Aldersbacher, Kloster Weisse Hell

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛
    • 01-2005
    • 10386

    Aldersbacher, Kloster Weisse Hell

    Butelka 0.5 litra, alkohol 5,5 %, eks.brak, kapsel dedyk. piwu
    Kolor - miodowy, ciemniejszy, lekko mętny
    Piana - drobna, puszysta, wysoka, trwała (do końca)
    Zapach - słodowo-pszeniczno-słodkie
    Gaz - okey
    Smak - aksamitny, pszeniczno-słodowy (delikatny a zarazem konkretny), średnio słodkie, lekka goryczka, spore nuty cytrusowo-kwaskowate
    Super piwko. Polecam

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 1457 (858 opisane na forum ) 758 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛
    • 01-2005
    • 10386

    #2
    Weisse Hell :
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Pancernik
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 09-2005
      • 9777

      #3
      Piwo jasnozłote, minimalnie mętne (jaśniejsze, niż na fotce). Piana biała, wysoka, sztywna i trwała.
      Pachnie drożdżami, bananem i słabymi goździkami. Smakuje słodowo, delikatnie bananowo, w tle ślad grejpfruta.
      Mnóstwo drobnych bąbelków. Opakowanie, jak widać: NRW, kapsel browaru, pomarańczowa eta i krawatka, budząca szacunek data 1268, obrazek z piwowarem (?).
      Piwo niezłe, ale jakoś spodziewałem się więcej.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        🍺🍺🍺
        • 02-2003
        • 12365

        #4
        Aromat - drożdże, nuty słodowe z bananem
        Piana - wysoka, umiarkowanie trwała
        Barwa - ciut jaśniejsza jak na fotce, słomkowo-jasnozłota, zmętnienie
        Wysycenie - umiarkowanie wysokie, jak na pszenicę średnie, musujące
        Smak - cytrusowy kwasek, mocna podstawa słodowa z minimalnie słodkawymi bananami, drożdże, długi, rześki posmak w ustach
        Treściwość - zdecydowanie pełne

        Smaczna klasyka.

        Pancerniku, obrazek pewnie z jakimś opatem, browar związany był (jest?) z tamtejszym zakonem cystersów

        Aktuell kann die neue Dauerausstellung "Wirtshaussterben? Wirtshausleben!" und die Dauerausstellung "Bier & Wir" besichtigt werden. Schauen Sie vorbei!

        Comment

        Przetwarzanie...