Thurn und Taxis, Hell Premium Lager

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 06-2004
    • 9475

    Thurn und Taxis, Hell Premium Lager

    Zawartość alkoholu 4,7%, ekstrakt 11,3% (podane na etykiecie!).

    Piana: obfita, ale krzaczasta, nie dałem jej szansy zniknąć do końca.
    Kolor: złocisty, jasny, lecz nie za jasny.
    Nasycenie CO2: średnie, w zupełności wystarczające.
    Smak: czysty, niezbyt treściwy, wyraźna goryczka. Na dzisiejsze upały to jest coś cudownego. Piwo nie za ciężkie, a jednocześnie nie wodniste. Bardzo mi smakowało.
    Opakowanie: proste, ale ładne, można rzec klasyczne. Duży plus za podanie ekstraktu.

    Być może przez ten upał mam zaburzona percepcję, ale uważam, że to bardzo dobre piwo, na upały wręcz wyśmienite. Wypiłem w jakieś 10 minut.
    Attached Files
    blog.kopyra.com
  • She-He-Beer
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 10-2013
    • 22

    #2
    I rozstąpiły się piekielne czeluście a z nich wypłynął trunek złocisty. Mówiąc szczerze Turn und Taxis Hell to całkiem dobre piwo. Właściwie to nie ma się do czego przyczepić. Kolor jest piękny jasno słomkowy z bardzo miłą dla oka pianą. Hell nie jest wodnisty za co ma u mnie dużego plusa. Uogólniając to kawał smacznego piwa mocno wyrazistego w smaku z wyraźną chmielową goryczką i lekko wyczuwalną nutą cynamonu. Jest lekko kwaskowe ale w tym wypadku to nic złego. Według etykiety w jego składzie oprócz chmielu i ekstraktu chmielowego znajdziemy również słód jęczmienny. Ja z czystym sumieniem piekielnego Thurn and Taxis Hell'a polecam bo to dobre piwo.
    Z założenia nie przepadamy za piwem mało smacznym, bez wyrazu i bez polotu.
    http://she-he-beer.blogspot.com/

    Comment

    • leona
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Ja rozumiem, że tydzień kościotrupów, strachów, wiedźm i truposzy ale proponuję jednak zajrzeć do słownika niemieckiego

      Comment

      • Pancernik
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 09-2005
        • 9777

        #4
        He, to mi się kojarzy z tłumaczeniem starego hitu Krysa Ryja jako "Droga na Hel" .

        Comment

        • She-He-Beer
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 10-2013
          • 22

          #5
          Koledzy ja wiem że hell znaczy dosłownie lekki. To porównanie do piwa piekielnego to czysta prowokacja ale miło że ktoś czyta tekst ze zrozumieniem
          Z założenia nie przepadamy za piwem mało smacznym, bez wyrazu i bez polotu.
          http://she-he-beer.blogspot.com/

          Comment

          • legart
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 06-2012
            • 914

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika She-He-Beer
            Koledzy ja wiem że hell znaczy dosłownie lekki. To porównanie do piwa piekielnego to czysta prowokacja ale miło że ktoś czyta tekst ze zrozumieniem
            Wyszło prawie jak na kontrze jakiegoś koncerniaka

            Comment

            • She-He-Beer
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 10-2013
              • 22

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika legart
              Wyszło prawie jak na kontrze jakiegoś koncerniaka
              Na moim mikroblogu recka jest troche bardziej obszerna i jest tez zapisek co znaczy hell i skad nazwa piwa. Co nie zmienia faktu że piekielna prowokacja sie powiodła
              Z założenia nie przepadamy za piwem mało smacznym, bez wyrazu i bez polotu.
              http://she-he-beer.blogspot.com/

              Comment

              Przetwarzanie...