Schnupp, Altfränkisches

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛
    • 01-2005
    • 10386

    Schnupp, Altfränkisches

    Butelka 0.5 litra krachla, alkohol 5,3 %, eks. brak, zamkniecie gołe, etykieta bez nazwy piwa, nazwa na krawatce
    Kolor - jasnobrązowe, miedziano-czerwone, klarowne
    Piana - koloru ecrii, drobna, wysoka i średniotrwała
    Zapach - lekko owocowyz dziwną nutką
    Gaz - właściwy
    Smak - lekki chmiel, średnio słodkie, ciekawa nuta ziołowo-owocowa, lekko palone, leciutki kwasek i karmel,
    lekko-średnia palona goryczka
    Ciekawe, inne w smaku, ale dla mnie rewelacja. 4+

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 1658 - moje 868 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛
    • 01-2005
    • 10386

    #2
    Bier:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Pancernik
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 09-2005
      • 9776

      #3
      Piękny kolor, taki, jak na fotce, prawie koźlakowy, nasycony. Piana kremowa, dość słaba...
      Pachnie słodowo i delikatnie karmelowo. W smaku także dominuje słód i lekki karmel, są także winno-kwaskowate posmaczki. Maślane. Delikatnie nagazowane.
      Opakowanie ze szczegółami opisał sibarh, nic się nie zmieniło.
      Bogate piwo, smaczne. Z Zofmaru. Polecam .

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        🍺🍺🍺
        • 02-2003
        • 12364

        #4
        Barwa - jak na fotce
        Piana - kremowa, średnie i drobne pęcherzyki, opada dość szybko
        Wysycenie - średnie, przyjemnie musuje /jak na kellera nawet wysokie/
        Smak - ciekawy, rozbudowany. Aromatyczny goryczkowy chmiel, owocowy kwasek, taki rzeczywiście trochę winny, dalej leciutka słodowa nuta. Troszkę mało treściwe. Trochę inne w swojej kategorii - owocowo-winna rześkość. Ciekawe i godne polecenia

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Kupione w Zofmarze za 6,00 zł.

          Kolor: Miedziany, leciutko opalizujący. Całkiem ładny.
          Piana: Niezbyt wysoka i szybko znika niemal do zera.
          Zapach: Silny, mocno owocowy, z dziwną chmielową nutą. Niezły, ale nie zachwycający.
          Smak: Pierwsze wrażenie dość nieciekawe, bo dominuje niezbyt przyjemna, piwniczna nuta. Póxniej trochę ustępuje miejsca lekkiej owocowości, ale i tak utrzymuje się cały czas w tle. W międzyczasie pojawiają się też leciutka goryczka i minimalna cierpkość. Im dalej w głąb naczynia, tym bardziej smakuje, bo zmysły się przyzwyczajają. Mimo to piwo ma trochę za mało treści i jest trochę zbyt wytrawne. Nagazowanie mizerne, ale to nie dziwi w takim piwie.
          Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Etykieta nie zachwyca gustownością, ale ma mój ulubiony motyw rysowanego widoczku. Zaś porcelanka naprawdę jest porcelanowa, a nie chamsko plastikowa.
          Uwagi: Ostatnio zasmakowałem w niemieckich ciekawostkach (dzięki świetnemu zaopatrzeniu w Zofmarze) i na tle innych to piwo, choć niezłe, jednak rozczarowuje.

          Comment

          • Ciupaga
            Kapral Kuflowy Chlupacz
            • 10-2008
            • 79

            #6
            Foto.

            Moja butelka wygląda tak:
            Attached Files
            Bywajcie Piwożłopy!

            Comment

            Przetwarzanie...