browar Lupus, warka VIII

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2005.03
    • 5828

    browar Lupus, warka VIII

    Pijąc to piwo żałowałem, że Marek częściej nie warzy piwa, bo może bym częściej miał okazję go spróbować

    warzone 1.05.2006
    butelkowane 7.05.2006

    blg 13

    Kolor: bursztynowy.
    Piana: średniopęcherzykowa, biała i dłuuugotrwała.
    Zapach: piękny od aromatycznego chmielu z delikatną słodowością ale bardzo w tle.
    Smak: głęboko goryczkowy z lekkim karmelem. Alkoholowa nutka. Przypomina koźlaka
    Nagazowanie: wyważone. Wspomaga goryczkę i pianę. Niestety pozostają na żołądku.

    Bardzo udane piwo! Dzięki mwojtaszek za podzielenie się i e-prezes za dostarczenie
    Attached Files

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !
  • e-prezes
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2002.05
    • 19244

    #2
    mam nadzieję, że niczego nie pokręciłem... etykieta przyklejona przeze mnie, bo mwojtaszek przywiózł piwka dla nas, ale bez opisu i spisałem to na kartce.
    moje jeszcze czeka, tym razem mam nadzieję dłużej
    Last edited by e-prezes; 2006-06-11, 20:38.

    Comment

    • e-prezes
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2002.05
      • 19244

      #3
      kolorek ładny, jasno bursztynowy;
      zapach już przy otwieraniu chmielowy i ciut drożdżowy;
      nagazowanie bombastyczno-orgiastyczne (uprzedzony o tym przez Marka dobrałem odpowiednio dużą szklankę); przez cały czas picia intensywne, choć już nie tak jak z początku;
      piana w postaci dużej czapy, wyłażącej ze szkła; przy powierzchni piwa gruba, z wierzchu drobniutka, trwała, że nożem krajać; jasna.
      w smaku czuje się lekko drożdżowe nutki (a to z racji sporego nagazowania i oderania osadu z dna), ale przebija się na plan pierwszy, nie sążnista, ale wyraźna goryczka. alkoholu po porterowaniu nie czuje słodowość delikatna, przyjemna.
      ogólnie supcio! rób tak dalej Marku!

      Comment

      Przetwarzanie...