Andechs, Andechser Weissbier Hefetrüb

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Major Piwnych Rewolucji
    • 05-2003
    • 1576

    Andechs, Andechser Weissbier Hefetrüb

    zaw. alk. 5,5% (ekstrakt 12,5%), but. 0,5 l (NRW)
    pojawiło się w sieci Piotr i Paweł !!!

    Po wyśmienitym koźlaku z browaru klasztorego Andechs przyszło mi próbować pszenicy. A poprzeczka zawieszona bardzo wysoko...
    zapach - słodki, pszenno-drożdżowy, pobudzający wyobraźnię;
    kolor - jasny, miodu i słońca, piwo naturalnie mętne i to bardzo;
    piana - największa porażka tego piwa: po krótkim acz burzliwym żywocie ten strzępiasty twór znika DO ZERA!!!
    smak - zadziorny i niespokojny; wokół dominującego nurtu pszennego mamy początkowo trochę nutek bananowo-owocowo-waniliowych (bardzo ciekawa, słodkawo-delikatna kompozycja), ale szybko przechodzą w ostrzejsze smaczki drożdżowo-cytrusowe, które później jeszcze długo czuć w posmaku; sama końcówka taka trochę spłaszczona;
    wysycenie - silne, szczypiące i dobrze współgrające zwłaszcza z drożdżowym posmakiem

    Może nie jest to najlepsza jasna pszenica jaką piłem, ale zdecydowanie COŚ w sobie ma. I to COŚ jest zdycydowanie godne polecenia.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • naczelnik
    Major Piwnych Rewolucji
    • 08-2003
    • 1884

    #2
    Mocno pachnie i smakuje gozdzikami. Ale tak wyjatkowo.
    Prezentuje sie jak nizej- jest ok
    Attached Files
    Popieram domowe browary!

    Polakom gratulujemy naczelnika

    Zamykam browar.
    Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

    gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

    Comment

    • Pancernik
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 09-2005
      • 9777

      #3
      Sympatyczna pszenica, przyzwoicie spełnia standardy gatunku (ładna "czapa", bąbelkuje dziarsko, kolor jasno-miodowo-mętny , w smaku łagodnie przeplatają się typowo pszeniczne nuty, no i porządne , bawarskie opakowanie), w "temacie zapachu" nawet ponad standard - goździki!
      Zdecydowanie warte degustacji.

      Comment

      • Sven
        Major Piwnych Rewolucji
        • 09-2003
        • 1211

        #4
        Wypite niedawno w zwiazku z 'letnioscia' tego piwa.

        W kolorze nieco pomaranczowe, duza piana, w zapachu gozdzikow chmielowe, smak to slod przelamany gozdzikami i nieco chmielu, nieco slodkawe, smaczne.

        Link: http://www.andechs.de/brauerei/biers...#slides-pane-6
        Celia, cerevisia et conventus.

        Comment

        • porek388
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 11-2008
          • 213

          #5
          Kolor: mętny, pomarańczowy
          Piana: wysoka, drobnopęcherzykowa, niestety dość szybko zredukowała się do małej obrączki
          Wysycenia: spore, jak dla mnie super
          Zapach: lekki zapach bananów i gożdzików
          Smak: lekkie goździki i lekki banan, lekko goryczkowy, lekko słodkawe. Ogólnie posmaki są bardzo delikatne i nie tak wyraziste jak np w Paulanerze, ale po dobrym "wsłuchaniu" się w nie jak dla mnie są nieco lepsze niż u mojego dotychczasowego lider z Monachium.
          Opakowanie: butelka NRW z typową etykietą Andechsa tu w kolorach kremowo-żółtym z niebieskim liternictwem, kapsel browaru.

          Ogólnie bardzo smaczne piwo na 5,2 (1-6).

          Cena 0,77 EUR w getrenku w Goerlitz.

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Piwo kupione w Zofmarze za 5,30 zł.

            Kolor: Dość jasny jak na styl, z tym pomarańczem bym nie przesadzał.
            Piana: Rzeczywiście rozczarowuje, Wprawdzie początkowo tworzy się ładna zcapa, jednak szybko opada do cieniutkiej kołderki.
            Zapach: Bardzo silny. Czuł odpowiednie fenolowe aromaty z wyraźnym akcentem na goździki, poza tym jakby trochę jasnego miodu.
            Smak: Dość lekki, mało treściwy. Niby jest wszystko co trzeba, z nutkami cytrusowymi i goździkowymi uwypuklonymi sporym nagazowaniem, ale brak mi słodowości i chlebowości, jakie sobie cenię w Weizenach.
            Opakowanie: Jak na zdjęciu Dreamera. Etykieta bardzo fajna w swojej prostocie.
            Uwagi: Poprawne, ale tylko tyle. Nie do powtórzenia, bo znam sporo lepszych Weizenów.

