Einbecker, Einbecker Mai-Ur-Bock

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Major Piwnych Rewolucji
    🍼
    • 03-2008
    • 3605

    #16
    Gdzie kupiłem tego Ur-Mai-Bocka? Nie pamiętam, jak, nie pamiętam, gdzie, na pewno w Niemczech, albo w Lubece, albo gdzieś na autobanie, albo jeszcze gdzie indziej,
    Piana fajna, gęsta i raczej trwała
    Gaz odpowiedni.
    Kolor brązowożółty, już nie jasny, ale absolutnie nie ciemny
    Zapach słodowo-kwiatowo-owocowy (ale zero nut ejlowych)
    Smak dość pełny, zdecydowanie słodowy, trochę owoców, z lekko ostrą nutką, która pochodzi od alkoholu, ale absolutnie nie jest nieprzyjemna, w posmaku goryczka
    Mam poczucie, że mój opis jest niesatysfakcjonujący sensorycznie. To z pewnością jest bardzo dobry bock, ma koźlakową treściwość i dość ciekawy bukiet, pasuje do pogody sezonu (pomińmy kwestię majowości :P)
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      🥛🥛🥛
      • 01-2005
      • 10386

      #17
      Aktualna fotka:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Aleksandros
        Porucznik Browarny Tester
        • 05-2011
        • 352

        #18
        Kolor: Bursztynowy. Piwo jest klarowne. 4,5
        Piana: Biała, średnio obfita, niejednorodna, średnio trwała. 3,5
        Zapach: Średnio mocny, słodowy, lekko landrynkowy. 3,5
        Smak: Mocna baza słodowa, ale piwo nie zalepia słodkością. Jest dość dobrze zrównoważone z lekko przesuniętym balansem w stronę słodowości. 4
        Wysycenie: Wysokie w stronę średniego. Trochę za duże.3,5
        Opakowanie: Ładna butelka "granat", prosta i elegancka etykieta. Minus za zielone szkło. 4
        Uwagi: Przyjemny koźlak majowy. Bije na głowę rodzime strongi. Przy ochocie na mocniejsze piwo można sięgnąć.

        Comment

        Przetwarzanie...