Stralsunder, Störtebeker Atlantik - Ale

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pawel32
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 04-2006
    • 52

    Stralsunder, Störtebeker Atlantik - Ale

    Kupiłem to piwo w Getranke Zisch w Pasewalku, sześciopak kosztował 5,79 Euro. Piwo jest lekko mętne, zawartość alkoholu 5,1 %. W zapachu czuć bardzo silnie akcenty żywiczne, w smaku bardzo przyjemną i mocną goryczkę. Generalnie, piwo mi bardzo smakuje i fajnie, że pojawiła się blisko Szczecina atrakcyjna, także cenowo, alternatywa dla Pinty.
    Attached Files
  • Kefir87
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 09-2010
    • 70

    #2
    Aż dziw, że tak mało opinii. Piwo bardzo mi smakowało, świetny tak smak, jak i aromat. Piana po nalaniu wyglądała na bardzo nietrwałą, jednak do końca na powierzchni napoju pozostał cienki kożuszek. Zdziwił mnie też kolor - przypominał raczej zwykłego lagera, niż ale.
    Tak czy siak - warto spróbować. Kupiłem w getrenku koło browaru w Stralsundzie.
    Posłusznie melduję, panie lejtnant - odpowiedział Szwejk z poczciwym uśmiechem - że podczas gdy czekałem na pociąg, spotkała mnie ta przygoda, że siedziałem przy stole i piłem jeden kufel piwa za drugim.
    http://kawairakija.wordpress.com O Bałkanach - powierzchownie i dogłębnie

    Comment

    • e-prezes
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 05-2002
      • 19238

      #3
      Czyżby to było piwo z browary Stralsunder? Na ich stronie nie ma nic na ten temat. Może Störtebeker to jakaś inicjatywa kontraktowa?

      Comment

      • abernacka
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🥛🥛🥛🥛
        • 12-2003
        • 10861

        #4
        Ależ jest: http://www.stoertebeker.com/brauwelt...pezialitaten-2
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • e-prezes
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🥛🥛🥛🥛🥛
          • 05-2002
          • 19238

          #5
          A ja myślałem, że to jest strona browaru Stralsunder?

          Comment

          • karol1000
            Major Piwnych Rewolucji
            • 09-2007
            • 1823

            #6
            Nie wiem jak to jest gdzieś indziej ale Niemcy coraz częściej robią kilka stron internetowych po jednej dla każdej marki piwa.
            LP

            Comment

            • Kefir87
              Kapral Kuflowy Chlupacz
              • 09-2010
              • 70

              #7
              Browar w Stralsundzie robi piwa na dwa (albo i więcej, bo chyba oni robią też tanie piwo Staende) fronty. Stralsunder to marka lokalna, ze zwyczajnymi, "codziennymi" piwami. Stortebecker to marka ogólnoniemiecka, a piwa prezentują dużo większą paletę stylów. Trochę jak Jabłonowo i Manufaktura Piwna. (Trochę, bo Jabłonowo jako podstawę ma nie przyzwoite piwo lokalne, tylko mózgotrzepy).
              Posłusznie melduję, panie lejtnant - odpowiedział Szwejk z poczciwym uśmiechem - że podczas gdy czekałem na pociąg, spotkała mnie ta przygoda, że siedziałem przy stole i piłem jeden kufel piwa za drugim.
              http://kawairakija.wordpress.com O Bałkanach - powierzchownie i dogłębnie

              Comment

              • Aleksandros
                Porucznik Browarny Tester
                • 05-2011
                • 352

