Engel, Gold

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛
    • 01-2005
    • 10386

    Engel, Gold

    But. 0,5 litra, alkohol 5,4 %, eks. brak, zakrętka firmowa browaru
    Kolor - złoty, klarowne
    Piana - drobna, średniowysoka, średniotrwała
    Zapach - wyraźny słód + nuta słodka
    Gaz - okey
    Smak - średni słód, lekki chmiel, średnio słodkie z lekką goryczką
    Smaczne piwo

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2589 - moje 1312 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛
    • 01-2005
    • 10386

    #2
    Gold:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Pancernik
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 09-2005
      • 9777

      #3
      Piwo o kolorze zgodnym z nazwą. Piękny jest... Kremowobiała, potężna piana opada "z trzaskiem". Zostaje kożuszek.
      Zapachowo, jak to Engel - piwo pachnie piwnicą i słodem. W smaku podobne do Keller-Pilsa, słód z goryczką w tle i dalekie nuty winno-owowcowe. Goryczka długo pozostaje na języku.
      Nagazowanie sporawe. Na opakowaniu - jak widać - nostalgiczny obrazek z browarem. Piwo ma 5.4% i 12,48 Blg.
      Generalnie smaczne, jakoś bardziej mi smakuje niż podobny Keller-Pils.

      Comment

      • Viktor
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        🍼
        • 04-2002
        • 617

        #4
        Engel, Gold

        Zakupiony w radomskim PiP za 5,50 zl ( 0,5 l). Nietypowy kapsel - zakrętka.
        Bardzo smaczne piwo , kolor jasno zloty, dość mocno nagazowane ( piękne drobniutkie bąbelki ) , dają jednak pianę trochę dziurawą , ale trwałą. Lekka goryczka, nuty owocowe (cytrusy), orzeźwiające. Warto spróbować.

        Comment

        • Feti
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 10-2010
          • 801

          #5
          Kupione pod wpływem promocji. 2.99 w PiP. Bardzo smaczne piwo, nie jest zbyt mocno chmielone, ale chmiel z rodzaju tych przyjemnych, aromatycznych. Piana nie jest imponująca, ale dość trwała, baza słodowa treściwa.

          Comment

          • wrednyhawran
            Major Piwnych Rewolucji
            • 07-2010
            • 1784

            #6
            Dobre piwko, choc nie kładzie na kolana. Przewaga słodu, chmiel w odwrocie, mogłoby być więcej, ale nie jest źle. Pijałem co prawda lepsze Engele, więc pewnie powtórki nie będzie. Poprawiłbym pianę i dodał więcej chmielowej goryczki na koszt słodowej słodyczy.
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            Przetwarzanie...