Einsiedler, Sachsenschlösser Pils

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10386

    Einsiedler, Sachsenschlösser Pils

    Piwo robione dla: Sachsenschlösser GBR m.Mühlbach, jaki browar to robi ?????
    Butelka 0,5 litra NRW, kapsel goły, alkohol 5 %, eks. brak
    Kolor - starego złota, miodowy, klarowny
    Piana - drobnobąblowa, średniowysoka, średniotrwała, kożuszek utrzymał się do końca
    Zapach - słodowo-owocowy, wyraźny mocny
    Gaz - okey
    Smak - słodowo-chmielowy,średnio chmielone z mocną goryczką, delikatne nuty słodko-owocowe, ale nad wszystkim góruje mocna goryczka.
    Wypijalne.

    W moim "zbiorze" piwo nr. 599 / 411 opisane / 315 - moje nowe na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10386

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Promil03
      Senior
      • 10-2007
      • 2833

      #3
      Piwo z browaru: na właśnie jakiego? W sieci piwo jest na listach jako "Brauerei Nemo Namenlos" (czyli browar nieznany), jednak opisywany w innym miejscu Sachsenschlösser Export przypisany do MÜNCH-BRÄU Eibau GmbH. Generalnie uwarzone dla: Sachsenschlösser GbR.
      Butelka 0,5 litra, alkohol: 5,0%, ekstrakt: brak danych.
      Kolor: ładny, mocno złoty.
      Piana: na początku obfita, w miarę szybko opadła.
      Zapach: intensywny, słodowy, podobał mi się.
      Nasycenie: średnie.
      Smak: zdecydowana goryczka, trochę słodyczy.
      Opakowanie: wygląd jak na zdjęciu powyżej, największa wada - brak danych o producencie, brak ekstraktu, goły kapsel.

      Uwagi: kolejne piwo od silviana (kolejny raz dzięki ). Piwo mi nawet smakowało, wkurza tylko stracony czas na poszukiwaniu gdzie się "wykluło".
      Wskoczyło na moją listę, pt.: "powtórzyć".

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9773

        #4
        Wg http://www.ratebeer.com/beer/sachsen...s/54544/38332/ robi to Einsiedler Brauerei w Chemnitz.
        Piwo ma 5,0% i typowy, enerdowski "nieopalony" kolor. Potężna, biała, drobna i dość wytrzymała piana.
        Ostry zapach chmielowy - za ostry. W smaku dominuje płaska, cierpka, goryczka. Słodowości jakoś nie wyczuwam . Cóż, co kto lubi...
        Dużo gazu potęguje orzeżwienie. Butelka NRW jak widać, goły kapsel. Co to za zamek?
        Ostry pils w tonacji "herb-frisch", ja wolę nieco łagodniejsze piwa.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6301

          #5
          Einsiedler Chemnitz

          Kolor jasny, złoty...
          Piana na początku średnia po raczej krótkim czasie obwódka i niewiele więcej...
          Gaz średni... mnie odpowiada...
          Zapach chmiel na słodzie...
          Grafika prosta, kapsel dalej golas...
          Smak... lekko słodkawe, nawet znośna goryczka, wypite ze smakiem...

          Ogólnie całkiem dobre, taki tradycyjny pils z trochę mocniejszą goryczką...
          Attached Files

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6301

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik
            ....Co to za zamek?
            Poszukiwania zakończone...
            Zamek Weesenstein w miejscowości Müglitztal ok. 20 km na południe od Drezna...

            Comment

            • Mario_Lopez
              Senior
              • 08-2009
              • 991

              #7
              Solidny niemiecki pils, z ładną trwałą pianą, odpowiednio nachmielony, ale słód na pierwszym planie, kolor typowo pilsowy, złoty, klarowny.

              Wziąłem z ciekawości i w sumie dostałem to, czego się spodziewałem, bez ochów i achów
              Last edited by Mario_Lopez; 16-03-2014, 14:45.
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


              EBE EBE

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6301

                #8
                Piwo po latach dalej trzyma poziom i grafika też taka sama.

                W aromacie i smaku fajna zbożowość a goryczka ziołowo żywiczna bardzo przyjemna.

                Towar z tzw tańszej półki a dobre.

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6301

                  #9
                  Piwo pojawiło się znowu w krakowskiej sieci "Kocyk"

                  Parametry i wygląd bez zmian.

                  Pasuje mi ten mix słodkawego z gorzkawym na zbożowym. Fajna goryczka około ziołowa pozwala łatwo "obalić" buteleczkę

                  Comment

                  • AaLeX
                    Senior
                    • 07-2011
                    • 639

                    #10
                    Potwierdzam zdanie przedmówców. Piwo trzyma poziom, a przy tym jest bardzo tanie. Skrzynka 20 butelek 0,5l kosztuje 8,99Euro, a czasami trafiają się nawet promocje. Pytanie do Javoxa, ile kosztuje w Krakowie? Co do piwa, to złota barwa, zapach delikatny, słodowo-chmielowy. Piana świetna, musiałem kilka razy nalewać. Lacing niezły. Smak słodowo-goryczkowy. Goryczka delikatna, ale zalegająca i faktycznie, delikatnie ziołowa. Reasumując jest to dobry, niemiecki pils w świetnej cenie.
                    ​​​​

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6301

                      #11
                      W czerwcu szukałem tego piwa w Kocyku ale... jego nie było

                      Piwo było (jak było) jak na walory smakowe bardzo tanie (około 3 złote lub nieco więcej), czasami były w sieci "Kocyk" promocje -
                      (jakby końcówki serii albo blisko daty ale nie tak blisko - powiedzmy 4-5 miesięcy - to było wtedy po około 2 złote).
                      Wydaje się że szef tej krakowskiej sieci potrafi kupić w ultra niskich pieniądzach sporą partię z tego browaru ale też z innych.
                      Nie ma pewności co akurat będzie na półkach po prostu zachodzi się i jest coś ciekawego albo nie ma.

                      Reasumując jest to dobry, niemiecki pils w świetnej cenie

                      Pozdrawiam kolegę AaLeX'a


                      Comment

                      Przetwarzanie...