Gosebrauerei Bayerischer Bahnhof Lepzig, Gose

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 03-2006
    • 9875

    Gosebrauerei Bayerischer Bahnhof Lepzig, Gose

    Zakupione w browarze, w końcu doczekało się degustacji.

    piana: potężny huk podczas otwierania i po chwili piwo zaczęło wychodzić z butelki, piana potężna, drobna, jednolita, opada, oblepia szkło,
    zapach: cytrusowy,
    kolor: po pierwszym nalaniu piwo klarowne, następne dolewki zmętniły piwo drożdżami, żółte,
    smak: lekko kwaskowe, lekko czuć legendarną słoność, w browarze mniej ją czułem, w zasadzie są to wszystkie smaki w tym piwie, lekka cytrusowość daje się jeszcze wyczuć pewnie od chmielu,
    wysycenie: wyraźne.
    opakowanie: przepiękna butelka 0,75l, po opróżnieniu okazało się, że jest z ciemnozielonego szkła, do tego oryginalny kufel w kształcie probówki na solidnej podstawie.


    Bardzo smaczne piwo, sięga się z przyjemnością po następny łyk.
    Strona o Gose Można zobaczyć kufel i butelkę.
    Strona browaru, który znajduje się w przepięknie odremontowanym Dworcu Bawarskim. Lipsk ma szczęście do pięknych dworców. Drugi, Główny największy w Europie uchodzi także za najpiękniejszy.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)
  • jacer
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    Zdjęcie
    Attached Files
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • zgroza
      Major Piwnych Rewolucji
      🍼
      • 03-2008
      • 3605

      #3
      Do Lipska naprawdę nie jest daleko, a nikt nie degustuje Gose. To naprawdę ciekawe, delikatne piwo o zdecydowanie egzotycznym posmaku powinno być punktem obowiązkowym dla każdego miłośnika piwa. Piłem jakiś czas temu w browarze i było to naprawdę przyjemne przeżycie, zarówno od strony czysto piwnej jak i lokalowej. Dzięki soli i pszenicznej lekkości piwo wspaniale orzeźwia.
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • brzeczka
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 12-2003
        • 373

        #4
        Piłem to piwo w dniu otwarcia tego browaru na najstarszym nieprzerwanie działającym dworcu kolejowym świata (nie wiem czy jeszcze jeżdżą tam pociągi).
        W smaku to była niebywała świeżość i może ciut za kwaśne, ale to był pierwszy dzień działalności i pewnie pierwsze warki. Niczego podobnego w Lipsku nie znalazłem, a znosiłem do domy naprawdę spore ilości wszelkich piw

        Comment

        • pioterb4
          Major Piwnych Rewolucji
          • 05-2006
          • 4322

          #5
          Pozwolę sobie mieć jedno pytanie: Czy Gose (obojętnie z którego z trzech tradycyjnych browarów) można dostać w getrankach we Frankonii? Myślę o Bambergu lub Norymberdze? Bo się zastanawiam czy będę musiał nadłożyć trasy czy nie

          Comment

          • abernacka
            Generał Wszelkich Fermentacji
            🥛🥛🥛🥛
            • 12-2003
            • 10861

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4
            Pozwolę sobie mieć jedno pytanie: Czy Gose (obojętnie z którego z trzech tradycyjnych browarów) można dostać w getrankach we Frankonii? Myślę o Bambergu lub Norymberdze? Bo się zastanawiam czy będę musiał nadłożyć trasy czy nie
            Nie, nie dostaniesz.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            Przetwarzanie...