Peroni, Peroni Nastro Azzurro

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Viktor
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    🍼
    • 2002.04
    • 617

    #46
    Pojawiło się na oddzielnym regale w "Piotrze i Pawle" ( Janki k/W-wy) jako promocja : 0,33l/ 3,29 zł. Piwo ma świeży , "groschowy" zapach, jasnozłote, drobne bąbelki - orzeźwiające, piana drobna , szybko znika, goryczka wyrazista - ogólnie bardzo poprawny pils.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      🥛🥛🥛
      • 2005.01
      • 10386

      #47
      Aktualne foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 2003.02
        • 7971

        #48
        Piwko kupiła mi Westa i oczywiście spróbowałem.Dla mnie to henio II Barwa jasna jak woda,piana chwilowa,w smaku leciuteńka goryczka,ale w sumie treściwości to tu nie znajdziesz.Do polewania mięska na grilu akuratne(choć cena odstrasza),do picia nie nadaje się.


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • Tomasz_Moczarski
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 2008.01
          • 182

          #49
          W tesco kosztuje 4,09 puszka 0,5... Jak kupię i spróbuję to zdam wam relacje...
          Ew. są dostępne buteleczki 0,33... Ale wychodzi drożej! Nawet mają też w lodówce z racji tego, że należy do KP
          koncerniak = prawie jak piwo :D
          Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
          reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
          Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

          Comment

          • Gambrinus
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2001.06
            • 696

            #50
            Peroni Nastro Azzurro

            Kupilem w zestawie "European Sampler" - karton z trzema szesciopakami: Peroni Nastro Azzurro, Pilsner Urquell i Tyskie Gronie za $18.99.

            Zgadzam sie z opisem Viktora: Lekki lager, bez zadnych uchybien. Kolor blady i marna piana, ale pachnie ladnie chmielem i czuc poprawna goryczke i dobry slod, nagazowanie w sam raz. Musze jednak przyznac ze pite po Tyskim smakowalo jak woda. Na pewno nie dalbym za nie wiecej niz za Tyskie czy Lecha.
            Popieraj małe browary!!!
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • Qbasmuggy
              Kapral Kuflowy Chlupacz
              • 2005.06
              • 82

              #51
              leciutki pilsik, czuć delikatną goryczkę, ale jak dla mnie trochę zbyt płytki smak, z piany zostaje cienka wartswa i utrzymuje się długo, CO2 - ok, kolor - super jasne złoto
              kupione w zestawie 5*0.33 + szklanka (14.99 zł.) głównie ze względu na dodatek

              Comment

              • Tomasz_Moczarski
                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                • 2008.01
                • 182

                #52
                Smak: jak woda - ba gorzej
                piana - szybko znika, ale na poczatku dosyc intensywna
                wysycenie - w normie
                co2 - w normie
                butelka - w miare ok

                nie przyjmie sie u nas, bo Polacy robia lepsze piwa od Włochów... Lepiej kupic 2 Goolmany niz jedno Peroni 0,33 - wyjdziecie na tym na plus
                szkoda kasy!
                koncerniak = prawie jak piwo :D
                Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
                reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
                Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

                Comment

                • becik
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🍼🍼
                  • 2002.07
                  • 14999

                  #53
                  zakupione w wersji puszkowej
                  kolor - jasnosłomkowy
                  piana - biala, drobna, szybciutko opada
                  zapach - dośc intensywny, słodowy + coś co kojarzy mi sie dodatkami kukurydzianymi do piwa
                  smak - dośc delikatne, dobrze zarysowana goryczka, troszkę chmielu + chyba ta kukurydza
                  gaz - ciut za duzo

                  ogólnie przyzwoite ale najlepsze na gorące dni lub ciepłe wloskie klimaty
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • zAjkA
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2004.12
                    • 1089

