach, piana... w miarę ok...

                            Fajne niedrogie piwo... oczywiście w tej klasie...
                            Attached Files

                            Comment

                            • AaLeX
                              Kapitan Lagerowej Marynarki
                              🥛🥛🥛
                              • 07-2011
                              • 641

                              #15
                              Heh, podobnie jak w wątku o Sachsengold napiszę, butelka i kolor jak u Javoxa. W zasadzie w większości kosztowanych przeze mnie piw nie muszę dołączać fotografii, bo Javox ma zawsze aktualne ale do rzeczy. Piwo całkiem dobre, jest goryczka, ale taka delikatna. Czuć chmiel zarówno w smaku jak i zapachu. Butelka prosta, niemiecka piwa nie mają jakiś wyszukanych szat graficznych. Piana obfita przy nalewaniu i została praktycznie do końca. Reasumując, przy cenie do 50 centów jest to bardzo ciekawa propozycja. Polecam. Ocena 4,5/6.

                              Comment

                              Przetwarzanie...