Allgäuer, Liebenweiss Hefe Weizen

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 09-2005
    • 9777

    Allgäuer, Liebenweiss Hefe Weizen

    Złotopomarańczowe, mętne, ładne na oko pszeniczne piwo. Piana także godna, białokremowa, bardzo drobna, wysoka i sztywna.
    Pachnie słodowo, cytrusowo, bananowo i goździkowo. W smaku podobne klimaty: słodowość, banan, lekka goryczka i ślad goździków.
    Dużo drobnych bąbelków. Butelka NRW, typowe idylliczne, bawarskie motywy w typowej, bawarskiej kolorystyce - ja lubię taką konwencję.
    Być może nie jest to piwo medalowe, ale z pewnością przyzwoity reprezentant pszenicznej bawarszczyzny.
    Niestety, parametrów nie pamiętam, a tym piwem browar się akurat nie chwali (wcześniej było warzone gdzieś indziej, to taka "wędrująca marka"), a ma kilka pszenic w portfolio...
    Kupione w Rodzince-Bis.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛
    • 01-2005
    • 10386

    #2
    Piwo ma 5,5%:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      🍺🍺🍺
      • 02-2003
      • 12365

      #3
      Kontra w moim przypadku na rynek rosyjski. Zaw. ekstr. 13,6% (5,5% alk.)

      Aromat - u mnie na pierwszym planie banany, potem trochę goździków, cytrusy wycofane mocno w tło
      Piana - wysoka, trwała
      Barwa - ciut ciemniejsza niż na zdjęciu
      Wysycenie - wysokie /tu odpowiednie/
      Smak - na pierwszym planie banany, które szybko uzupełniają wyraźne cytrusy i lekki kwasek.
      Treściwość - całkiem spora

      Spodziewałem się jakiejś handlowej marki, a tu naprawdę górna półka klasycznej pszenicy, treściwej i pełnej w smaku.

      Comment

      • VanPurRz
        Major Piwnych Rewolucji
        • 09-2008
        • 4229

        #4
        Bardzo, bardzo porządna bawarska pszenica. Kupiona w małym sklepiku na skrzyżowaniu Reymonta, Kochanowskiego, Conrada i Powstańców Śląskich.
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        Przetwarzanie...