Weissenohe, Altfrankisch Klosterbier

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kishar
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 10-2003
    • 1691

    Weissenohe, Altfrankisch Klosterbier

    Piwo zakupione w Lublinie na Tumidajskiego, dystrybucja radomskiego Dionizosa.
    Zapach przyjemny słodowo-karmelowy.
    Barwa kasztanowa klarowna.
    Piana na początku bardzo potężna. sztywna, ale w trakcie picia się redukuje i przy końcu mało jej zostaje.
    W smaku dominuje przyjemna goryczka z jakby delikatnym karmelowym tłem.
    Opakowanie butelka euro z całkiem charakterystyczną dla stylu niemieckich piw etykieta z ryciną klasztoru.
    Mi to piwo bardzo podeszło.
    Last edited by kishar; 26-03-2012, 21:58.
  • leona
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Piana drobniutka, w kolorze szarzejącej bieli. Nie była gigantycznie wysoka ale trwała do tego stopnia, że długo pity kufel na końcu miał jeszcze otoczkę.
    Kolor miodowy, przejrzysty.
    Aromat mocno słodowy, z dużą dozą zbożowości i mniejszą karmelu. Na końcu biszkoptowe i muśnięte chmielem.
    W smaku pełne, słodowe, sycące. Słodycz odsłodowa ładnie zbalansowana niewielką kwasowością i bardzo skąpą goryczką.

    Bardzo dobre piwo za mniej niż 80 eurocentów. Żałuję, że kupiłem tylko jedno na próbę.

    Comment

    • karol1000
      Major Piwnych Rewolucji
      • 09-2007
      • 1823

      #3
      barwa: ciemne złoto
      piana: średniowysoka i średniotrwała
      zapach: słodowy-chlebowy, karmelowy, skórka od chleba
      smak: słodowa silna podstawa z nutą skórki od chleba i delikatnym karmelem, dość słodkie a goryczka dość delikatna, lekko razowe

      Smaczne i z piękną etykietą
      alk. 5,1%
      Attached Files
      LP

      Comment

      • Pancernik
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 09-2005
        • 9777

        #4
        Piwo złotobursztynowe, śladowo zmętnione. Piana kremowa, drobna, wysoka, sztywna, całkiem trwała.
        Pachnie karmelem i chmielem . W smaku ślad goryczkowy, obecny delikatny chlebek i łagodny słód w kierunku karmelowym.
        Gazu niezbyt wiele. Opakowanie to dobra klasyka - euro, kapsel browaru, eta z klasztornymi zabudowaniami, tym razem kremowa.
        Nie wnikam, czym zajmowali się mnisi, ale to piwo wyszło im baaardzo przyzwoite .

        Comment

        Przetwarzanie...