Spezial, Rauchbier

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Major Piwnych Rewolucji
    • 09-2007
    • 1823

    #16
    barwa: złoto-czerwona
    piana: przy nalewaniu ładna i wysoka, drobnopęcherzykowa, szybko zmienia się jednak w grube pęcherze, oblepia kufel
    zapach: słodowo-wędzony
    smak: silny słodowy początek z mocną wędzoną nutą i lekko owocowym tłem. Wędzonka raczej z tych delikatnych. Piwo smaczne ale bez szaleństwa
    Last edited by sibarh; 11-09-2013, 16:19.
    LP

    Comment

    • kenny
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 04-2009
      • 712

      #17
      Kolor: Bursztynowy.
      Piana: Wysoka, dość trwała.
      Zapach: Zaskoczenie, wędzonka prawie niewyczuwalna, czuć głównie ziołową chmielowość.
      Smak: Lekko wędzony, zbożowy, ziołowa goryczka, niska.
      Wysycenie: Dość wysokie.
      Opakowanie: Butelka Euro, etykieta taka sobie.
      Uwagi: Dość oszczędnie wędzone, pachnie początkowo zupełnie jak pils. W smaku wędzonka bardziej wyczuwalna, ale ogólnie nie ma jej zbyt wiele, jest dość neutralna, nie kojarzy mi się z typowo szynkowymi czy oscypkowymi nutami. Piwo dobre, ale nie tego się spodziewałem.

      Comment

      • grodek
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 06-2015
        • 527

        #18
        KOLOR: bursztynowo-miedziany, idealnie klarowne.
        PIANA: złamana biel, drobnopęcherzykowa, obfita i trwała.
        ZAPACH: zaskakująco mało intensywny, spodziewałem się intensywniejszych doznań. Głównie słodowość, wędzonka lekka, drugoplanowa.
        SMAK: przyjemne w smaku, dość pełne. Czuć słodowość, delikatny karmel, wędzonka ogniskowa nienachalna, będąca raczej uzupełnieniem. Goryczka niezbyt duża, lecz wyraźnie zaznaczona.
        WYSYCENIE: średnio wysokie.
        OPAKOWANIE: firmowy kapsel, ładna etykieta w staromodnym stylu.
        OGÓLNIE: wypiłem ze smakiem, choć jako fan wędzonki czułem się lekko zawiedziony. Termin do 20.03.18. Zakupione w Drink-Hala we Wrocławiu, cena 8,50 zł.
        604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

        Comment

        Przetwarzanie...