Kulmbacher, Kapuziner Weissbier

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 05-2002
    • 19238

    #31
    poza Tucherem to najlepszy pszeniczniak jaki piłem, lekko gorzki, z dominującą nutą kwaskową i przepysznym chmielowo-drożdzowym zapachem. 3.60zł za 0.5l puszkę to nie za dużo za taką rozkosz.
    także do dostania w Tesco, chyba z okazji jakieś promocji, bo wszystkie zagraniczne piwa potaniały. PUB Tesco! tak to się zwie, chyba?
    Last edited by e-prezes; 23-06-2003, 13:13.

    Comment

    • dziku
      Major Piwnych Rewolucji
      • 12-2002
      • 1992

      #32
      Przepyszny pszeniczniak. Też kupiłem w Tesco z okazji obecnego "święta piwa" czy też "Pubu Tesco". Wrażenie psuje fakt, że do kupienia jest tylko z blachy
      Ten rodzaj opakowania to profanacja pszeniczniaka. Może jest gdzieś dostępny w butelce
      Dziku


      Comment

      • baklazanek
        † 2014 Piwosz w Raju
        • 08-2001
        • 3562

        #33
        dziku napisał(a)
        Przepyszny pszeniczniak. Też kupiłem w Tesco z okazji obecnego "święta piwa" czy też "Pubu Tesco". Wrażenie psuje fakt, że do kupienia jest tylko z blachy
        Ten rodzaj opakowania to profanacja pszeniczniaka. Może jest gdzieś dostępny w butelce

        Właśnie w butelce był jeszcze do niedawna w Tesco. Może jeszcze wrócą do szkła.

        Comment

        • dziku
          Major Piwnych Rewolucji
          • 12-2002
          • 1992

          #34
          baklazanek napisał(a)
          Właśnie w butelce był jeszcze do niedawna w Tesco. Może jeszcze wrócą do szkła.
          Dzięki za informację. Ciekawe... W Tesco Łódź - Widzew nigdy go w szkle nie widziałem. W ogóle nie było tego piwa przed bieżącą promocją. Na pewno bym nie przegapił pszeniczniaka. Musze zajrzeć do jakiegoś innego Tesco. Myślałem, że we wszystkich jest ten sam asortyment.
          Dziku


          Comment

          • baklazanek
            † 2014 Piwosz w Raju
            • 08-2001
            • 3562

            #35
            dziku napisał(a)
            Dzięki za informację. Ciekawe... W Tesco Łódź - Widzew nigdy go w szkle nie widziałem. W ogóle nie było tego piwa przed bieżącą promocją. Na pewno bym nie przegapił pszeniczniaka. Musze zajrzeć do jakiegoś innego Tesco. Myślałem, że we wszystkich jest ten sam asortyment.
            Moje było kupowane w gliwickim Tesco więc jak chcesz możesz się tam udać na zwiad

            Comment

            • e-prezes
              Generał Wszelkich Fermentacji
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 05-2002
              • 19238

              #36
              dziku napisał(a)
              ... Na pewno bym nie przegapił pszeniczniaka. Musze zajrzeć do jakiegoś innego Tesco. Myślałem, że we wszystkich jest ten sam asortyment.
              ja też bym go przegapił, bo nie był na tym stoisku promocyjnym w galerii promocji tylko pomiędzy piwami polskimi a zagranicznymi na stoisku głownym przy alkoholu.

              Comment

              • dziku
                Major Piwnych Rewolucji
                • 12-2002
                • 1992

                #37
                e-prezes napisał(a)
                ja też bym go przegapił, bo nie był na tym stoisku promocyjnym w galerii promocji tylko pomiędzy piwami polskimi a zagranicznymi na stoisku głownym przy alkoholu.
                W Tesco Łódź-Widzew nie było go przed obecną promocją, a wtedy piwo stało tylko na jednym stoisku. Teraz jest, ale tylko z blachy. Tym bardziej zdziwiłem się, że w innych, identycznych niby, hiperach to piwo dostępne jest (było) w butelce.
                Cóż, w Łodzi są chyba jeszcze ze dwa takie sklepy. Jutro przepatrzę ofertę. Dla tak pysznego pszeniczniaka warto się poświęcić.
                Dziku


                Comment

                • Małażonka
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 03-2003
                  • 4602

                  #38
                  W warszawskim Tesco też można kupić Kapuzinera tylko i wyłącznie w puszce za całe 3,89 złocisza. Na butelkę zresztą nie ma co specjalnie liczyć, gdyż z tego co mówi Andrzej ("Piwa Świata") - wszystkie hurtownie zrezygnowały z importu tego piwka, a to co jeszcze dziś pijemy to ich starsze zapasy. Pijmy więc póki możemy, tym bardziej, że naprawdę warto. Smacznego!

