Browar Antałek - warka #3

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2005.03
    • 5828

    Browar Antałek - warka #3

    Otwieram piwo. Całkiem sympatycznie psyknęło Przelewam do szklanki, troszkę mi to utrudnia obfita beżowa piana. Zapach chmielowy z lekkimi owocowo-jabłkowymi akcentami. Kolor ciemy bursztyn wpadający w czereśniową czerwień. Słusznie na etykiecie (wzór jak w poprzednich z lekkimi modyfikacjami) napisał Antałek - amber W smaku najpierw pojawia się alkoholowo-owocowa nutka a chwilkę potem delikatna ale przenikliwa chmielowa goryczka. Nagazowanie w szklance jest niewidoczne ale w ustach w małym stoppniu wyczuwalne. Piwem delektuję się nadal, ale niestety piana do samego końca nie pozostaje i znika do zera.

    Zasadniczo piwo na 4 z hakiem. Jego atutami jest smak, zapach i kolor. Wadami piana i nagazowanie, oraz to, że smakuje bardziej koźlakowo niż ale'owo mimo nazwy (ale w to oczywiście pozytywny smak). Bardzo mi przypasowało

    Dzięki Antałek

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !
  • Antałek
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2005.12
    • 164

    #2
    Dzięki Szlangi . Twoje jeszcze czeka na odpowiedni moment do wypicia, może juz jutro.... Pozdrawiam

    Comment

    • e-prezes
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2002.05
      • 19244

      #3
      Mimo, że ma już dwa miesiące piwko ma dość wyraźny gorzkawy posmak od słodów ciemnych karmelowych, który nadaje piwu charakterystyczny bukiet.
      Fakt, piana, była ładna, gęsta, ale szybko opadła do zera (to trzeba koniecznie poprawić) a nagazowanie czuć tylko na początku. Mimo, że piwo lekkie "wchodzi" powoli. 4 warka smakowała mi bardziej

      Comment

      Przetwarzanie...