Hartmann, Felsentrunk

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marceli
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 10-2002
    • 127

    Hartmann, Felsentrunk

    Piwo z browaru Hartmann ze wsi Wurgau kilkanaście kilometrów na północny-wschód od Bambergu.Swoją drogą jeden z najlepszych browarów z okolic Bambergu jaki miałem okazję odwiedzić.Piwo Felsentrunk jest lekko wędzone ale daleko mu do bambergskich klasyków jeżeli chodzi o intensywność smaku-myślę ze browarnikom chodziło tu bardziej o podkreślenie smaku wędzonym słodem niż zdominowanie go przez ten.
    Moc-5,2%
    Kolor- ciemno złoty
    Smak- pełny smak dobrego lagera z nutką wędzonki która nie przytłacza a dopełniea pozostałe smaki-karmelu,owoców.
    Bardzo dobre piwo, przypadnie do gustu nawet tym, którzy nie przepadają za wędzonymi piwami
    Attached Files
  • delvish
    Major Piwnych Rewolucji
    • 11-2004
    • 3508

    #2
    Sympatyczna wariacja na temat wędzonki z małego, rodzinnego browaru w Würgau. Smaczny pils z dodatkiem słodu wędzonego. Myślę, że dla tych którzy myślą, że nie są gotowi na klasyczną wędzonkę jest to całkiem interesująca propozycja. Z drugiej strony niezły wybór dla tych, którzy lubią wędzonkę, ale mają ochotę na kilka piw z rzędu.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • karol1000
      Major Piwnych Rewolucji
      • 09-2007
      • 1823

      #3
      Ja podtrzymam dobra opinie o tym piwie. Co prawda piłem na imprezie wiec nie zdobędę się na szczegółową ocenę. Pamiętam że piwo jak na Landbiera było takie trochę brudne w smaku. Miało w sobie coś z Kellera i Rauchbiera. Bardzo ciekawe połączenie, jak będę miał okazję do ponownej dokładniejszej degustacji to na pewno się na nie skuszę
      LP

      Comment

      • tfur
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼🍼
        • 05-2006
        • 1305

        #4
        moim zdaniem, dość dobre
        choć cechuje je ciężkawa słodowość, zwłaszcza gdy się ogrzeje
        wędzoność bardzo subtelna, faktycznie dla nieoswojonych zdatna
        piana mi się szybko rozlazła
        cóż, chciałbym mieć takie zastrzeżenia do polskich piw
        nie ma co szukać dziury w całym. smaczne
        veni, emi, bibi

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          🍺🍺🍺
          • 02-2003
          • 12365

          #5
          Według opisu jest to landbier z odrobiną dymu
          Czyli są słody oraz trochę słodów wędzonych

          strona:



          alk. cały czas 5,2%

          Aromat - dość delikatny, trochę słodowy z muśnięciem wędzonym
          Piana - średnia, krótka, pozostaje cieniutki kożuszek
          Barwa - jak na zdjęciu
          Wysycenie - dość wysokie
          Smak - słodowy, z posmakami nieco palonych ziaren zbóż, delikatnie wędzony, lekki kwasek, umiarkowane goryczka. Finisz długi, goryczkowy i lekko wędzony
          Treściwość - pełne piwo

          Tak jak koledzy wspomnieli, piwo oryginalne, smaczne, dobrze się je pije

          Comment

          Przetwarzanie...