Rother Bräu, Rother Bräu Öko Ur Pils

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Major Piwnych Rewolucji
    • 07-2001
    • 1915

    Rother Bräu, Rother Bräu Öko Ur Pils

    Kolejny Wyrob ÖKO Tym razem Ur Pils o zawartosci Alk.4,7%
    Kolor jasno bursztynowy Klarowny.
    Piana obfita zbita pozniej sie rozluzniajaca tworzac jab by Kratery i pozostaje na szklance
    Bardzo mocna goryczka pozostajaca na dlugo na jezyku i w gardle.
    Mocna aroma jeczmienno-slodowata.
    dla mnie nie zle piwo chociaz widze ze ostatnio moda nastala na Ekologiczne Produkty i te nie zle sie sprzedawaja po drozszych cenach
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de
  • przemo70
    † 1970-2019 Piwosz w Raju
    • 05-2007
    • 1501

    #2
    W moim Ur Pils piana nikła, może ze względu na niską temp. serwowania. Zapach brzeczki jęczmiennej, w smaku również, wąchając to piwo, czułem się jak podczas warki jak dla mnie rewelacja, uwielbiam ten zapach Goryczka słaba, wysycenie słabe do średniego. jak dla mnie bardzo smaczne piwo. W wyglądzie opakowania nic się nie zmieniło
    Save water, drink beer ...

    http://www.parowozy.com.pl/
    http://www.kamery.wolsztyn.pl/
    https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      🍺🍺🍺
      • 02-2003
      • 12365

      #3
      Kolor - słomkowy, klasyczny
      Piana - średnie pęcherzyki, dość szybko opada do skromnego wianuszka, troszkę pozostaje na szkle
      Aromat - tak jak pisał Przemo, coś w nim jest. Nie wiem czy to specyficzny chmiel czy słód, trochę taki warzywny.
      Wysycenie - wysokie
      Smak - ten aromat ma w smaku odzwierciedlenie. Taki no nie wiem selerowy (pietruszkowy) posmak, no warzywny Goryczka nie jest może słaba, ale nie tłumi powyższych ciekawych posmaków.
      Nie każdemu ten specyficzny posmak może smakować, dla mnie jest intrygujący. Zatem mamy oryginalne piwo, do którego chyba powrócę

      Comment

      • wrednyhawran
        Major Piwnych Rewolucji
        • 07-2010
        • 1784

        #4
        Niezłe piwko. Mnie natomiast nurtuje o co chodzi z tą bio-ekologicznością. To jest jakiś inny sposób produkcji czy tylko taki "chwit martetindody"?
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          🍺🍺🍺
          • 02-2003
          • 12365

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran
          Niezłe piwko. Mnie natomiast nurtuje o co chodzi z tą bio-ekologicznością. To jest jakiś inny sposób produkcji czy tylko taki "chwit martetindody"?
          W przypadku niemieckich piw zazwyczaj nie jest to chwyt. Zatem słód może pochodzić od producenta współpracującego z browarem, a jęczmień nie był podsypany np. pestycydami (chyba tak to się nazywa). Pod tym kątem woda, słód i chmiel są kontrolowane.

          Więcej:

          Comment

          • Pancernik
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 09-2005
            • 9777

            #6
            Piwo jasnozłote, jak na dość lekkie, kolor OK. Brudnobiała piana, dość rzadka i krótkotrwała, osadza się.
            Pachnie chmielem i ziołami. W smaku na początku także goryczka chmielowa z kwaskowatą nutą, potem dochodzi lekki słód.
            Dużo gazu. Butelka NRW, ciemna, bordowa etykieta z bio-akcentami i gotycką czcionką, biały kapsel browaru.
            Przyzwoity pils z chmielową nutą, choć żaden fajerwerk...

            Comment

            • Lubiepiwo90
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 11-2010
              • 113

              #7
              Jasnożółte piwo prawie bez piany. W smaku słaba goryczka (jak widać posługiwanie się takimi określeniami jest ślepą uliczką - to co dla innego jest mocną goryczka dla mnie może być słabą itp.) Piwo jest dosyć wodniste. Ogólnie wypijalne ale do zapomnienia, szczególnie za tak wygórowaną cenę (ok 7 pln.)
              "nie traćcie ani sekundy, zmarnowany jest czas, którego nie spędzacie w gospodzie", Ladislav Klima "Tragikomedia ludzka"

              Comment

              • Kwadri
                Major Piwnych Rewolucji
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Rother Bräu, Rother Bräu Öko Ur Pils

                Kolor: Jasnozłoty, niemal słomkowy.
                Piana: Niezbyt wysoka, drobnopęcherzykowa. W kilka minut opada do cienkiej powłoki, później pierścień i wysepki.
                Zapach: Słodowo-brzeczkowy, średniointensywny. Całkiem przyjemny.
                Smak: Słodowy początek, z ciekawymi posmakami, przypominającymi brzeczke. Później dochodzi mocna goryczka, która zostaje przez moment. Smakowało.
                Wysycenie: Średniowysokie, orzeźwiające.
                Opakowanie: Nie zmieniło się od zdjęcia Andiego.
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • erudyta
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 11-2008
                  • 189

                  #9
                  Barwa: jasnozłota, klarowna
                  Piana: biała, wysoka, gęsta, opada niezbyt szybko, postrzępiona pozostaje do końca, zostawia ślady na szklance
                  Zapach: wyraźnie chmielowy, owocowy, delikatny słód w tle
                  Smak: intensywna przyjemna chmielowa goryczka, pozostaje na języku, owocowe smaczki w tle
                  Wysycenie: odpowiednio wysokie, szczypie w język,
                  Opakowanie: jak na zdjęciu

                  Piwo godne wypicia, orzeźwiające, bardzo smaczne.

                  Comment

                  Przetwarzanie...