Radomyszl, Pszenyczne Etałon

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Major Piwnych Rewolucji
    🍼🍼
    • 2005.02
    • 2736

    #16
    Piwo otrzymane od e-prezesa. Butelka 0,5l. Moc 5%, ekstrakt 12. Kolor żółty, dość jasny. Piwo mętne, nie przejrzyste. Piana duża, jednorodna, drobniutka. Bardzo ładna i trwała. Zapach dość intensywny. Typowo pszeniczny. Słody pszeniczne, bananowe nuty. Trochę drożdżowe i może ciut chmielowe. Smak średnio treściwy, słody pszeniczne, lekka drożdżowość i na koniec kwaskowość z lekką, ale wyraźną chmielową goryczką. Posmak średnio długi, kwaskowo goryczkowy. Wysycenie delikatne, ale mocne i trwałe. Bardzo drobniutkie. Opakowanie ładne, w kolorystyce często używanej na etykietach piw pszenicznych, grafika klasyczna. Kapsel dedykowany, parametry podane. Jedyne co mi nie odpowiada to naśladownictwo Erdingera. Zbyt duże podobieństwo. Piwo dobre, ale jak dla mnie trochę mało treściwe. Nuty kwaskowo goryczkowe zbyt mocne. Mimo wad dam 5 (1 – 6). Albo piwo ciut się pogorszyło, albo przechowywanie nie było optymalne.
    Dzięki e-prezesie za piwo.
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    • krolikos
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2011.10
      • 8

      #17
      Kupiłem dziś to piwo w sklepie z mojego miasta (dzięki Kopyr! ). Widziałem dwie butelki, ja wziąłem jedną, więc.. mam nadzieję, że jutro jeszcze będzie :P Bardzo dobre piwo. Zdecydowanie jedno z najlepszych pszeniczniaków jakie piłem. Potem, spróbuję dodać zdjęcie.

      Comment

      • cap-n-go
        Porucznik Browarny Tester
        • 2005.05
        • 273

        #18
        Kupione w łódzkim Zofmarze, upchnięte na samej górze regału nie przyciąga oka a szkoda - piękna, rozbudowana , gęsta, zbita a co ważniejsze trwała piana, kolor przybrudzonej słomki, w smaku bardzo wyraźnym akcentom bananowo - goździkowym towarzyszy leciutka cytrusowa nutka i bardzo delikatny chmiel.

        Panowie i Panie z Zofmaru, może warto na ten skraj regału upchnąc Corneliusa a to piwo postawić na środku?

        Comment

        • sibarh
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🥛🥛🥛
          • 2005.01
          • 10387

          #19
          Aktualne foto:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • e-prezes
            Generał Wszelkich Fermentacji
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 2002.05
            • 19253

            #20
            Czemu ty lejesz pszenicę w kufel, piwny barbarzyńco?!

            Comment

            • saqu
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 2013.03
              • 2

              #21
              wspaniale się pije je na Krymie, przy ognisku Jedno z lepszych piw pszenicznych jakie piłem na Ukrainie. Dobra, gęst pianka, która utrzymuje się do końca, idealnie gazowane. Wspaniale wyważony smak pszenicy. Uwielbiam ukraińskie piwa

              Comment

              • NaturalArti
                Kapral Kuflowy Chlupacz
                • 2009.09
                • 86

                #22
                Próbowałem kilku różnych piw spod marki Etałon i prawie wszystkie były mocno przeciętne ... za wyjątkiem pszeniczniaka. To jedyny - jak na razie - produkt tej firmy - z tych które próbowałem - który jest naprawdę smaczny. Bardzo porządne piwko pszeniczne! Ma wszystko co trzeba; nuty bananowo-drożdżowe, dobre nasycenie, fajną piankę. Do innych piw Etałona wracać raczej nie będę, jednak do pszenicy jak najbardziej tak. Niestety tylko w moim sklepie piwnym produkty te zniknęły dosyć szybko i brak na razie kolejnych dostaw.

                Comment

                Przetwarzanie...