Wychwood, Hobgoblin

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Major Piwnych Rewolucji
    🍼🍼
    • 06-2011
    • 2648

    #31
    Na pierwszy rzut okaz zwraca uwagę oryginalne opakowanie z sympatycznym stworkiem, który nadaje piwu nazwę. Butelka z wytłoczeniami, elegancka krawatka i dedykowany piwu kapsel. Klasa sama w sobie. Odnosi się to zresztą do wszystkich piw z browaru Wychwood.

    Po otwarciu i nalaniu mamy do czynienia z naprawdę czapiastą, beżową pianą, która choć nie jest mocno trwała, to zostaje do końca cienkim kożuszkiem.
    Kolor brązowo-rubinowy.
    Zapach to przede wszystkim bardzo wyraziste palone słody.
    W smaku wyraźna goryczka, mocno podpalony słód karmelowy i owoce. Trąci mi też jakąś ziołową nutą. Nie wyczuwam natomiast czekolady, o której napisano na kontretykiecie.
    Bardzo smaczny i elegancko zaserwowany bitter.

    Podziękowania dla Lagrimy
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • tomolek
      Major Piwnych Rewolucji
      • 05-2006
      • 1752

      #32
      Rewelacyjny Ale! Piekny kolor ciemnej herbaty, wyrazny, mocny aromat owocowo-karmelowy z nuta chmielu. W smaku pelne i tresciwe, sa owoce jest karmel, lekka ale solidna goryczyka. Moja kobita stwierdzila, ze pachnie i smakuje jak guma do zucia. Odbieram to jako komplement dla tego piwa, aromaty i smaki sa tak nie typowe dla przecietnego piwa, ze ciezko je nazwac. Swietne opakownie, uwielbiam graficzna koncepcje Wychwooda, chyba w koncu skusze sie na koszulke

      przepraszam za brak polskich znakow, po prostu ich nie mam...
      www.ohbeautifulbeer.com

      www.mateuszdrozdowski.pl

      „Kwaśny Edi herbu Koreb

      Comment

      • Aleksandros
        Porucznik Browarny Tester
        • 05-2011
        • 352

        #33
        Kolor: Ciemnobrązowy. Piwo jest klarowne. 4
        Piana: Beżowa, drobna, średnio obfita. 4
        Zapach: Dość mocny, słodkawy. Przede wszystkim czuć owoce: winogrona, jeżyny, jabłka. 4
        Smak: Pełny, dość słodki. Czuć wspomniane owoce oraz żywicę z drzewa wiśniowego. Chmiel bardzo delikatny, owocowość zdecydowanie dominuje. Kojarzy się trochę z winem owocowym. 4
        Wysycenie: Niskie. 5
        Opakowanie: Oryginalna etykieta, butelka z tłoczeniami, dedykowany kapsel. Wszystko na najwyższym poziomie. Pomimo braku ekstraktu 5.
        Uwagi: Nie jestem fanem takich słodkawych ale. Wolałbym coś bardziej goryczkowego, ale wydaje mi się, że w swojej kategorii jest to dobre piwo.

        Comment

        • jacekwerner
          Major Piwnych Rewolucji
          🍼
          • 05-2004
          • 2841

          #34
          Kolor – ciemny, bursztynowo-wiśniowy
          Piana – początkowo kilkucentymetrowy kożuszek, potem szybko opada do cienkiej warstwy, pozostawiając ślady na szkle
          Zapach – owocowo – cytrusowy
          Smak – wytrawny - owocowy, w finale wyczuwalna goryczka
          Butelka brązowa, tłoczone logo - a mimo to jak głosi napis na kontretykiecie – zwrotna, kapsel z goblinem , „bajkowa“ etykieta.
          Ogólne wrażenie – bardzo smaczne piwo, na pewno warte powtórzenia.
          Zakupione w Żywcu na „Birofiliach 2012“.
          Poniżej aktualna fotka :
          Attached Files
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • docent
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            • 10-2002
            • 5205

            #35
            Wersja beczkowa niczym nie zachwyciła. Zapachu nie stwierdziłem, smak dość zrównoważony. Goryczka jest zauważalna ale dość dyskretna. Dla mnie za mało wyraziste. Za cenę 15 pln nie warto.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • Cez
              Major Piwnych Rewolucji
              • 01-2003
              • 1789

              #36
              Wychwood, Hobgoblin Legendary Ruby Beer

              Butelka 0,5 l. tłoczona i dedykowana dla browaru. Etykieta z goblinem, bardzo ładna grafika.
              Piwo brązowe, jak rozcieńczona kola. Wysycenie nie za duże, w sam raz. Piana drobna, beżowa. Opada do cienkiego kożuszka. Smak piwa przypomina polskiego Kapera, ale pozbawiony jest %.
              Ciekawe doświadczenie.

