Riedenburger, Emmer Bier

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Major Piwnych Rewolucji
    • 09-2007
    • 1823

    #16
    dostałem w prezencie od kolegi z pracy

    barwa: ciemny brąz, mętny, nieprzejrzysty
    piana: wysoka, gęsta, maślana
    zapach: słodowy, lekko palony, lekko żytni
    smak: słodowy, wielowątkowy, znajdziemy tu nuty pszeniczne, żytnie i jęczmienne, trochę razowego chleba, całkiem ciekawe aczkolwiek brakuje mu wyrazu. Niby sporo nutek ale wszystkie takie lekko zamglone
    Warte spróbowania
    LP

    Comment

    • GaryFisher
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 10-2009
      • 739

      #17
      Riedenburger, Emmer Bier [a.5.1%]

      Kolor: brązowy, nie za ciemny ale bardzo mętny (a nie wylałem całych drożdży) [5]

      Piana: wysoka, średnioziarnista, trochę przybrudzona, opada w umiarkowanie szybkim tempie, do końca zostaje pierścień [4]

      Zapach: chlebowo-zbożowo-karmelowo-chmielowo-ziołowo-piwniczno... intensywnie drożdżowy, świeży, ciężkawy, bogaty i bardzo intensywny, po ogrzaniu czuć trochę toffi i mleczną czekoladę; bardzo nietypowy dla dzisiejszych czasów [4.5]

      Smak: ziarnisto-chlebowo-orzechowo-drożdżowy (no nie da sie inaczej) takie mocno mleczne z lekkim kwaskiem i oldschoolowym, ziołowym aromatem chmielu, goryczka raczej delikatna, osadu jest tyle, że czuję jakbym miał zakurzony język; proste, pełne, pyszne piwo... po spróbowaniu kilku "historycznych" piw nie spodziewałem się niczego ciekawego po tym ale... [4.5]

      Nasycenie: średnie, na przyszłość zamawiam trochę wyższe, ok?? [4]

      Opakowanie: flaszka z krachlą jakich pełno w Niemczech, bardzo ładna etykieta w kolorze kartonu z czarnymi, bordowymi, granatowymi napisami i wzorkami, na kontrze cała historia i skład piwa (jak na focie dreamera)[5]

      Producent: Riedenburger Brauhaus Michael Krieger, D-93339 Riedenburg; www.emmerbier.de
      Zakupione w: De Bierkoning w Amsterdamie
      Degustowane: 29.09.2012r. ok. godz. 21:45 w Haarlemie
      Data ważności: 30.01.2013
      Partia: 16:48 F
      Soundtrack: "Made In Japan" by Deep Purple
      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        🍺🍺🍺
        • 02-2003
        • 12365

        #18
        Powrót do tego piwa po ponad 10 latach Jak i pozostałe piwa z browaru posiada certyfikat

        Nadal 5,1% alk.

        W składie trzy odmiany pszenicy (Emmer - płaskurka), klasyczna oraz orkisz. Jest też oczywiście słód jęczmienny.

        Piana jest dość wysoka, średnio trwała, z długą koronką, zwarta. Barwa wydaje mi się ciemniejsza niż u Dreamera - brąz/bardzo ciemna herbata, zmętniona. Łagodne, leciutko musujące wysycenie. W smaku nadal gładkie. To co zwróciło obecnie moją uwagę to łagodne tony podsuszanych (nie suszonych) owoców z delikatnym kwaskiem, to przypomina belgijskie duble, bo ma dodatkowo delikatną korzenność. Są wyczuwalne ciemniejsze, nieco ciastkowe słody i odrobinę razowca, drożdże. Minimalna, nieco podpalana goryczka na finiszu. Nie jest bardzo treściwe, ale jednak sycące.

        Gładkie, miękkie. Można mnożyć tu określenia - "delikatne", "łagodne", "lekkie". Ale tych niuansów jest sporo. Piwo złożone w delikatną, harmonijną całość.

        Kiedyś po spróbowaniu odczuwałem niedosyt, ale teraz bardziej doceniam tę harmonie i pijalność. Mimo łagodności jest oryginalne, inne i oczywiście bardzo dobrze pijalne. Smaczne i godne polecenia.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          🍺🍺🍺
          • 02-2003
          • 12365

          #19
          Kilkanaście lat i ta sama eta:
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...