St. Georgen Bräu, DoppelBock Dunkel

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    🍺🍺🍺
    • 02-2003
    • 12364

    St. Georgen Bräu, DoppelBock Dunkel

    Z tego frankońskiego browaru piłem bardzo dobrego kellera. Choć nie jestem wielkim fanem koziołków, tym bardziej dubeltowych, to jednak pochodzenie i pogoda skłaniają do konsumpcji.

    Alk. 7,3 %, ekstr. ?

    aromat - przyjemny, karmelowy
    barwa - bardzo ciemna, pod światło bardzo mocna herbata
    piana - kremowa, dość obfita, niezbyt trwała, trochę pozostaje na szkle
    wysycenie - średnie
    smak - przede wszystkim karmel, lekkie podpalane nuty i leciutka goryczka na finiszu. Słodkawe, ale w odpowiedniej mierze i nie jest mdłe. Nuty alkoholowe niskie, przyjemnie rozgrzewające. Treściwe, ale nie ciężkie. Obawiałem się, że jeśli doppel to będzie bardziej "agresywny", ale na szczęście jest łagodny w smaku.
    Bardzo smaczne. Dostępne we wrocławskiej Drink Hali
  • Kwadri
    Major Piwnych Rewolucji
    • 10-2009
    • 1216

    #2
    St. Georgen Bräu, DoppelBock Dunkel

    Kolor: Ciemnorubinowy, klarowny.
    Piana: Beżowa, wysoka, początkowo drobna. Nieco się dziurawi i opada powoli do ochronnej powłoki, lekko lepiąc szkło. Później gruby pierścień i wysepki.
    Zapach: Intensywny, lekko słodki, karmelowo-owocowy. Nieco rodzynek, suszona śliwka. W tle lekka metaliczność i chmiel.
    Smak: Nieco słodki, karmelowy początek, ale zaskakująco lekki. Nie czuć dużej treściwości w smaku. Powoli dociera lekko palona goryczka i śliwkowe smaczki, ale ostatecznie w finiszu dominuje dość mocna, palona goryczka, wspomagana po ogrzaniu przez lekko alkoholowe nutki. Całkiem smaczne.
    Wysycenie: Średnie, ku nieco wyższemu. Lekko szczypie w język.
    Attached Files
    Last edited by Kwadri; 14-12-2011, 21:14.
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

    Comment

    • Pancernik
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 09-2005
      • 9777

      #3
      Piwo (jak widać) rubinowo-brązowe, klarowne. Piana kremowa, średniowysoka, strzępiasta i raczej nietrwała.
      Pachnie winno, orzechowo, słodowo, karmelowo - bardzo koźlakowo. W smaku jest podobnie, można do tego wyczuć łagodną nutę alkoholową.
      Gazu raczej niewiele. Opakowanie jak widać, wszędzie święty Jerzy się pojawia.
      Pełna, łagodna koza, taka na jesień/zimę - polecam.

      Comment

      • Tapir
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 10-2009
        • 730

        #4
        Kolor - Ciemny brąz, pod światło rubinowe refleksy.
        Piana - Obfita, niezbyt gęsta, o przeciętnej trwałości, opadając lekko oblepia szkło.
        Zapach - Intensywny, przede wszystkim słodowo-karmelowy, lekkie nuty orzechów i suszonych owoców.
        Smak - Kontynuacja wrażeń z zapachu: słodowy początek i mocna karmelowość, dodatkowo pojawiła się nuta palona. Bardzo przyjemny kwaskowo-słodki owocowy posmak przypominający trochę belgijskie Dubble, do tego leciutki alkohol. Całość jest dość lekka jak na podwójnego kozła.
        Wysycenie - Dość niskie, odpowiednie.
        Opakowanie - Jak na zdjęciu, muszę przyznać że etykieta i (szczególnie) kapsel są bardzo ładne.

