Braunschweig, Adelskronen Hefe-Weißbier

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • danhaj
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 04-2010
    • 619

    Braunschweig, Adelskronen Hefe-Weißbier

    Piwo zostało zakupione w sieci Penny w Monachium i jest produkowane dla niej przez Brauerei Braunschweig. Inne piwa marki Adelskronen nie są godne uwagi, za to ten pszeniczniak wyróżnia się nieco in plus.
    Piwo sprzedawane jest w petach 0,5 l (po 6 w zgrzewce) w bardzo niskiej cenie, co już z miejsca budzi podejrzenia co do jakości produktu, ale nie jest źle.
    Zawartości alkoholu 5,4%. Piwo niefiltrowane.
    Piana slaba, szybko znika. Zapach zgodnie z kanonem stylu, chociaż dość mało intensywny. Jeśli chodzi o smak to też trudno cokolwiek zarzucić, pszenica jak się patrzy, może nieco za mało wyrazista.

    Reasumując, w bardzo atrakcyjnej cenie dostajemy całkiem solidne piwo pszeniczne, może nie klasyka gatunku, ale jakość zadowalająca i pije się z przyjemnością.
    Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

    www.czechforum.pl
  • Swiecz
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 03-2004
    • 123

    #2
    Kupiłem za 0,34 EUR w sklepie Penny w Oldenburgu koło Bremy (czyli całkiem niedaleko od browaru w Braunschweig) i powiem że było całkiem dobre w smaku.
    Piwo faktycznie nie jakieś super wybitne ale na pewno bardziej mi smakowało niż np. większość polskich pszeniczniaków
    Browar domowy (kooperacyjny) BrewIT

    Comment

    • erudyta
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 11-2008
      • 189

      #3
      Kupione za 35 centów w Penny w Wiesbaden. Za taką cenę spodziewałem się czegoś gorszego.
      Ogromnym minusem butelka PET
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...