Mauritius, Zwickauer Pilsener

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Major Piwnych Rewolucji
    • 12-2001
    • 2052

    Mauritius, Zwickauer Pilsener

    Mauritius Brauerei Zwickau
    Zwickauer Pilsener
    alk. 4,9% obj.
    ekstrakt 11,2% (dane wg strony www)
    but. 0,5 l
    cena 0,25 EUR (tak tanio, bo kończył się termin ważności)

    Pian obfita, cienki kożuszek utrzymuje się do końca. Kolor bardzo jasny, blado słomkowy. Zapach delikatny, lekko chmielowy. W smaku przede wszystkim czuć sporą słodowość, goryczka wyczuwalna jest dopiero w przełyku. Mimo wyraźnej słodowości piwo jest dość lekkie, niemal wodniste. Po świetnym koźlaku i niezłym urtypie tym razem małe rozczarowanie. Piwo absolutnie wypijalne, ale mało harmonijne - jak na jedenastkę za dużo słodu, za mało goryczki i orzeźwiających aromatów. Fakt, że piwo piłem prawie miesiąc po terminie - może to miało jakiś wpływ na smak.
    Attached Files
  • wpadzio
    Major Piwnych Rewolucji
    🍼🍼
    • 06-2011
    • 2648

    #2
    Barwa słomkowa. Klarowna.
    Piana biała, o drobnej teksturze. Po nalaniu stosunkowo długo opada zostawiając ślady na ściankach i stabilizuje się w postaci trwałej szumowiny.
    Aromat nieznaczny, wyczuwalna lekka zbożowa słodowość. Nut chmielowych nie udało mi się stwierdzić.
    Smak jak na pilsnera całkiem poprawny. Wyraźna, choć lekko piołunowa goryczka. Trawiaste nuty jako uzupełnienie klimatów chmielowych. W dalekim tle nieznaczne, ale dające się wyodrębnić siarkowe odcienie. W posmakach wyczuwalna słodowość, o zbożowym, ziarnistym charakterze. W osi czasu na podniebieniu pozostaje chlebowość oraz gasnąca stopniowo goryczka.
    Nagazowanie na wysokim, pasującym poziomie. Piwo ma bardzo rześki charakter.
    Opakowanie jak na zdjęciu yendrasa. Jedynie kapsel inny, okolicznościowy.

    Sympatyczny, rześki pilsner. Odpowiedni na lato. Wygląda na to, że przez ostatnie 7 lat piwo przeszło pozytywną metamorfozę. 8 w skali 1-10.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    Przetwarzanie...