Browar Krzywy - stout

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2005.03
    • 5828

    Browar Krzywy - stout

    Piwo mało znanego LajbCKa berdo otrzymałem na Gali Piw i Browarów Małopolski.

    Balling 14
    Kolor: najczarniejsza noc
    Piana: beżowa, sztywna, drobnopęcherzykowa i trwała.
    Zapach: słaby, lekko karmelowy z delikatniutkim chmielem.
    Smak: alkohol wyczuwalny ale nie rąbie po kubkach smakowych za bardzo. Goryczka zarówno od chmielu, jak i od ziarna. Lekka paloność przełamuje się z lekkim karmelem. Nadaje to piwu lekkości. Kwasik bardzo lekki - zamierzony chyba
    Nagazowanie: domowo-stoutowe

    Piwo na 4.5 - bardzo udane

    Dzięki berdo za butelczynę

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !
  • e-prezes
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2002.05
    • 19244

    #2
    palony, goryczkowy, z karmelowym bukietem. dla mnie wcale nie mocny, ale może za mało wypiłem natomiast niewyczuwalna obecność laktozy, o której berdo wspominał. zatem stoucik całkiem pyszny

    Comment

    • Shlangbaum
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2005.03
      • 5828

      #3
      Ponieważ e-prezes w innym temacie rzucił, że go wkurza jak przy ocenach piw uprawia się wazeliniarstwo to ja od razu zastrzegę, że oceniłem to piwo bez wazeliniarstwa A inna sprawa, że jeżeli byłoby to browarowe piwo to dostałoby niższą ocenę

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • berdo
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 2005.07
        • 100

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
        ... natomiast niewyczuwalna obecność laktozy, o której berdo wspominał
        Może dlatego, że dałem tylko 250g przy polecanych 400. Cieszę się, że Wam smakowało. Jak na razie to moja najlepsza warka, do czasu Nut Brown Ale, którego ekstraktem zostałem obdarowany na Gali (dzięki eprezes ).
        Co do wazeliniarstwa to również jestem za rzeczową oceną i nie obraziłbym się gdybyście stouta "zjechali".
        Zrówko

        Comment

        Przetwarzanie...