Darmstädter, Darmstädter Pilsner

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Aleksandros
    Porucznik Browarny Tester
    • 05-2011
    • 352

    Darmstädter, Darmstädter Pilsner

    alkohol: 4,8%; ekstrakt: 11,5%; goryczka: 36 Bitter-Einheiten (to samo co IBU)
    Dane za stroną browaru.

    Kolor: Jasnożółty, nieco za jasny. 3,5
    Piana: Biała, średnio wysoka, o umiarkowanej trwałości. W połowie kufla zostają tylko "wysepki". Lekko budzi szkło. 3,5
    Zapach: Słodowo-chmielowy, lekko owocowy. Dość słaby, ale przyjemny. 3,5
    Smak: Słodowość łączy się harmonijnie z wytrawnością. Bardzo delikatne, miękkie. Goryczka szlachetna, dosyć intensywna. Zaskakująco smaczne! 4,5
    Wysycenie: Bez zarzutu. 5
    Opakowanie: Butelka z zamknięciem patentowym, ale korek niestety z plastiku. Etykieta całkiem ładna. Brak informacji o ekstrakcie. 4,5
    Uwagi: Porządny pils. Nie należy zrażać się wyglądem i niewysoką pianą. Chyba będę od czasu do czasu do niego wracał.
  • Aleksandros
    Porucznik Browarny Tester
    • 05-2011
    • 352

    #2
    Tym razem przetestowałem wersję beczkową w firmowym lokalu przy browarze w Darmstadt (zaraz koło dworca kolejowego). Wrażenia w zasadzie zbieżne z wersją butelkową, choć tym razem piana wyraźnie lepsza: kremowa, dłużej się trzymała. Poza tym mamy do czynienia z klasycznym niemieckim pilsem, wyróżniającym się z tłumu szlachetną ziołową goryczką. Wypiłem z prawdziwą przyjemnością, co mi się w przypadku pilsów już od dłuższego czasu nie zdarzyło. Na upał to bardzo dobry wybór.
    Last edited by Aleksandros; 24-08-2012, 13:40. Powód: lit.

    Comment

    • baklazanek
      † 2014 Piwosz w Raju
      • 08-2001
      • 3562

      #3
      Tak się prezentuje.
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...