            Comment

            • Tapir
              Kapitan Lagerowej Marynarki
              • 10-2009
              • 730

              #7
              Kolor - jasno pomarańczowy, mętny.
              Piana - wysoka i gęsta, dość szybko jak na pszenicę opada do cienkiego kożuszka, który utrzymuje się do końca.
              Zapach - Średnio intensywny, dominują goździki, dalej banan, leciutko drożdżowy.
              Smak - Goździk nieco przełamany lekką cytrusowością, mało banana, delikatna goryczka na finiszu. Faktycznie niezbyt treściwe.
              Wysycenie - Wysokie, nawet jak na pszenicę.
              Opakowanie - jak na zdjęciach.

              Kupione za 2.99 w markecie Delima (przecenione z 10.99 - data do 15.03.2010).
              Niezłe ale nic więcej. Zdecydowanie bardziej podszedł mi ciemny pszeniczniak z tego browaru. Za regularną cenę na pewno nie kupię.
              Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

              Comment

              • Rzeszowiak
                Major Piwnych Rewolucji
                🍼
                • 04-2009
                • 1597

                #8
                A dla mnie to świetna pszenica. Bardzo ładny zapach, trwała piana, w smaku dominują goździki.

                Kupione w Almie za 7,29 zł.

                Comment

                • danhaj
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  • 04-2010
                  • 619

                  #9
                  Po eksperymentalnym "rajdzie" po przypadkowo zakupionych niemieckich weizenach, tym razem przystanek nieco dłużej zapadający w pamięć.
                  Piana jak u poprzedników, początkowo ładna, jednak szybko zanika.
                  Kolor jasnopomarańczowy.
                  Zapach owocowy, banan i goździki.
                  Smak - dość treściwe, ale jakby mu brakowało kropki nad "i". Delikatne echa chmielowe.

                  Reasumując smaczne, orzeźwiające piwo, zbliżone do kanonu, ale to jednak nie ekstraklasa.
                  Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                  www.czechforum.pl

                  Comment

                  • Baard
                    Porucznik Browarny Tester
                    • 01-2010
                    • 316

                    #10
                    Bardzo fajna i orzeźwiająca pszeniczka.
                    Wygląd - jasny miód, mętny.
                    Piana - biała, mocna, wytrzymała do końca zostawiając firankę na szklance.
                    Zapach - bardzo mocne goździki, w tle lekki banan.
                    Smak - goździki, delikatna goryczka.
                    Nagazowanie - bardzo silne, po czasie przyjemnie orzeźwiające.
                    Opakowanie - butelka NRW, kapsel browaru.
                    Piwo zwie się teraz Andechs, Weissbier Hefetrüb. Piwo smaczne, do powtórki.

                    Comment

                    • coder
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 10-2006
                      • 1347

                      #11
                      Aromat: przyprawowy, goździkowy

                      Barwa: jasnożółta, mętne

                      Piana: bardzo obfita, gęsta, trwała

                      Smak: pszeniczny, ziarnisty, goździkowy, lekko cytrusowy, lekko wodnisty

                      Goryczka: niska, krótka

                      Odczucie w ustach: bardzo wysokie wysycenie, nieco wodniste, smukłe

                      Ogólne wrażenie: dobry weizen, powyżej średniej ale nie ekstraklasa

                      Moje ma nazwę Andechs Weissbier Hell i nieco inną etykietę, mam nadzieję, że to to samo co w tytule wątku

                      Alk 5.5%

                      Comment

                      • karol1000
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 09-2007
                        • 1823

                        #12
                        barwa: złoto-cytrynowa, mętna po wlaniu drożdży
                        piana: ładna i wysoka, średnio-grube pęcherzyki
                        zapach: silny i wyrazisty, bananowo-cytrusowy z goździkami, pszeniczny, modelowy
                        smak: pełny pszeniczny ze sporą dawką cytrusów i bananów, bardzo pijalny i smaczny, lekki goździki i drożdże, świetne piwo
                        Attached Files
                        LP

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          🍺🍺🍺
                          • 02-2003
                          • 12365

                          #13
                          nadal 5,5% alk., ekstr. 12,5%

                          Aromat - słodowy z bananami i goździkami, korzenny
                          Piana - wysoka, gęsta, dość krótka
                          Barwa - mętna złoto-żółta, zahacza o bardzo jasny pomarańcz
                          Wysycenie - w pszenicznej normie, nie jest bardzo wysokie, ale zdecydowanie musuje
                          Smak - goździki i przyprawy ładnie współgrają z delikatną nutą cytrusów, specyficzny posmak bananowy, gęsty, kremowy, z leciutkimi tonami wanilii
                          Treściwość - zdecydowanie pełne, krągłe

                          Smaczne i moim zdaniem jedno z najlepszych popularnych bawarskich marek

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            🍺🍺🍺
                            • 02-2003
                            • 12365

                            #14
                            Nadal bardzo dobre piwo. Zmieniona krawatka i nieznacznie eta.
                            Attached Files

                            Comment

                            Przetwarzanie...