Lindenbräu Gräfenberg, Weizen

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2004.06
    • 6310

    Lindenbräu Gräfenberg, Weizen

    Podczas niedawnej służbowej wizyty w Niemczech moja siostra miała okazję zwiedzić malutki browar Lindenbräu i przywiozła mi w prezencie tamtejszego Weizena.

    Butelka 0,5l, alk. 5,2% vol.

    Kolor: W jaśniejszej części weizenowego spektrum. Jest mętne, ale część drożdży zbiła się w solidną bryłkę, która wpadła do szklanki pod koniec nalewania i majestatycznie opadła na dno.
    Piana: Podczas nalewania tworzy się bardzo ładna czapa, która jednak szybko opada.
    Zapach: Bardzo silny, z dobrze wyczuwalnymi goździkami i nutami pieprzowymi.
    Smak: Piwo jest raczej wytrawne. Czuć wprawdzie słodowość, ale nie jest szczególnie silna, za to po chwili wybija się potężna chlebowość. Goryczka niemal niewyczuwalna, czyli w porządku. W tle leciutka wędzona nutka.
    Opakowanie: Butelka z krachlą, na dodatek porcelanową a nie plastikową, ale ewidentnie z odzysku. W moim egzemplarzu porcelanka jest gładka, za to u mojej żony była z Kronacher Kaiserhof Bier. Etykieta estetyczna, bez zbędnych informacji.
    Uwagi: Cieszę się, że miałem okazję spróbować weizena z niewielkiego browaru. Wybitny może nie jest, ale na pewno można go nazwać przyzwoitym.
    Attached Files
  • danhaj
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2010.04
    • 619

    #2
    Calkiem przyzwoity pszeniczniak, chociaż nie jest to może kwintesencja gatunku. Wysycenie w normie, piana dość obfita, niezbyt długo się utrzymująca. W smaku wytrwane, ale nie cierpkie jak to się zdarza niestety w mniej udanych próbach innych browarów. Niewielki drożdżowy osad. Krachla w moim przypadku gładka.
    Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

    www.czechforum.pl

    Comment

    • docent
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2002.10
      • 5205

      #3
      W tym piwie najbardziej podoba mi się zapach: świeży, przywołujący na myśl minibrowarowe piwo dopiero co nalane z tanka leżakowego. W smaku jest już trochę gorzej, brakuje mi tu większej treściwości. Potwierdzam opinie przedpiszców: przyzwoite.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        🍺🍺🍺
        • 2003.02
        • 12365

        #4
        Barwa - dość jasna, mętna
        Aromat - nietrwały
        piana - ładna, ale niezbyt trwała, nieco pozostaje na szkle
        wysycenie - w normie
        smak - początkowo słodowe i bananowe nuty, potem cytrusowa lekka cierpkość. Wędzoności nie wyczułem. Dobre

        Comment

        • Mario7
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 2012.06
          • 12

          #5
          Witam, dziś po małych zakupach w sklepiku z alkoholami miałem okazję już w domku spróbować tego piwka pszenicznego z małego browaru niemieckiego Lindenbräu.

          Bardzo przyzwoity pszeniczniak, piana dość obfita acz co się rzuca w oczy bardzo szybko opada.
          Wysycenie w normie, dość mętne, w smaku wyczuwalne już na początku banany, goździki. Średnia słodycz. Również nie wyczuwałem żadnej wędzoności.

          Z przyjemnością ponownie zakupię tego pszeniczniaka i skosztuje
          Moja mała kolekcja, ciągle w edycji. Aktualizacja z 14.10.2012

          Comment

          Przetwarzanie...