                    #54
                    Pite z butli 0,66, przywiezione z Italii. Nie wiem ale jak dla mnie niebo lepsze niż te sprzedawane u nas w szkle 0,33l. Treściwszy smak, mniej gazowane ogólnie smaczniejsze. Da się wyczuć chmiel. Pijąc 0,33l czułem się jakbym pił wodę. W dużej butli tego nie ma. Tak więc albo to ze mną jest coś nie tak albo z tym piwem.
                    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                    Comment

                    • KrzysiekM
                      Kapral Kuflowy Chlupacz
                      • 2006.05
                      • 78

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zAjkA
                      Pite z butli 0,66, przywiezione z Italii. Nie wiem ale jak dla mnie niebo lepsze niż te sprzedawane u nas w szkle 0,33l. Treściwszy smak, mniej gazowane ogólnie smaczniejsze. Da się wyczuć chmiel. Pijąc 0,33l czułem się jakbym pił wodę. W dużej butli tego nie ma. Tak więc albo to ze mną jest coś nie tak albo z tym piwem.
                      A to nie jest przypadkiem tak, że to 0.33l u nas jest znowu jakimś produktem na licencji?
                      Bo może Ty przywiozłeś po prostu oryginał? ;-)

                      Ja bardzo mile wpominam to piffo z Italii właśnie... (w tym wersję z kija).

                      -K.

                      Comment

                      • Manieklbl
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 2007.10
                        • 100

                        #56
                        Z tego co wiem, to u nas również sprzedawany jest "orginał", bo KP jedynie importuje to piwo z Włoch.

                        Comment

                        • Snus
                          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                          • 2008.03
                          • 128

                          #57
                          0,5l kupione w Polsce, importowane z Włoch, 4zł butelka

                          bezsmakowe za to mocno chmielone

                          nie jest złe, na tle tego co można kupić w normalnym sklepie, ale bez rewelacji
                          Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

                          Comment

                          • thonka
                            Szeregowy Piwny Łykacz
                            • 2005.12
                            • 2

                            #58
                            jak dla mnie najlepsze wloskie piwo i ogolnie najbardziej smakujace mi z wielu zagranicznych.
                            bardzo orzezwiajacy smak. niestety jak dla mnie lekko za mocno gazowane.
                            Rozlewane we Wloszech, tam jak i u nas na 5,1%. niestety zarowno tam jak i w Polsce brak innych informacji na etykiecie.
                            Nie zgadzam sie z twierdzeniem, ze jest to piwo typowych Wlochow. Tam mimo wszystko tam pije sie tansze piwa.

                            Chcialbym tez zauwazyc, ze wloskie Birra Peroni (czerwono biala etykieta, we Wloszech dostepne na kazdym rogu, 4,7% alk. bardziej smakuje jak typowey lager) to nie to samo co Nastro Azzurro (drozsze, celujace troche wyzej niz Birra Peroni, bardziej orzezwiajace w smaku) a widze, ze kilka osob zaprezentowalo tu etykiety wlasnie z Birra Peroni (Bombadil13, Gambrinus).
                            w zalaczniku butelki wloskie z 2007 - od lewej Peroncino, Birra Peroni, Nastro Azzurro.
                            Attached Files

                            Comment

                            • zgroza
                              Major Piwnych Rewolucji
                              🍼
                              • 2008.03
                              • 3605

                              #59
                              Pite w ślepej próbie - przemysłowy lager poniżej przeciętnej, prawie niepijalny.
                              Lotna ekspozytura browaru

                              Też Was kocham.

                              Comment

                              • CyboRKg
                                Kapitan Lagerowej Marynarki
                                • 2010.04
                                • 594

                                #60
                                Peroni Nastro Azzurro to obok Pilsnera Urquela najlepsze piwo jakie mozna znalezc w sklepach w lodowkach Kompanii Piwowarskiej, bo to wlasnie oni zajmuja sie dystrybucja tego piwa na terenie Polski
                                "Jedno pivo ne vadi!"
                                "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                                Comment

                                Przetwarzanie...