                  Comment

                  • iron
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 08-2002
                    • 6717

                    #39
                    Sorry Art i tak pewnie zaraz skasujesz ten post z racji niemerytorycznej oceny tego piwa, ale wg mnie to piwo jest (jak mawiał pewien rodzimy "gwiazdor") zajeb...ste.
                    Nawet nie przeszkadza że z blachy, piękny ożywczy zapach, pełna mętność i rewelacyjny aksamitny smak przeniczniaka - po prostu pycha.

                    P.S. Post ten jest spowodowany wczorajszym przedawkowaniem Kapuzinera, ale autor tegoż nie wykazuje skruchy ani nie obiecuje poprawy
                    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                    Rock, Honor, Ojczyzna

                    Comment

                    • Małażonka
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 03-2003
                      • 4602

                      #40
                      iron napisał:
                      Sorry Art i tak pewnie zaraz skasujesz ten post z racji niemerytorycznej oceny tego piwa, ale wg mnie to piwo jest (jak mawiał pewien rodzimy "gwiazdor") zajeb...ste.

                      Zgadzam się w pełnej rozciągłości i mimo pustek w portfelu wybieramy się do Tesco po większe zakupy.
                      Last edited by Małażonka; 25-06-2003, 13:45.

                      Comment

                      • zythum
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 08-2001
                        • 8305

                        #41
                        Standardowe piwo pszeniczne z Niemiec (uff z drugiej strony żeby takie standardowe choć jedno produkował polski browar). Dobra zwarta piana, piękne gazowanie (urzekające bąbelkowanie), piwo pełne, treściwe ale w smaku bez zaskakujących i szczególnie ciekawych nut. Powiem tak -jeżeli byłoby to kilka lat temu to bym się tym piwem zachwycał ale dziś, szczególnie po wizycie w Berlinie i skosztowaniu tam klku pszenicznych zmniejszych browarów oraz po wypiciu kilkunastu różnych pszeniczniaków mogę to piwo określić jedynia jako bardzo dobre
                        To inaczej miało być, przyjaciele,
                        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                        Rządzący światem samowładnie
                        Królowie banków, fabryk, hut
                        Tym mocni są, że każdy kradnie
                        Bogactwa, które stwarza lud.

                        Comment

                        • kishar
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 10-2003
                          • 1691

                          #42
                          zapach znośny,kolor właściwy metny,smak odpowiedni kwaskowaty,o wiele lepszy od pitego przed chwila Weltenburgra.Piana tak sobie pozostaje ledwo co do konca.U nas zakonicy tez by mogli zaczac warzyc piwo.
                          Ocena 4,5

                          Comment

                          • mario123
                            Porucznik Browarny Tester
                            • 01-2003
                            • 250

                            #43
                            Cezar napisał(a)
                            Szkoda, że u nas tych setek nie ma. Teoretycznie browarów jest u nas sporo. Ale przeciętny polski konsument piwa toleruje tylko mocne pilsy, pszeniczne niestety nie cieszyłyby się powodzeniem.
                            To prawda!
                            W latach 80-tych w małej miejscowosci (wielkopolaska), gdzie robiłem ogólniak, generalnie były problemy zpiwem, ale Grodziskie było zawsze. Ludziska nie szanowali tego pszenicznego piwka.

                            Comment

                            • yendras
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 12-2001
                              • 2052

                              #44
                              Całkiem przyjemny pszeniczniaczek (a może pszyjemny przeniczniaczek ? ). Ładny ciemnozłoty, nieprzejrzysty kolor. W smaku dość intensywny, z nutą szczypiącej w język goryczki. No i jeszcze ta niemiecka cena: 0,65 EUR

                              Comment

                              • anteks
                                maruda
                                🥛🥛🥛
                                • 08-2003
                                • 10754

                                #45
                                nabyte w oszołomie w swadzimiu ceny nie pamietam
                                trosze kwaśnawe piłem lepsze
                                Attached Files
                                Mniej książków więcej piwa

                                Comment

                                Przetwarzanie...