        Kupione za 7zł w warszawskiej Piwonii.
        Smaczny doppelbock ale do mojego faworyta z browaru Andechs nieco brakuje.
        Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

        Comment

        • skitof
          Major Piwnych Rewolucji
          • 11-2007
          • 2478

          #5
          Nie bardzo przekonuje mnie ta interpretacja koźlaka podwójnego. Generalnie koźlaki kojarzę z wyraźną słodowo-karmelową nutą zgrabnie przykrywającą wysokie procenty alkoholu. Ale w tym koźlaku wszystko przykrywają wszechobecne prażone słody. Co prawda z jednej strony zapewniają one lekkość i wytrawność przy tak dużym zasypie, ale wchodzą one już w zbyt silne przypalane, przypiekane smaki burząc harmonię.
          Na plus warto zapisać piwu świetny wygląd: zarówno barwa ciemnomiedziana, pełna krystaliczność, jak i obfita piana naprawdę cieszą oczy.

          Comment

          • Aleksandros
            Porucznik Browarny Tester
            • 05-2011
            • 352

            #6
            Kolor: Ciemnobrązowy z rubinowymi przebłyskami. Bardzo ładny i smakowity! 5
            Piana: Beżowa, drobna i sztywna. Trwała, zostawia ślady na szkle. 5
            Zapach: Słodowy, lekko palony. Średnio intensywny. 4
            Smak: Mniej słodki niż większość dubeltowych koźlaków. Słodycz jest umiejętnie zrównoważona kwaskiem i lekką goryczką. Piwo jest treściwe i zarazem delikatne. Daje się wyczuć winne i kawowe nuty. Alkohol niewyczuwalny. 5
            Wysycenie: Niewysokie. Pasuje idealnie. 5
            Opakowanie: Etykieta jak na zdjęciu powyżej. Estetyczne. Wzornictwo typowe dla tego browaru, w tym przypadku w brązowej kolorystyce. 4,5
            Uwagi: Bardzo dobry koźlak dubeltowy. Gorąco polecam! Jest obecnie w nawet w lepszej formie niż Andechs, który wyraźnie było czuć alkoholem (wyjątkowo słaba partia). Na zdrowie!

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Kupione w Rodzince-Bis za 9,00 zł.

              Pite 22 czerwca 2012 r.

              Kolor: Ciemny, ale nie przesadnie, brąz. Pod światło głęboka czerwień.
              Piana: Dość wysoka, beżowa, krzaczkowata. Bardzo trwała.
              Zapach: Owoce, wino, trochę alkoholu, karmel. Całość niezbyt silna, nie tak ciekawa, jak by mogła być w doppelbocku, zwłaszcza ciemnym.
              Smak: Czuć głównie goryczkę, która jest zbyt silna jak na doppelbocka, przysłania inne elementy, które są z kolei za słabe. Czuć troszkę owocków i orzechów, ale o wiele ich za mało, podobnie jak treści, której jest co najwyżej tyle, co w piwach 11 Blg...
              Opakowanie: Jak na zdjęciu Kwadriego. Etykieta bez szczególnego polotu.
              Uwagi: Niezbyt udane piwo, na pewno nie spełniające wymagań stawianych doppelbockom.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                🍺🍺🍺
                • 02-2003
                • 12364

                #8
                Zawartosc ekstraktu 17%
                Tym razem probowalem wersje lana.
                W aromacie wyrazna nuta sliwkowa, w smaku rowniez wyczuwalne przyjemne owoce - sliwka, wisnia.
                Jak na DB lekkie, z wyrazna i rzeska owocowa nuta. Wypite z duza przyjemnoscia
                Last edited by darekd; 20-10-2012, 23:09.

                Comment

                • concerto
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  🍼
                  • 09-2003
                  • 859

                  #9
                  Piwo jak najbardziej do wypicia, ale raczej bez powtórek. W pewnym sensie skojarzyło mi się w smaku w porterem witnickim.
                  "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                  Comment

                  Przetwarzanie...