Herrnbräu, Dunkel Exportbier

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • franekf
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 06-2004
    • 944

    Herrnbräu, Dunkel Exportbier

    Butelka NRW 0,5l, zaw. alkoholu 5,2% obj., ekstrakt nie podany.
    Piana niezbyt okazała - chwilę po przelaniu pozostaje tylko cienka warstewka, ale za to jest ona dość trwała.
    Zapach to coś jakby śliwki w czekoladzie, niestety jest mało intensywny.
    W smaku delikatne, początkowo wręcz wodniste. Przy przełykaniu staje się lekko kwaskowate, pojawia się aromat czekolady i "paloność". Zakończenie palono-goryczkowe, nieco wytrawne. Z każdym łykiem wydaje się coraz bardziej smakowite i pełne. Całkiem niezłe.
    Opakowanie - gustowna etykieta, firmowy kapsel, poza brakiem informacji o ekstrakcie właściwie bez zastrzeżeń.
    Attached Files
    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
    Piwny Janusz bez Teku
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    🍺🍺🍺
    • 02-2003
    • 12365

    #2
    Aromat - słodowy, z nutą karmelu i razowego chleba
    Barwa - jak na zdjęciu, pod światło nie takie ciemne - brązowo-rubinowe
    Piana - gęsta, drobna, umiarkowanie wysoka i średniotrwała
    Wysycenie - umiarkowane
    Smak - wyraźne słodowe akcenty, lekki kwasek, chlebowa "razowość", podpalane z minimalną gorzką czekoladą, na ustach zalega przyjemna palona goryczka. Chyba Franekf schłodził mocniej swój egzemplarz, bo wraz z lekkim ogrzaniem zyskuje i wcale nie jest wodniste i rzeczywiście wychodzi smaczne piwo.
    Treściwość - umiarkowana

    Wypite z przyjemnością.

    Na polskim rynku są chyba ich Hebany (obok Koźlaków). Nie wiem, czy to jest to samo piwo (bo na dodatek na przemian pod tą marką pojawiał się czeski Litovel) ale może warto porównać. W każdym razie piwo wypite z przyjemnością

    Comment

    • kosher
      Major Piwnych Rewolucji
      🥛🥛🥛🥛
      • 04-2005
      • 2308

      #3
      Po czterech latach od wpisu frankaf piwo oraz opakowanie (etykieta i kapsel) nie uległo metamorfozie.
      Bardzo przyzwoity ciemniaczek, co prawda lekko wodnisty, ale posmak gorzkiej czekolady i palonej kawy dosyć wyraźny.
      Piwo goryczkowe z kwaskowymi nutami. Warte swej ceny- 3,59 zł (Auchan).

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        🍺🍺🍺
        • 02-2003
        • 12365

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher
        Po czterech latach od wpisu frankaf piwo oraz opakowanie (etykieta i kapsel) nie uległo metamorfozie.
        Bardzo przyzwoity ciemniaczek, co prawda lekko wodnisty, ale posmak gorzkiej czekolady i palonej kawy dosyć wyraźny.
        Piwo goryczkowe z kwaskowymi nutami. Warte swej ceny- 3,59 zł (Auchan).
        Co Wy z tą wodnistością Przecież to zwykły ciemniak, nie porter, myślę, że ma tu wpływ temperatura, IMO nie jest wodniste, ale nie polecam schładzać zbyt mocno. A poza tym w widzę, że wrocławski Auchan tańszy - 3,29 )

        Comment

        • kosher
          Major Piwnych Rewolucji
          🥛🥛🥛🥛
          • 04-2005
          • 2308

          #5
          Coś w tym jest, im dłużej piłem w upale tym mocniej wyczuwałem czekoladę i paloność.
          W Warszawie wszystko droższe, porządek musi być
          Last edited by kosher; 28-07-2012, 22:26.

          Comment

          • tofas
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 11-2007
            • 131

            #6
            Porządny, poprawny stylowo bawarski dunkel. Ordnung muss sein i tak tu właśnie jest. Jest bardzo słodowo, gładko i przyjemnie. Mi się podoba. Kolor brązowy z wiśniowymi refleksami, bardzo ładnie się prezentuje, szczególnie pod światło, klarowne. Piana lekko zabarwiona, kremowa w konsystencji, obfita, trwała. Nie można chcieć więcej. W aromacie dominuje słód o bardzo przyjemnym profilu. Lekko przypieczone ziarno przeplata się ze skórką chleba, mleczną czekoladą z rodzynkami i karmelem. Jest to bardzo dobry i apetyczny zestaw. W tle pojawia się ledwie wyczuwalny ziemisty chmiel. Smak też zdecydowanie słodowy, podobny do tego z aromatu ale bardziej zbożowy, jest więcej smaczków melanoidynowych, jest bardzo słodowo i bardzo przyjemnie. Słodkość, na co mógłby wskazywać wybitnie słodowy profil nie jest jakoś bardzo nachalna, powiedziałbym nawet że w piwie dominuje jednak wytrawna kwasowość połączona z niewielką, delikatną goryczką chmielową. Finisz krótki ale piwo po każdym łyku skłania do następnego. Jest bardzo aksamitne i gładkie w odbiorze. Wysycenie spore, czuć jak musuje w jamie ustnej. Może jest nawet trochę za mocne bo porządnie wypełnia pijącego i po jednym trzeba by zrobić krótką przerwę. Małą wadą jest również uczucie wyklejania/oblepiania powstające po każdym łyku. Nie ma jednak co narzekać. Porządny dunkel, może i bez fajerwerków ale ten styl do nich nie zachęca. Jest świetna i złożona słodowość, przyzwoita goryczka i niezła pijalność. I oto w tym chodzi.

            Comment

            Przetwarzanie...