Warsteiner, Premium Verum

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GaryFisher
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2009.10
    • 739

    #46
    Warsteiner

    Kolor: pite z ceramiki

    Piana: pilsowa, średnio-ziarnista, opada dość szybko zostawiając nieznaczne ślady na szkle. Przez jakiś czas zostaje
    firanka [3]

    Zapach: chmielowy i trochę słodkawy, nie za świeży. Czuć coś jakby zapach jeziora.
    Chyba nie udany egzemplarz trafiłem albo nadpsuty lekko. 3

    Smak: Zdecydowanie chmielowy, goryczkowy, ale też nie za świeży. Taka nuta trochę jak w Nałęczowskim, coś stęchłego po prostu.
    Gdzieś się potknęli na którymś etapie produkcji. Ale goryczka fajna, w miarę mocna. 3.5

    Nasycenie: dość wysokie, czyli dla mnie ok

    Opakowanie: Ciekawy kształt etykiety, projekt trochę jakby "inżynierski"; kolorystyka elegancka czarno-złota; firmowy kapsel

    Uwagi: zdaje się, że gdy piłem je dawniej nie miało żadnych warzywnych smaczków więc pewnie był to wypadek przy pracy, ale
    i tak jest całkiem nieźle.
    Last edited by sibarh; 23-11-2010, 05:12.
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

    Comment

    • GaryFisher
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 2009.10
      • 739

      #47
      Sorry za uszkodzoną etykietę
      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

      Comment

      • Kwadri
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2009.10
        • 1216

        #48
        Kolor: Baaaardzo jasne złoto.
        Piana: Z początku obfita, gęsta. Tworzy ładną czapę po ok. 10 minutach opada do pierścienia. Później znika.
        Zapach: Na początku chmielowo-słodowy. W tle czuć lekko cytrusowo-miodowy aromat.
        Smak:
        Z początku kwaskowate jakby wlano cytrynę. Bardzo orzeźwiające, zakończone lekką goryczą, jednak ta kwaskowość dominuje, wręcz jest lekko dziwna, nieprzyjemna i nieodpowiednia do tego typu piwa.
        Wysycenie: Wysokie. Dość mocno szczypie w język.
        Opakowanie: Podobne do wcześniejszej foty, ale etykieta ma nieco inny kształt.

        Dziwnie kwaśne. Nie w moim typie.
        Last edited by Kwadri; 20-02-2011, 21:40.
        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

        Comment

        • Pancernik
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          🥛🥛🥛🥛🥛
          • 2005.09
          • 9780

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerslag
          Zapadająca w pamięć jak pierwsza rozkładówka goryczka , pianka delikatna jak rude włosy drobnej piegowatej dziewczyny, bąbelki chodzą powoli jak modelki po wybiegu przez dobre 15 minut.... i wreszcie smak.
          Mówcie sobie, że jest z komputera - dla mnie smak Warsteinera można porównać ze smakiem pocałunku szkolnej miłości.
          Dygocąc z podniecenia doszukiwałem się tych wrażeń...
          Goryczka jest, ale kudy jej do pierwszej rozkładówki , piana też, tyle, że jakaś anemiczna (czy rude dziewczyny są anemiczne? ), bąbelki zap******ają, ale co z tego...?
          Zdecydowanie wyczułem za to komputer , ot, przemysłowe lekkie piwo do gaszenia pragnienia, taka trochę lepsza chmielowa woda... Co robić, żona z lotniska przytaskała, trzeba było wypić z uśmiechem .

          Comment

          • Livres
            Porucznik Browarny Tester
            • 2012.04
            • 324

            #50
            Całkiem przyzwoity pils. Kolor, piana, zapach, smak - wszystko jak trzeba, niemniej piwo swojej polskiej ceny warte nie jest.

            Comment

            • bob1969
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 2008.02
              • 170

              #51
              Od 24.09. do nabycia w Lidlach w cenie 2,99 zł za 0,5 literka w konserwie.

              Comment

              • chechaouen
                Major Piwnych Rewolucji
                🍼🍼
                • 2011.01
                • 1180

                #52
                Kolor - bardzo jasny, słomkowy, klarowny
                Piana - na początku obfita, potem opada niemal zupełnie, ale na ścianach szklanki zostaje ślad
                Zapach - bardziej słodowy niż chmielowy
                Smak - w pierwszej chwili słodycz, ale ta natychmiast zostaje wyparta przez bardzo pełną, głęboką chmielową goryczkę, która długo zostaje na języku. pije się przyjemnie
                Zakupione w Lidlu (2,99 zeta w ramach tygodnia niemieckiego) w bardzo gustownej złotej puszce

                Comment

                • kubalen
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 2012.09
                  • 2

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bob1969
                  Od 24.09. do nabycia w Lidlach w cenie 2,99 zł za 0,5 literka w konserwie.
                  skusiłem się i żałuję. Smakuje "myszami", jak Harnaś.. Veltins za 1.99zł był rewelacyjny! Lidlowy Warsteiner rozczarowuje...

                  Comment

                  • szczawik
                    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                    • 2011.09
                    • 103

                    #54
                    Hm, nie wiem o co tu chodzi, ale mój naprawdę niezły. Imponująca piana (choć po jakimś czasie opada), zapach całkiem niezły, choć bardziej słodowy, niż chmielowy, ale da się wyczuć chmiel. W smaku co prawda lekko wodnisty, ale wyczuwalna spora goryczka. W tej cenie (2,50 za puszkę w Lidlu) to naprawdę kapitalne piwo. Lepszy stosunek jakość/cena niż Bitburger za 1,99 (który, swoją drogą, jak na tę cenę też był całkiem przyjemny, choć wyraźnie gorszy od Warsteinera).

