Alpirsbacher, Weizen Hefe Hell

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛
    • 01-2005
    • 10386

    Alpirsbacher, Weizen Hefe Hell

    But. 0,5 litra NRW, alkohol 5,2 %, eks. brak, kapsel firmowy browaru
    Kolor - blado-miodowy, mętny
    Piana - drobna, wysoka i trwała
    Zapach - wyraźny cytrusowo-pszeniczny
    Gaz - okey
    Smak - wyraźnie cytrusowo-pszeniczny, średnio słodkie, średnia goryczka, dużo cytryny
    Smaczne do wielokrotnego użytku

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2540 - moje 1280 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛
    • 01-2005
    • 10386

    #2
    Weizen:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Pancernik
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 09-2005
      • 9777

      #3
      Trochę się pozmieniało, piwo ma teraz 5,5% alko i chyba jest nieco ciemniejsze, choć zachowuje mlecznozłotą mętność . Buduje zaskakująco nietrwałą, wręcz anemiczną pianę, niestety...
      Pachnie silnie cytrusowo - w zasadzie grejpfrutowo - i goździkowo, potem dochodzi także banan i powiew słodowy. W smaku za to banan przewodzi, tło cytrusowo-kwaskowe, a może grejpfrutowe - trochę mała paleta.
      Nagazowanie, jak na pszeniczniaka, niezbyt wysokie. Opakowanie się nieco zmieniło, nadal wszędzie (kapsel, krawatka, eta) jest mnich z kuflem, ale kolorystyka zyskała na elegancji - teraz jest złota, z kłosami pszenicy u dołu.
      Piwo do obiadu na nasłonecznionym tarasie daje radę, ale większego wrażenia nie robi.

      Comment

      Przetwarzanie...