Friedenfels, Friedenfelser Dunkles Weizen

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2004.11
    • 3508

    Friedenfels, Friedenfelser Dunkles Weizen

    Bardzo ładnie wyważona w smaku ciemna pszenica z kolejnego frankońskiego browaru. "Ciemna" strona tego piwa dość wyraźnie zaakcentowana, ale nienachalna. Piwo smaczne, treściwe, pozostawiające różne niemieckie, koncernowe, ciemne pszenice daleko w tyle. Alkoholu 5,2%.
    Last edited by delvish; 11-06-2010, 20:51.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)
  • przemo70
    † 1970-2019 Piwosz w Raju
    • 2007.05
    • 1501

    #2
    Dodam tylko, że piękna kremowa czapa piany, po nalaniu początkowo utrzymuje się dość długo, ale po jakimś czasie redukuje się do postaci sporej kołderki, w zapachu goździki przykrywają wszystko, w smaku również goździki wybijają się na pierwszy plan, pełne w smaku, wysycenie pokaźne. Bardzo dobre piwo, polecam i oczywiście foto
    Attached Files
    Save water, drink beer ...

    http://www.parowozy.com.pl/
    http://www.kamery.wolsztyn.pl/
    https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      🍺🍺🍺
      • 2003.02
      • 12365

      #3
      Aromat - goździki i banan wyczuwalny, nie jest nazbyt intensywny
      Barwa - ciemnobrunatna, mętna
      Piana - taka jak napisał Przemo
      Wysycenie - wysycenie wysokie czyli w tym wypadku klasyczne
      Smak - kwaskowość jest niewysoka, dość treściwe, przyjemne nuty palone, delikatny karmel, co zapewne jest związane z dodaniem, no właśnie "Rostmalzbier" czyli w grę wchodzą słody palone jak mniemam. Nietuzinkowe, ciekawe piwo, godne polecenia

      Comment

      • kogoot
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 2009.05
        • 47

        #4
        Polecone przez wlasciciela sklepu..naprawde dobre i duza pian cieszy oko. duzo samkow gozdzika i cos jescze ale nie wiem co. W kazdym razie polecam. Sklep maria krk rulez

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          🥛🥛🥛
          • 2005.01
          • 10386

          #5
          Friedenfels, Friedenfelser Dunkles Weizen

          Butelka 0,5 litra NRW, alkohol 5,2 %, eks. brak, kapsel firmowy browaru
          Kolor - brązowy, mętny
          Piana - drobna, wysoka, średnio trwała
          Zapach - leciutko cytrusowy
          Gaz - ok
          Smak - średnie aromaty cytrusowe, karmelowo-palone smaczki, lekki banan, kapka drożdży, średnio słodkie z lekką goryczką
          Smaczne.

          W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3284
          Last edited by sibarh; 13-02-2011, 18:41.
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • Ramiel
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 2010.11
            • 207

            #6
            Jedno z pierwszych piw jakie kupiłem w Marii. Nie pamiętam już szczegółów smaku ale wiem że było dobre.

            Comment

            • delvish
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2004.11
              • 3508

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh
              moje 1635 nowe piwo na forum
              No nie wiem...
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                🥛🥛🥛
                • 2005.01
                • 10386

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish
                I tak to jest kiedy zostanie źle nazwany wątek.....
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • Tapir
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  • 2009.10
                  • 730

                  #9
                  Kolor - ciemny brąz, mętny.
                  Piana - Ogromna, gęsta, sztywna, bardzo trwała.
                  Zapach - wyraźne gożdziki, nieco schowany banan, lekkie cytrusy i trochę "ciemnych" nut (karmel, czekolada).
                  Smak - goździków już mniej, za to wyraźniej czuć ciemne słody - nuty palone i karmelowe ładnie komponują się z cytrusową kwasowością, uzupełniają to lekkie drożdżowe akcenty. Całość treściwa, zbalansowana i po prostu smaczna.
                  Wysycenie - wysokie.
                  Opakowanie - jak na zdjęciu przema70.

                  Kupione za 4,60zł w Zofmarze.
                  Bardzo smaczna ciemna pszenica, ostatnio to właśnie dunkelweizeny smakują mi bardziej od jasnych (jasną z tego browaru też mam, niedługo sprawdzę). Zaczynam żałować, że kupiłem tylko jedną butelkę.
                  Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                  Comment

                  • docent
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 2002.10
                    • 5205

                    #10
                    Jest tu kwaskowość charakterystyczna dla pszenicy. Jest też zauważalna karmelowość typowa dla niektórych ciemniaków. Całość jednak mnie nie przekonuje i odwrotnie niż Tapir stwierdzam, że dunkelweizeny coraz bardziej mnie irytują.
                    Brakuje mi w tym piwie świeżości i rześkości, którą cenię w weizenach. Zamiast tego jest lekka cierpkość, słodkość i brak głębi.

                    Dla mnie najlepszą ciemną pszenicą pozostaje ta uwarzona przez Czesa w BrowArmii i od kilku lat nie miałem okazji spróbować lepszej.
                    Last edited by docent; 05-07-2011, 18:28.
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      🍺🍺🍺
                      • 2003.02
                      • 12365

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish
                      z kolejnego frankońskiego browaru.
                      Nie Frankonia, ale pobliski Górny Palatynat.


                      5,2 % alk. nadal.

                      Aromat - łagodne palone nuty słodowe, banan, lekka korzenność
                      Piana - wysoka, zwarta, trwalsza
                      Barwa - ciemny brąz z brunatnym zmętnieniem
                      Wysycenie - dość wysokie, musujące
                      Smak - dość wyraźny kwasek jak na ciemniaka, przyjemne tony palone i leciutką goryczką z nią związaną, leciutkie banany
                      Treściwość - pełne piwo

                      Ciemne, ale dość wytrawne, rześkie. Ten kwasek nawet trochę zbyt dominuje, bo spodziewałeś większej miękkości słodowej. Jednak całość wyraźniejsza w smaku i udana. Fajne

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        🍺🍺🍺
                        • 2003.02
                        • 12365

                        #12
                        10 lat później niewielka zmiana:
                        Attached Files

                        Comment

                        Przetwarzanie...