Cido Grupa, Meistrite Gildi Kuldne

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12349

    Cido Grupa, Meistrite Gildi Kuldne

    Piwo kupione w naszym Aldi. Na naklejce na puszce podali, że jest uwarzone w Estonii i że w składzie m.in. słód pszeniczny. Puszka owszem jest to estońsku, ale napisali że to imprort i że 100% słodu jęczmiennego... Kuldne to po estońsku złote. Co ciekawe Cido Grupa (łotewski producent napojów) na swojej stronie nie chwali się, że warzy piwo. Produkcja i dystrybucja obsługiwana przez Royal Unibrew. W Estonii jest na stronie browaru Tanker, który kiedyś był niezależny, ale od 2021 r. należy do Royal Unibrew. Doczytałem, że w 2022 roku Estońska Rada ds. Rolnictwa i Żywności wszczęła postępowanie przeciwko właścicielowi Tankera za podanie fałszywych informacji o pochodzeniu niektórych piw Tanker. Okazało się, że nie były one produkowane w Estonii, ale przez litewską filię Royal Unibrew - Kalnapilis, Chyba nie zrazili się tamtym doświadczeniem... Dodatkowo dystrybuują w swoim regionie Heinekena... Ciężko nadążyć za tymi korpo sztuczkami.

    5,2% alk. Chmiele Select i BrewersGold



    Aromat - dość mizerny. Lekki chmiel ziołowo-drewniany, słód minimalnie wyczuwalny, potem ciut owoców.
    Piana - wysoka, niezbyt trwała, dłuższy kożuszek
    Barwa - ciemniejsze złoto
    Wysycenie - umiarkowane w kierunku łagodnego, leciutko musuje
    Smak - nijaka, minimalnie karmelowa słodowość, delikatny kwasek, umiarkowana goryczka z podobną jak w aromacie goryczką z dłuższym finiszem
    Treściwość - pełne piwo

    Pomimo, że piwo zachowuje odpowiednią treściwość to jest raczej nijakie, dość płytkie w smaku. Z drugiej strony w miarę poprawne i pijalne. Całość mocno przeciętna.
  • AaLeX
    Senior
    • 07-2011
    • 640

    #2
    Trudno mi coś tu dodać, bo obszernym wpisie zrobionym przez Darka. Piwo faktycznie jest nijakie w smaku, trochę słodowe, ale na tym koniec. Ja żadnej goryczki nie wyczułem. Piana była dość ambitna, gruba i trwała, zostawiała obszerny lacing. Z resztą oceny pozostaje mi się zgodzić i na tym mój wpis zakończyć. Ostatnim zdaniem podsumuję - nic specjalnego.

    Comment

    Przetwarzanie...