Weber, Röbersdorfer Landbier Hell

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marceli
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 10-2002
    • 127

    Weber, Röbersdorfer Landbier Hell

    Piwo z wioski Röbersdorf leżącej kilka kilometrów na południe od Bambergu.Moc 5,2% kolor bardzo jasny nie całkiem przezroczysty.Zapach słodowy lekko maślany.Smak średnio pełny, na początku łagodny słodowy potem pojawia się przyjemna i dość wyrazna goryczka atakująca boki języka.Finisz chmielowy pikantny.Bardzo smaczne.
    Attached Files
  • piwowar2
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 11-2001
    • 588

    #2
    Bardzo przyjemny, maly browar - jak tam trafiles? Wg. mnie to ten Landbier Hell to najlepsze piwo tego browaru. Mimo dosc mocnej goryczki wyczuwam tez slodkawe nutki, co sobie w piwie cenie. Polecam tez Rauchbier tego browaru.

    Comment

    • marceli
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 10-2002
      • 127

      #3
      moja siostra mieszka w Bambergu i odwiedzając mnie w Londynie przywiozła pokażny zapasik piw z małych okolicznych browarów(o co ją prosiłem) z tego browaru mam jeszcze do degustacji Mild-a.Atak na marginesie to jadę do niej w lipcu na annafest w Forcheimie może mógłbyś udzielić mi parę praktycznych informacji(który keller jest najlepszy,jakie piwo warto tam skosztować itp.).Dzieki z góry

      Comment

      • Piwowar
        Major Piwnych Rewolucji
        🥛🥛🥛🥛
        • 05-2001
        • 2549

        #4
        Anna Fest odbywa się na górze, gdzie jest chyba ze 40 piwnic obok siebie. Można dostać zawrotów głowy, taki jest wybór piw i browarów. Ja osobiście polecam piwnice browarów z Forcheimu. So już tylko cztery i wszystkie malutkie.
        Archiwum piwne

        Poznaj
        http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
        Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
        Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

        Comment

        • marceli
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 10-2002
          • 127

          #5
          Dzięki za informacje na pewno skorzystam z Forcheimu piłem tylko Greif-a

          Comment

          Przetwarzanie...