Darguner, Bear Beer Extra Strong 12%

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kropka_Tutek
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 02-2006
    • 20

    Darguner, Bear Beer Extra Strong 12%

    Mocne piwo niemieckie, baaaardzo wyraźny smak alkoholu - jest go wg opisu na opakowaniu aż 12%. Niestety niezbyt smaczne - smak słodko- alkoholowy zabija wszystkie inne, takoż zapach. Idealne dla amatorów szybkiego doprowadzenia się do stanu nieważkości. Czarna puszka z białym misiem i wyraźnym ostrzeżeniem "Extra strong". Informacji o ekstrakcie brak (kogo to obchodzi?). Kupiłem w Tesco.
  • franekf
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 06-2004
    • 944

    #2
    Piwo zakupione w Klifie, dość długo się do niego zabierałem z racji potężnego woltażu, ale w końcu nastąpiła ta chwila.
    Kolor - zwykłego pilsa, nieco za jasny jak na taką moc (więc i ekstrakt zapewne).
    Piana - O dziwo dość trwała - po nalaniu przez długi czas utrzymywał się kożuszek, ładnie osadza się na szkle.
    Zapach - Na początku alkoholowy, w tle dają się wyczuć owoce i coś podobnego do miodu. W sumie nawet dość przyjemny.
    Smak - Wiele się po tym piwie nie spodziewałem, i wiele nie dostałem. Od początku czuć dużą moc tego piwa - początkowo lekko piecze w język, następnie jest bardzo mocno słodkie, ulepkowate wręcz. Ta słodycz wręcz gryzie w gardło i skleja usta jakby miało się w ustach lizaka. Gdzieś w tle czuć coś jakby chmiel, goryczka raczej niewyczuwalna. Ogólnie ciężko dopić.
    Nagazowanie - Słabe, prawie niewyczuwalne, ale z drugiej strony większa ilość gazu w połączeniu z "ciężarem" piwa byłaby chyba zabójcza...
    Opakowanie - Puszka 0,5, nie ma informacji o ekstrakcie, jest za to informacja o producencie. Ogólnie taka sobie, z wyróżniającą się informacją o zawartości alkoholu.

    Piwo - koszmarek, strasznie ciężkie, ale trzeba mu przyznać że dobrze rozgrzewa. Jednak 0,5 litra to zdecydowanie za dużo, ja już po 1/5 szklanki miałem dość.
    I jeszcze jedno - należałoby zmienić nazwę tematu na Bear Beer Extra Strong, bo ten sam browar warzy też piwo Bear Beer o innych parametrach.
    Attached Files
    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
    Piwny Janusz bez Teku

    Comment

    • boskiolo
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 05-2007
      • 14

      #3
      Piwo masakrujące. Ciężko dobrnać do dna.
      Po jednym już czuć i ma się odruch wymiotny.
      Nie polecam.

      Comment

      • Wojtek16
        Gość
        • 03-2010
        • 11

        #4
        Czy wie ktoś gdzie jest ono dostępne?

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          🥛🥛🥛
          • 01-2005
          • 10386

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wojtek16
          Czy wie ktoś gdzie jest ono dostępne?
          A co ktoś Ci podpadł....
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • Wojtek16
            Gość
            • 03-2010
            • 11

            #6
            Nie.Po prostu lubię mocne piwa a 12% jeszcze nie piłem.

            Comment

            • baania
              Porucznik Browarny Tester
              • 10-2009
              • 317

              #7
              Może być w tesco, auchan albo intermarche. Tak mi się zdaje, że w tych sklepach je widywałem, ale nie mam 100% pewności.
              Podcast o piwie
              Podcast o piwie | Facebook

              Comment

              • Wojtek16
                Gość
                • 03-2010
                • 11

                #8
                Dzięki.Sprawdzę to.

                Comment

                Przetwarzanie...