Kundmüller, Weiherer Keller

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    🍺🍺🍺
    • 02-2003
    • 12365

    Kundmüller, Weiherer Keller

    Alk. 4,9%

    Aromat - bardzo przyjemny, czuć chmielową ziołowość, słód i drożdże dodały chlebowych tonów
    Barwa - słomkowa, mętna
    Piana - wysoka, trwałość średnia. lepi się do szkła
    Wysycenie - w normie
    Smak - drożdżowy kwasek, chlebowość, ziołowa goryczka, wyraźna, ale nie dominująca, bo wszystko ładnie zbalansowane.
    Treściwość - w sam raz, pełne piwo

    Chyba nie jest to mój kellerowy faworyt, co nie zmienia faktu, że wypiłem z przyjemnością. Solidne piwo, zdobywca dwóch brązów w swojej kategorii na European Beer Star (2009, 2010).

    Kupione w Drink-Hali Wrocław
    Last edited by darekd; 17-08-2011, 23:19.
  • Kwadri
    Major Piwnych Rewolucji
    • 10-2009
    • 1216

    #2
    Weiherer Keller

    Kolor: Złoty, lekko mętny.
    Piana: Biała, drobna i całkiem wysoka. Opada w kilka minut do cienkiej warstwy, dość mocno brudząc szkło. Później tylko pierścień.
    Zapach: Słodowy z drożdżowo-chmielowym tłem, ale chmiel mocno ziołowy. Przyjemny i całkiem intensywny. Po ogrzaniu pojawiają się chlebowe wstawki.
    Smak: Delikatnie słodowy początek, ale szybko dociera przyjemna i dość mocna chmielowa goryczka. Tło drożdżowe, lekko kwaskowe i chlebowe, ale w finiszu dominują już tylko chmielowe posmaki. Smaczne.
    Wysycenie: Średnie.
    Attached Files
    Last edited by Kwadri; 07-10-2011, 19:04.
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

    Comment

    • Pancernik
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 09-2005
      • 9777

      #3
      Trochę zaskoczył mnie kolor tego piwa: bladozłoty, opalizujący, minimalnie mętny. Piana w sumie też, bo... jej nie było .
      Zapach słodowo-owocowy z chmelowym tłem. Smakuje łagodnie goryczkowo, akcenty ziołowe i owocowe, ślad słodu.
      Nagazowanie baaaardzo niskie. Opakowanie - jak na w/w fotce, zgaszona kolorystyka "jesienna" plus informacje o medalach z European Beer Star 2009 i 2010.
      W zasadzie się zawiodłem, nawet miałem podejrzenie nadpsucia, ale data do 23.02.2012...

      Comment

      • Gringo
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼
        • 07-2007
        • 2156

        #4
        U mnie piana była potężna, śnieżnobiała. Ziołowe akcenty bardzo dobrze wkomponowane. Piwo orzeźwiające i bardzo smaczne.
        Piwo nr. 1800 w kolekcji piw wypitych..

        Comment

        • wpadzio
          Major Piwnych Rewolucji
          🍼🍼
          • 06-2011
          • 2648

          #5
          Po ciężkim wieczorze recenzenta (mocne Karpackie i Okocim) chciałem skończyć dzień przyjemnym akcentem. I się udało
          Bardzo sympatyczne piwo, o wyraźnie owocowych nutach. Niemalże pozbawione piany i nagazowania. Do tego nieco mętne. W tym przypadku przyjemność związana z konsumpcją każe nie martwić się tymi drobiazgami.
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Kupione w Rodzince-Bis za 7,50 zł.

            Pite 1 maja 2012 r.

            Kolor: Złoty, opalizujący. Norma stylu.
            Piana: Średnio wysoka, szybko opada do marnych resztek. Trochę osadza się na ściankach.
            Zapach: Silny, w sporym stopniu kojarzy mi się z białym winem. Czuć mocno owoce, a także troszkę słodowości. Ciekawy i nietypowy.
            Po lekkim ogrzaniu zapach zaczyna przypominać brzeczkę przed filtracją, co też jest ciekawe.
            Smak: TFajna słodowość i trochę ziemistej ziarnistości, troszkę owocków, słabiutka goryczka. Nagazowanie jest słabe, czyli w porządku.
            Opakowanie: Jak na zdjęciu Kwadriego. Krachla, wzornictwo etykiety typowe dla browaru.
            Uwagi: Po prostu solidny keller.

            Comment

            Przetwarzanie...