              Piwo zakupione w http://browar.biz/forum/showthread.p...ight=piwa+wody
              Last edited by Cez; 14-09-2012, 19:14.
              Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

              Comment

              • jacekwerner
                Major Piwnych Rewolucji
                🍼
                • 05-2004
                • 2841

                #37
                Czy to czasami nie jest to samo ?
                Ochotnicza Straż Piwna
                BAZA = 7446

                Comment

                • Cez
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 01-2003
                  • 1789

                  #38
                  Nie. http://www.wychwood.co.uk/#/movies//hobgoblin/beers/2
                  Pierwsze piwo w prezentacji.
                  Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                  Comment

                  • wpadzio
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🍼🍼
                    • 06-2011
                    • 2648

                    #39
                    Oj, coś mi tutaj nie gra... Nie sądzę, żeby pojawił się nowy Hobgoblin... I co to znaczy, że pozbawiony jest %?
                    Tak wyglądał?: http://blufftonbeerfest.com/wp-conte.../hobgoblin.jpg
                    Jeśli tak, to wątek jest do przeniesienia pod właściwy adres.
                    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                    Serviatus status brevis est
                    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                    Comment

                    • Cez
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 01-2003
                      • 1789

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio
                      Oj, coś mi tutaj nie gra... Nie sądzę, żeby pojawił się nowy Hobgoblin... I co to znaczy, że pozbawiony jest %?
                      Tak wyglądał?: http://blufftonbeerfest.com/wp-conte.../hobgoblin.jpg
                      Jeśli tak, to wątek jest do przeniesienia pod właściwy adres.
                      Przejęzyczenie, ma 5,2 % ale w smaku wydaje się, że ma więcej. To jest ten sam HObgoblin jak na zdj w poprzednim poście.
                      Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                      Comment

                      • wpadzio
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼🍼
                        • 06-2011
                        • 2648

                        #41
                        Tak właśnie myślałem
                        Zatem prośba do sibarha o przeniesienie wątku.
                        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                        Serviatus status brevis est
                        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                        Comment

                        • jacekwerner
                          Major Piwnych Rewolucji
                          🍼
                          • 05-2004
                          • 2841

                          #42
                          Więc jednak to samo
                          Ochotnicza Straż Piwna
                          BAZA = 7446

                          Comment

                          • maciu82
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 02-2012
                            • 100

                            #43
                            Kolor – piekny, mocnej herbaty - 5
                            Piana – beżowa, ładna po nalaniu, duże pęcherzyki, szybko opada pozostawiając lekki kożuszek i znaczna otoczkę, delikatnie oblepia szkło - 3,5
                            Zapach – nuty palonego słodu, owocowe, ciut chmielu, też herbata(za każdym wdechem czuję coś nowego) - 4,5
                            Smak – na początku paloność, później dochodzą owocowe nutki, na finiszu chmielowa goryczka bardzo przyjemnie oblepia język. Troszkę trąca belgami - 4,5
                            Opakowanie - bardzo ładna butelka ze żłobieniami firmowymi. Piękna etykieta z goblinem. - 5
                            UWAGA - bardzo pijalne!!!
                            "A we mnie samym wilki dwa, oblicze dobra, oblicze zła(...)Wygrywa ten, którego karmię!!"
                            galeria spożytych piw
                            Najlepszy Sklep z piwem w Oleśnicy

                            Comment

                            • WojciechT
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 09-2012
                              • 2546

                              #44
                              Kupiłem to piwo z ciekawości 6 lat temu, gdy byłem gastarbeiterem w Szkocji. Kosztowało chyba z 2,5 funta, a znalazłem je... w Lidlu. A były to czasy, gdy z piw innych niż eurolagery to znałem conajwyżej Guinessa... I zakochałem się w tym piwie. Na powrót z obczyzny zamiast pamiątek czy nowego samochodu przywiozłem sobie właśnie Hobgobliny.

                              Nie wiem, czy to z powodu sentymentu, czy rzeczywistych walorów - ale do dziś uwielbiam to piwo. Fajnie, że mamy teraz takie czasy, że mogę go nawet w knajpie w moim kraju dostać.

                              Comment

                              • coder
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 10-2006
                                • 1347

                                #45
                                Aromat: słodowy, owocowe nutki, guma balonowa

                                Barwa: miedziana, klarowne

                                Piana: niska, gęsta, trwała

                                Smak: słodowy z chmielowym posmakiem, nutki czerwonych owoców i palonego karmelu, rześki, łagodny i przyjemny

                                Goryczka: niewysoka ale wyraźna, ziołowa, krótka i przyjemna

                                Odczucie w ustach: pełnia średnia, gładkie, małe wysycenie

                                Ogólne wrażenie: dobre piwo sesyjne

                                Comment

                                Przetwarzanie...