Milicki Browar Rynkowy, #31 Pils

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2004.06
    • 9475

    Milicki Browar Rynkowy, #31 Pils

    Piana: piękna, śnieżnobiała, średnioobfita, ale trwała.
    Kolor: złocisty, jaśniejsze niż na zdjęciu. Piwo wykazuje objawy zmętnienia na zimno. W piwniczce było niemal klarowne, a po kilku dniach w lodówce, całkowicie mętne. Co nie dziwi zbytnio, bo jacer sam przyznał, że nie stosuje przerwy białkowej. Ja tam lubię mętne piwo, ale niektórzy lubią popatrzeć na piękny kryształowo czysty kolor. Za to piana bardzo ładna.
    Wysycenie: średnie, w kierunku wysokiego.
    Zapach: czysty, żadnych nut górofermentacyjnych, chmielu troszeczkę i taka przyjemna piwna kwaskowość.
    Smak: czysty, świeży. Mimo, że lubię mocne chmielenie, to to piwo ma niesamowity urok. Goryczka jest idealnie zbalansowana, ani trochę mi jej nie brakuje , mimo, że piwo określiłbym jako lekko chmielone. Piwo nie jest przesadnie treściwe, ale nie tego szukam w pilsie. Niesamowicie orzeźwia dzięki delikatnej kwaskowości.

    Nie bez powodu jacer wygrał w kategorii Pils na V WWP. Nie piłem jeszcze słabego pilsa z tego browaru.
    Attached Files
    blog.kopyra.com
  • jacer
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2006.03
    • 9875

    #2
    Odgrzebałem w piwnicy jeszcze jedną butelkę.

    Mój jest klarowny, bo w piwnicy 15stC.

    Rzeczywiście, bardzo dobry Pils

    Nastepne już są nieco inne.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • kopyr
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2004.06
      • 9475

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
      Mój jest klarowny, bo w piwnicy 15stC.
      Mój też był klarowny dopóki go nie schłodziłem.
      blog.kopyra.com

      Comment

      Przetwarzanie...