Bürgerbräu Naila, Wintertrunk

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 09-2005
    • 9776

    Bürgerbräu Naila, Wintertrunk

    Piwo o woltażu 5,6%, nie mogłem sięgnąć do strony (www.wohn-bier.de), gdyż w remoncie się znajduje...
    Ładny kolor, bursztynowy nasycony, sugeruje sensowne parametry. Piana kremowa, drobna, sztywna i trwała, można czapować.
    Pachnie słodowo, karmelowo, są nuty winne, jakby koźlak... W smaku goryczka i słód, wyczuwalny alkohol (?), słód przeważa. Treściwe, mięsiste piwo.
    Chmara (chmura?) drobniutkich bąbelków, wydaje się, że za dużo ich, ale nie przeszkadzają. Butelka NRW, goły kapsel, zimowa, dość elegancka eta w stylu browaru.
    Zgodnie z nazwą, konkretny, mięsisty lager (w kierunku koźlaka) na zimowe wieczory. Polecam .
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛
    • 01-2005
    • 10386

    #2
    Bier:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Kupione w Rodzince-Bis za 7,00 zł.

      Kolor: Przepiękny, bo jest to bursztyn wpadający w miedź. W rzeczywistości ciemniejszy niż na zdjęciu Sibarha.
      Piana: Średnio wysoka, szybko opada do dziurawej warstwy, słabo osiada na ściankach.
      Zapach: Czuć wyraźną drożdżową woń fermentacji, jak nad wiadrem z piwem domowym. Poza tym trochę akcentów owocowych i lekka nuta palona.
      Smak: Czuć lekką słodowość, trochę owocków, leciutką goryczkę palono-chmielową, ale wszystkiego tego jest za mało, piwo jest zdecydowanie zbyt wodniste. Zwłąszcza jak an zimowe, które z założenia powinno być treściwe. Dodatkowo zbyt wysokie nasycenie jeszcze bardziej "odchudza" to piwo.
      Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Główny obrazek zimowy, kolorowe obwódki ciut kiczowate, mały obrazek idiotycznie wiosenny, nie wiem co autor chciał przez to powiedzieć Goły kapsel.
      Uwagi: Jednak rozczarowanie. Całość smakuje jak landbier, do którego dodano wody i bąbelków. Niby znośne, ale na pewno nie zasługuje na miano zimowego.

      Comment

      Przetwarzanie...