Rittmayer, Hallerndorfer Winter Weizen

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • JAckson
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🍼🍼
    • 2004.05
    • 6122

    Rittmayer, Hallerndorfer Winter Weizen

    Piwo w krachlowanej butelce zwrotnej zakupione we Wrocławiu Legnicka/Inowrocławska w cenie 6zł + 1,5zł kaucja.

    Alkohol 5,2%

    Jest to piwo pszeniczne o dość ciemnej miodowej barwie, mętne.
    Piana wysoka, jasnokremowa, dość szybko opada pozostawiając trwały kocyk okrywający piwo.
    W zapachu dominują drożdże i goździki
    W smaku podobnie z lekką nutą bananową. Da się wyczuć także słaby posmak żelazowy.
    Nasycenie słabe, ale widoczne.
    Opakowanie nie przypadło mi do gustu. Brak kontry. Mało informacji o piwie.

    W sumie nie jest to wybitny pszeniczniak w mojej ocenie.

    Zdjęcie z komórki więc wiadomo
    Attached Files
    MM961
    4:-)
  • messer
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2005.10
    • 80

    #2
    Ekhm ekhm, wg mojej oceny piwo jest super. Być może, że tegoroczne a w zasadzie tegosezonowe (z informacji uzyskanych wiem, że to piwko warzy się tylko w sezonie zimowym) jest po prostu lepsze. Jest po prostu smakowite Smak: nie za mocno goździkowy, użyty słód ciemny powoduje jakby lekką nutę mleczną w tle oraz faktycznie lekko trąci żelazem(to takie moje, być może szalone odczucie). Zapach: czuć pszeniczniakiem Nawet mocne: 5,2%. POLECAM chociaż wcale nie tanie...

    Comment

    • piwowar2
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 2001.11
      • 588

      #3
      Widze, ze piwa Rittmayera w Polsce sa szeroko dostepne. Ciekawe, kto je importuje?

      Comment

      • messer
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2005.10
        • 80

        #4
        Szeroko to za dużo powiedziane
        Malutki import to dzieło szefa sklepu 101 piw we Wrocławiu. Gość jeździ do Niemiec własnym samochodem.

        Comment

        • piwowar2
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          • 2001.11
          • 588

          #5
          Czy importuje tylko piwo Rittmayera, cz tez wozi i inne piwa frankonskie( od Rittmayera kamieniem rzucic do innych browarow)? A moze juz zapelnil asortyment 101 piw?

          Comment

          • wedge7
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 2007.01
            • 217

            #6
            Piwko zakupione dziś we wrocławskim 101 gatunków piwa. Opis zamieszczę pewnie już niedługo

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwowar2
            A moze juz zapelnil asortyment 101 piw?
            Z tego co ja widzę właściciel lubi eksperymenty i wciąż sprowadza nowe piwka. Także o zapełnieniu asortymentu chyba nie może być mowy.

            Comment

            • wedge7
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 2007.01
              • 217

              #7
              Kolor: ciemny bursztyn, mętne [4,5]

              Piana: gęsta i bardzo trwała; kremowa [4,5]

              Zapach: bardzo przyjemny i intensywny; woń charakterystyczna dla dobrego pszeniczniaka [5]

              Smak: na początku wyraźnie kwaskowe ale bez przesady; potem wybiła się na czoło smaczna słodowość tego piwa; oczywiście cały czas obecne nuty bananowo - goździkowe [4,5]

              Nasycenie: jak dla mnie idealnie; bardzo mocne [5]

              Opakowanie: nieciekawa etykieta; barak kontry; całość nadrabia rodzajem użytej butelki [3,5]

              Uwagi: jak dotąd chyba najlepsze ciemne piwo pszeniczne jakie piłem

              Ocena wg ARTomatu: 4,65
              Last edited by wedge7; 24-02-2007, 02:01.

              Comment

              • mark33
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2005.04
                • 3283

                #8
                Znakomite piwo przywiezione z Wrocławia ze sklepu 101 piw. Cóż można napisać piwo jak domowe w najlepszym tego słowa znaczeniu. Zapach pszeniczno-słodowy po prostu cudowny, łagodny bez dodatkowych sztucznych aromatów. Smak odpowiada zapachowi są banany z lekkim goździkiem bardzo mało kwaśnych nut i słodowość po prostu pycha. Kolor brązowy mętny jak trzeba. Piana drobna dość trwała pomimo mocnego schłodzenia, wysycenie dość duże odpowiednie dla gatunku. Ogólnie polecam baaaardzo smaczne piwo jedno z najlepszych jakie kupiłem.

                Comment

                • leona
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2009.07
                  • 5853

                  #9
                  Dość treściwy, w smaku słodowy a nawet lekko słodkawy. Nie pozbawiony kwasowości.
                  Aromat ciężki drożdżowo-bananowy.
                  Jakby mi ktoś podał i powiedział, że to miodowa pszenica to bym chyba uwierzył. I w nosie i na języku jakieś takie niepokojące nuty miodowe znalazłem.

                  Ciekawe piwo do spróbowania ale ze względu na bardzo małe, jak na pszenicę nasycenie, drugiego pod rząd bym nie wypił.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    🥛🥛🥛🥛🥛
                    • 2005.09
                    • 9780

                    #10
                    Piwo miodowobursztynowe, mętne. Piana słaba, krótkotrwała, jak na pszenicę, to cienizna.
                    Pachnie słodem, zbożem, lekko bananami i goździkami. W smaku drożdże, banany i grejpfruty, trochę słodu.
                    Dużo gazu. Butelka z krachlą, zimowa eta z bałwanem.
                    Ogólnie smaczne, w sam raz do wypicia po lepieniu bałwana .

                    Comment

                    • danhaj
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      • 2010.04
                      • 619

                      #11
                      Na pewno zaskakuje barwa, zdecydowanie ciemniejsza niż u zwykłych pszenic, niemal brunatna. Wysycenie średnie, ale piana powstaje ładna, kremowa - ma jednak niepohamowaną skłonność do szybkiego znikania.
                      W zapachu wyczuwalne nuty cytrusowe i banany. W smaku akcenty karmelu i lekkiej słodkości. Całość opatrzona delikatną goryczką i potężną drożdżowością.
                      Butelka z krachlą, nadal z bałwanem. Nie do końca typowy weizen, ale smaczna wariacja.

                      Import własny z Marii w Krakowie....
                      Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                      www.czechforum.pl

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 2004.06
                        • 6310

                        #12
                        Kupione w Zofmarze za 6,80 zł.

                        Pite 6 lutego 2012.

                        Kolor: Brązowe błotko, w sam raz.
                        Piana: Beżowa, tworzy dość ładną czapę.
                        Zapach: Solidny bukiet z równowagą bananów i goździków oraz z lekkimi nutami karmelowo-orzechowymi.
                        Smak: Oj, treściwe to piwo jest wielce. Czuć potężną słodowość, wyraźną ciemną chlebowość, leciutki kwasek, sporo bananów i leciutką słodycz, która tylko wzbogaca treść.
                        Opakowanie: Dość prosta etykieta z dość tandetnym bałwankiem. Zamieszczam nowe zdjęcie, poprzednie jest trochę niewyraźne.
                        Uwagi: Doskonały dunkelweizen, rzeczywiście świetnie pasował do zimy.
                        Attached Files

                        Comment

                        Przetwarzanie...