                    Comment

                    • erudyta
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2008.11
                      • 189

                      #55
                      Musze przyznać, że kiedyś mi smakowało lepiej. Teraz też czasami je piję, ale to już nie do samo co kiedyś, chyba, że mi się smak zmienił.

                      Barwa: jasnożółta, typowa dla niemieckiego pilsa, klarowna
                      Piana: biała, gęsta, wysoka, opada nie za szybko, poszarpana pozostaje do końca, brudzi szkło
                      Zapach: słodowy, w tle chmiel
                      Smak: na początku słodowe, po chwili pojawia się przyjemna goryczka, pozostająca chwilę na języku
                      Wysycenie: średniowysokie, dla mnie ok.
                      Butelka: aktualna etykieta jak na foto.

                      Cena: 0,79 euro

                      Piwo przyjemnie orzeźwiające.
                      Attached Files

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼
                        • 2012.08
                        • 2869

                        #56
                        Kolor złoty. Spodziewałem się słomki.
                        Piana szybko opadła. Pozostawiła jednak trwały ślad. Firanki na szkle średnie i ładne.
                        W zapachu słód. Zero kartonu, ściery. Chmielu też nie ma jak i skunksa, bo to przecież nie zielona butelka.
                        W smaku jak każdy niemiecki pils za rogiem.
                        Erudyta kupił te piwo za 0.79 euro. Ja kupiłem je za 6 złotych w sklepie za rogiem, czyli przepłaciłem.
                        Ten tani Warsteiner w puszce z Lidla był lepszy.
                        Mam nadzieję, że na lato w Lidlu znów będzie tani Konig Pilsner i Veltins (i Warsteiner z puszki )
                        Moje piwo jest z datą do 12.09.14.
                        Warsteiner z butelki, taki i te które pojawia się w Lidlu, to kiepskie piwo.
                        Wiem, że pojawia się jako sponsor zawodów narciarstwa alpejskiego.
                        Nasi kopacze mają też sponsora, czyli piwo Warkę.
                        [Admin: ciach]
                        Last edited by ART; 02-01-2014, 18:03. Powód: po co ten wtręt?

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          🥛🥛🥛🥛🥛
                          • 2009.11
                          • 6315

                          #57
                          Piana - za chwile po nalaniu jej nie ma.
                          Barwa - bardzo jasne złoto.
                          Aromat - kwasek słodowy, trochę winny.
                          Gaz - średni.
                          Smak - lekki słód, lekka zbożowość z tępawą goryczką za chwilę.

                          Piwo zwykłe. Dział koncernowe. Niemcy.
                          Attached Files

                          Comment

                          • AaLeX
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            🥛🥛🥛
                            • 2011.07
                            • 641

                            #58
                            Piwo to jest niezłe, jednak wyraźnie u mnie przegrywa z Warsteinerem Herb który jest w zielonej butelce. Piwo jest lekkie, orzeźwiające, piana słaba u mnie. Uważam ze w tej cenie można znaleźć lepsze, a tańsze niemieckie piwa mogą z nim spokojnie konkurować.

                            Comment

                            • michael50
                              Porucznik Browarny Tester
                              • 2013.06
                              • 325

                              #59
                              Zakupiłem we Freshu, w puszce. Nie podeszło mi jednak te piwo zupełnie. Jak dla mnie, to trochę za gorzkie, musiałem je odstawić na jakiś czas i dopiero wieczorem dokończyłem. Nie twierdzę, że jest złe, ale mi po prostu nie smakowało.

                              Comment

                              • Pivotal
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 2013.05
                                • 671

                                #60
                                BARWA: Jaśniutka,złocista,przejrzysta z drobinkami. [3]
                                PIANA: Biała,drobno i średnioziarnista,lekko oblepia ścianki szklanki,pozostaje do końca w postaci obrączki z firanką. [3.25]
                                ZAPACH: Przede wszystkim słodowy i nieznacznie chmielowy. [2.5]
                                SMAK: Słodowy i lekko gorzkawy z niewielkim posmakiem orzechowym i nieco metalicznym...takim trochę dziwnym,ale typowym dla Warsteinera P.V.- nie,że złym,po prostu charakterystycznym. [3.5]
                                GAZ: Jakiś żart. Po każdej dolewce gazu wystarczyło na trzy łyki. W ostatniej trzeciej dolewce było ciut więcej,pojedyncze bąbelki uchodziły ku górze do końca. [1.75]
                                OPAKOWANIE: Zwrotne,brązowe. Zmienione etykiety- frontowa i krawatka poza tym kontra i kapsel konkursowe. [3.75]

                                UWAGI: Warka do 8.12.2014,wypite 20.07'14. Jedno z częściej wypijanych przeze mnie piw niemieckich. W ostatnim czasie nie zauważyłem jakichś drastycznych zmian w smaku,jest raczej takie samo. Jedyne o co mógłbym się przyczepić była zawartość CO2,pamiętam,że zawsze piwo było porządnie nagazowane.

                                Comment

                                Przetwarzanie...