Hohenthanner (CREW AleWerkstatt), Pale Ale / Foundation 11

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Aleksandros
    Porucznik Browarny Tester
    • 05-2011
    • 352

    Hohenthanner (CREW AleWerkstatt), Pale Ale / Foundation 11

    Piwo ze stosunkowo młodego browaru monachijskiego. Browar założyło dwóch młodych panów, którzy jeżdżąc służbowo po świecie zafascynowali się amerykańskimi i australijskimi piwami rzemieślniczymi. Rzucili dotychczasowe prace i zainwestowali w browar. Ich pierwsze piwo wypuszczone w świat to Pale Ale.

    Alkohol: 5,6%
    Goryczka: 40 IBU

    Kolor: Pomarańczowy, mętny. 5
    Piana: Biała, dosyć obfita i sztywna. Utrzymuje się dosyć długo. 4
    Zapach: Całkiem mocny zapach cytrusowy. 4
    Smak: Solidna podstawa słodowa, lekka kwaskowość i mocna, szlachetna goryczka. Piwo oceniam jako półwytrawne, dosyć lekkie w odbiorze. 4
    Wysycenie: Poniżej średniego. W sam raz. 5
    Opakowanie: Bardzo ładnie się prezentuje. Proste, ale eleganckie. Jest firmowy kapsel. Podkreśla "rzemieślniczość" piwa . Zabrakło mi informacji o ekstrakcie. 4,5
    Uwagi: Całkiem dobre piwo. Za oceanem furory by pewnie nie zrobiło, ale na konserwatywnym rynku niemieckim jest to coś nowego, ciekawego. Zakupione za 2 € (butelka 0,33 l) w Maruhn, Darmstadt.

    Strona producenta.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛
    • 01-2005
    • 10386

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • karol1000
      Major Piwnych Rewolucji
      • 09-2007
      • 1823

      #3
      Jest to inicjatywa kontraktowa, piwo warzone jest w Schlossbrauerei Hohenthannner.
      Niezłą sesje zdjęciową sobie chłopaki zrobili i człowiek prawie by uwierzył, że maja własny sporych rozmiarów browar

      barwa: ciemne złoto
      piana: wysoka przy nalewaniu, drobne i średniogrube pęcherzyki
      zapach: owoce, cytrusy, mango i przyjemna słodowość
      smak: delikatny, ładny aromat owocowy, mango, brzoskwinie, lekkie cytrusy, przyjemny ale z dość niską goryczką. Myślę że info o 40IBU jest przesadzone.
      gaz: ok

      chmiele: Herkules, Nelson Sauvin, Chinook, Citra i Cascade


      smaczny aczkolwiek lekki Ale
      LP

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        🥛🥛🥛
        • 01-2005
        • 10386

        #4
        Aktualne foto:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        Przetwarzanie...