Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Spendrups, Spendrups Old Gold

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    #16
    Wracam właśnie z Ikei we Wrocławiu z tym i innym podobnym piwem Szweckim. Nie pamiętam , kiedy tam było kiedyś piwo do kupienia, ale ostatnio dwa razy napisałem w uwagach na specjalnym formularzu, żeby włączyli piwa szwedzkie do sprzedaży. I proszę, są

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10385

      #17
      Nowa etykieta:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #18
        Piwo kupione w "Kuchniach Świata" za 6 zł.

        Kolor: Jaśniutki, słomkowy.
        Piana: Tworzy się bardzo ładna, solidna czapa. Opada do szczelnej kołderki i ładnie osiada na ściankach.
        Zapach: Bardzo słaby, czuć tylko nieśmiałą słodowość.
        Smak: Lekka słodowość, która szybko znika pod naporem silnej goryczki. Przyznaję, jest zaskakująca, ale poza nią niewiele jest w tym piwie, jest bardzo wodniste.
        Opakowanie: Jak na powyższym zdjęciu Sibarha. Dwunastokątna butelka i wąska etykieta wyglądają bardzo elegancko. Kapsel wbrew pozorom nie jest goły z datą, widnieje na nim zarys dwunastościanu.
        Uwagi: Eleganckie opakowanie pozwalało żywić nadzieję na coś lepszego niż dostałem. Trudno.

        Comment

        • GaryFisher
          Senior
          • 10-2009
          • 739

          #19
          Według info na etykiecie piwo to jest warzone od 1985r.

          Kolor: ciemniejsza słomka [4.5]

          Piana: śrenio/drobnoziarnista, szybko dziurawieje i opada, jeszcze przed wypiciem połowy zostaje średnia koronka; zostało kilka sporych krzaczków na szkle [3]

          Zapach: słód i kompozycja chmielowo kwiatowa, mało intensywny ale dobrze wyważony i bardzo przyjemny; po ogrzaniu robi się delikatnie słodkawy [4]

          Smak: lekki, słodowo-chmielowy z wyraźną mocną goryczką, zrównoważony ale mało treściwy; z tego co pamiętam Wisby z tego samego browaru było lepsze i też miało taką zacną goryczkę; bardzo udany, lekki pils [4]

          Nasycenie: wysokie, bąbelki ładnie pracują, to chyba tylko ich zasługą jest ta pozostała koronka piany [4.5]

          Opakowanie: brązowa butelka, w talii ośmiokątna z elegancką ciemnobrązową etykietą ze złotym drukiem i ramką; kapsel złoty z ośmiokątem, na którym nadrukowano datę ważności; całość oddaje klimat szwecji, jest czysto i elegancko ale też prosto i skromnie (to samo można by rzec o zawartości); nie podano ekstraktu [5]

          Uwagi: Spendrups AB BOX 3006, 143 03 Varby, Sweden; www.spendrups.se
          Zakupione w: M&L Delikatesy (ul.Kombatantów) w Sulejówku
          Degustowane: 18.05.2011 ok.godz. 23.45
          Data ważności: 22.06.2011
          Soundtrack: "Grace" by Jeff Buckley
          Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

          Comment

          • Gringo
            Senior
            • 07-2007
            • 2153

            #20
            Zakupiłem dzisiaj w Ikei Katowice.
            Liczyłem na co najmniej poprawnego lagera ale się zawiodłem.
            Kolor słomkowy jasny.
            Piana, jedyny pozytyw, biała, gęsta, długo utrzymująca się.
            Zapach mocno słodowy, troszkę stęchły.
            W smaku słodowo-kukurydziany, lekko kwaskowy goryczka wyczuwalna po kilku sekundach.

            Produkt przypominający nasze koncernowe...

            Comment

            • grochal122
              Senior
              • 03-2009
              • 102

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi

              Produkt przypominający nasze koncernowe...
              I wcale się nie mylisz,ponieważ jest to produkt Heńka.Historie o szwedzkim Spendrupsie mozna włożyć miedzy bajki razem z polskim Żywcem.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