Berliner Kindl, Potsdamer Rex Pils

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    Berliner Kindl, Potsdamer Rex Pils

    Mam nadzieję ,że to nie to samo piwo co było opisywane.Nazwa jest zupełnie inna.
    Zawartość alk. 4.6 vol.
    Barwa idealnie słomkowa.Piana obfita ,ale bardzo nietrwała,pozostawia małą obwódkę na szkle.Zapach mało wyczuwalny,ale jakbym czuł delikatnie coś słodkawego.
    Gaz w/g mnie taki jaki powinien być.Nie przeszkada jego ilość,która w sumie nie jest za duża.
    Smak z pewnością chmielowy,zdecydowany,ale czuję jakiś słodkawy koncernowy posmak.
    Jednak jest jak najbardziej wypijalne,zakupione w Schwedt w Realu.Ceny nie pomnę niestety, ale kojarzę ,że coś kole 0.50 €.
    W sumie trójeczka z plusem
    Last edited by Pogoniarz; 14-11-2005, 17:33.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛
    • 01-2005
    • 10386

    #2
    Piwo przed konsumpcją:
    Last edited by sibarh; 05-10-2014, 09:09.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      🥛🥛🥛
      • 01-2005
      • 10386

      #3
      Piwo za chwilę będzie spożywane:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • kopyr
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Piwo nazwane ku czci Fryderyka Wielkiego króla pruskiego. Parametry bez zmian.
        Kolor - bardzo jasny, słomkowy, na granicy akceptacji.
        Piana - obfita, osadza się na ściankach szklanki i pozostaje do końca picia w postaci cienkiej warstwy.
        Nasycenie CO2 - niskie stany średnie.
        Smak - wyraźnie słodowe z konkretną goryczką. Nie jest jakoś odkrywcze, ani wyróżniające się z tłumu, ale nie ma też jakichś konkretnych wad. Jednym słowem poprawny pils. Zakupione we frankfurckim realu za 0,47 €.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Pancernik
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          🥛🥛🥛🥛🥛
          • 09-2005
          • 9777

          #5
          Piwo bladozłote, rozświetlone. Piana biała, drobna, dość wysoka, niezbyt trwała.
          Pachnie najpierw chmielowo, potem pojawia się łagodny słód, wszystko razem harmonijne. W smaku niewyszukana tępawa goryczka, ślady metalowe i kwaskowe, lekkie tło słodowe.
          Wysokie nagazowanie. Butelka NRW, granatowy kapsel piwa, granatowo-złota eta i krawatka, na ecie portret Fryderyka Wielkiego (coś dla Krzysia? ).
          Piwo poprawne, ale nic więcej...

          Comment

          Przetwarzanie...