                #8
                Kolor: Jasnożółty. Piwo jest wyraźnie zmętnione. 4
                Piana: Przy nalewaniu tworzy się obfita, dość trwała, śnieżnobiała czapa. Ładnie oblepia szkło. 4,5
                Zapach: Czuć amerykańskie chmiele w postaci owoców tropikalnych i cytrusów, a także słodowość. Zapach wyraźny, ale nie mocny. 4
                Smak: Solidna goryczka jednak skontrowana wyczuwalną słodowością. Balans przesunięty nieco w stronę goryczki i wytrawności. Oczywiście wyczuwalne są smaki amerykańskich chmieli. Dość rześkie. Jako minus odczuwam, że goryczka jest zalegająca i po kilku sekundach od przełknięcia zaczyna kojarzyć się z goryczą po przegryzieniu skórki grejpfruta. 4
                Wysycenie: Umiarkowane. Pasuje. 5
                Opakowanie: Cała seria Störtebeker jest ładnie dopracowana graficznie, a do tego na kontretykiecie znajduje się rozbudowany opis piwa, użyte surowce, temperatura serwowania itd.
                Uwagi: Smaczne ale od browaru przemysłowego za rozsądną cenę. Jak się chce, to można. Polecam!

                Comment

                • karol1000
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 09-2007
                  • 1823

                  #9
                  kupiłeś w jakimś specjalistycznym sklepie czy można to piwo trafić w jakimś Geränku?
                  LP

                  Comment

                  • alterbeer
                    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                    • 09-2011
                    • 138

                    #10
                    Ja kupowałem kilka piw tej marki w Zisch Getränkewelt w Bansin (kilka kilometrów od Świnoujścia).

                    Comment

                    • karol1000
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 09-2007
                      • 1823

                      #11
                      u mnie w okolicach w Berlinie jest sporo ich piw ale tego Ale trafić nie mogę
                      LP

                      Comment

                      • Aleksandros
                        Porucznik Browarny Tester
                        • 05-2011
                        • 352

                        #12
                        Kupiłem je w sklepie Maruhn w Darmstadt. Można je też zamówić wysyłkowo w browarze, ale musiałbyś doliczyć koszty transportu.

                        Comment

                        • karol1000
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 09-2007
                          • 1823

                          #13
                          Udało mi się dostać w końcu to piwo. Dostałem info ze sklepu że butelki dojechały, pojechałem tam z zamiarem kupienie skrzynki, a okazało się że doszły tylko kartoniki kufel plus piwo za 5,99€. Z ciężkim sercem ale jednak kupiłem... może i nawet lepiej że nie było całych skrzynek bo pewnie kupił bym w ciemno i co z tym potem...

                          barwa: jasno złota
                          piana: wysoka, gęsta, drobne-średnie pęcherzyki
                          zapach: ziołowo-trawiasty z lekką dozą cytrusów
                          smak: bardzo lekki cytrusowo-ziołowy, wodnisty, mało podstawy, lekko grejpfrutowy z bardzo delikatną goryczką, mało owoców, brakuje ciała i goryczki

                          Przed 3 latami pewnie napisałbym że to piwo jest dobre.
                          Dzisiaj napiszę jednak że jest bardzo mocno przeciętne a nawet kiepskie
                          Attached Files
                          LP

                          Comment

                          • pantumnuss
                            Szeregowy Piwny Łykacz
                            • 01-2014
                            • 6

                            #14
                            Ale

                            Spoko piwo. Aromat cytrusów : grejpfrut i melonu. Piana bardzo kiepska. Goryczki trochę za mało. Wysycenie jak należy. Jest OK

                            Comment

                            • Pancernik
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              🥛🥛🥛🥛🥛
                              • 09-2005
                              • 9777

                              #15
                              Całkiem logiczne, że piwo znad Ostsee kupiłem w Wiedniu...
                              Piwo jest jasnozłote, lekko mętne, na oko kojarzy mi się z pszenicą. Tworzy biała, drobną, lecz krótkotrwała pianę.
                              Przez chwilę pachnie zbożowo, ale zaraz skutecznie rozpycha się intensywna ziołowość chmielowa (albo odwrotnie ). W smaku podobnie, na pierwszym planie ziołowo-chmielowa goryczka, tło słodowo-owocowe.
                              Dużo gazu, chyba za dużo... Kapsel browaru, od mojej poprzedniej degustacji piw z tego browaru lekkiej zmianie uległa szata graficzna, na ecie dwumasztowiec na morzu (a może na Atlantyku...?), na kontrze mnóstwo informacji (albo jeszcze więcej ). Parametry 5,1%/11,4*. Nie grymasiłem, całkiem smaczne...

                              Comment

                              Przetwarzanie...