Kaiserhof, Kaiserhofer Kellerbier

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • granat862
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 12-2004
    • 945

    Kaiserhof, Kaiserhofer Kellerbier

    Alk 4,5%
    Kolor ciemnobursztynowy.
    Piana drobnopęcheżykowa, średniowysoka opada powoli, pozostawia ślady na szkle.
    Zapach przyjemny chmielowy.
    W smaku orzeżwiająca lekka kwaskowatość delikatna goryczką, z przyjemnym słodowym posmakiem.
    Wysycenie średnio duże.
    Opakowanie butelka z krachlą.
    Kupione w Piotrkowskich Piwach Świata za 6zł.
    Bardzo mi zasmakowało, do powtórzenia.
    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."
  • granat862
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 12-2004
    • 945

    #2
    Jeszcze zdjęcie samej butelki.
    Piwo tak mi zasmakowało że nie zdążyłem go uwiecznić na fotce.
    Attached Files
    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      🍺🍺🍺
      • 02-2003
      • 12365

      #3
      Strona browaru bardzo skromna http://www.kaiserhofbraeu.de/

      barwa - ciemna herbata
      aromat - słód dominuje, ale w tle bardzo przyjemny kwiatowy zapach
      piana - klasyczna, podobnie jak u Granata
      wysycenie - nie jest wysokie, odpowiednie
      smak - kawsek, przyjemna goryczka pozostająca na języku oraz wędzoność. Wręcz taki bardzo delikatny Rauchbier.
      Nie wiem ile ma ekstraktu, alk. 4,5. Jest pełnia smaku, z charakterem, oryginalne,
      Świetne!

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        🥛🥛🥛
        • 01-2005
        • 10386

        #4
        Piwo:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • Pancernik
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          🥛🥛🥛🥛🥛
          • 09-2005
          • 9777

          #5
          Herbacianobursztynowe piwo, jak na fotach. U mnie piana była wprawdzie wysoka, ale rzadka i nietrwała, znikając, zostawiła ślady na szkle.
          Zapach, jak to keller - słodowy z piwniczną nutą, chyba także nieco chlebową (zakwas). W smaku akcenty palono-wytrawno-goryczkowe, lekko też kwaskowate, a nawet winne.
          Gazu dość dużo, chyba nawet nieco za dużo. Opakowanie - jak na fotach, wzornictwo estetyczne, a nawet eleganckie.
          Całkiem smaczne piwo, ale mam wrażenie, że przez chyba za wysokie nagazowanie robi się trochę wodniste...

          Comment

          • MarcinKa
            Major Piwnych Rewolucji
            🍼🍼
            • 02-2005
            • 2734

            #6
            Piwo zakupione w Marii w Krakowie. Butelka 0,5l. Moc 4,5%, ekstrakt? Kolor brązowo czerwonawy, dość ciemny. Piana początkowo mała, gruby kożuch z drobniutkich bąbelków. Później o dziwo trochę urosła. Zapach wyraźny. Słodowo chmielowy. Słodowość jakby z wymieszanego ciemnego i jasnego słodu. Ciekawy zapach bez słodyczy. Piwniczny, zgodnie z nazwą. Smak lekko wytrawny, słodowy. Wyraźne akcenty chmielowo goryczkowe wyczuwalne pod koniec łyku. Goryczka wyraźna, ale nie agresywna. Posmak średnio długi. Wysycenie drobne, dość mocne i trwałe. Opakowanie (jak na fotkach powyżej) eleganckie. Butelka z malowaną porcelankę. Etykiety bogato zdobione, ale specjalnym arcydziełem raczej nie są. Trochę takie barokowe. Oczywiście brak ekstraktu. Piwo dobre, dość ciekawe w smaku. Raczej z tych, które nie rzucają od razu na kolana, ale trzeba wypić kilka i wtedy się w pełni je docenia. Oceniam na 5 (1 – 6).
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            Przetwarzanie...