Wielki_B, warka #36

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2001.02
    • 23879

    Wielki_B, warka #36

    Piwo otrzymane 23. sierpnia 2006. Swoje zatem odleżakowało. Poza numerem warki przed otwarciem nie mam bladego pojęcia co jest w środku. Albo nie pamiętam co miało w środku być

    Jest ciemniak!

    Piana beżowa, grubo pęcherzykowa, długo utrzymująca się. Po jakiś 20 minutach zanika do zera.

    Barwa - nieprzeniknionociemnobrunatna.

    W zapachu złożone nuty - kawowość, troszkę winnych klimatów i zapach mokrego....
    maku.

    W smaku - stawiam że to zdradliwy porter Zdradliwy, bo mocy nie czuć podczas degustacji. Oczywiście improwizuję z typowaniem, lecz mam nadzieję że się nie mylę. Poza odbrobinkę tyci tyci klimatem winnoalkoholowym. smak czysty, ze świetnie ułożoną goryczką komponującą się z treściwością, może też jest tu jest do odnalezienia nieco ciemnoodsłodowych akcentów goryczkowo-kwaskowych, ale wszystko razem daje wyborne połączenie.

    Dziękuję za możliwość degustacji! Jeśli będzie na rynku - będę kupował
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Wielki_B
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2005.02
    • 1968

    #2
    Tak, to był porter. Porter Pszowski, kóry zajął II miejsce w 2006 roku na konkursie w Żywcu.
    A więc piwo to miało 3 lata!
    Chyba tylko tak mocne w treści piwo (choć - jak na portera - nie aż tak mocne, bo miało chyba 19 Blg) mogło przeleżeć sobie tyle czasu bez wyraźnie wyczuwalnych posmaków z autolizy drożdży.

    PS. A przy okazji: w ostatnim roku niewiele działo się u mnie pod względem piwowarskim (prócz wylania kilku niechlujnie zrobionych warek, z powodu przegazowania piw). Pierwszą warkę, po roku przerwy, wykonałem w styczniu 2009 i chyba w tym roku nie zrobię więcej, jak 7-8 nastaw. Cały ciepły okres 2008 roku upłynął mi w schemacie: praca - wyprawy wędkarskie - bar - praca - wyprawy...
    A piwo... tylko ze sklepu! (a raczej baru )
    Teraz zrobiłem kilka pilsów i doppelbocka - ten, jak się uda, to pojedzie do Żywca na konkurs.
    Pozdrawiam wszystkich znajomych na forum!

    Comment

    • mwa
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2003.01
      • 5071

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
      Tak, to był porter. Porter Pszowski, kóry zajął II miejsce w 2006 roku na konkursie w Żywcu.
      Całe szczęście, że mojego raczej już nie będzie, bo wypity, chyba że ktoś w piwnicy trzyma.
      Pozdrawiam Cię !!!!

      Comment

      • fidoangel
        Major Piwnych Rewolucji
        🥛🥛🥛
        • 2005.07
        • 3489

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
        A piwo... tylko ze sklepu! (a raczej baru )(...)
        Pozdrawiam wszystkich znajomych na forum!
        A miło mi widzieć "starą gwardię" Może powinieneś się w jakimś temacie typu "Wróciłem" wpisać ?
        Pozdrawiam.

        Ps.Tego piwa z baru to nie zazdroszczę.Praktycznie pijam tylko własne, nawet "Czeski Raj" odwiedzam raczej z przyczyn towarzyskich a jest to jedyne takie miejsce na piwnej mapie tej części Europy.
        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

        Comment

        Przetwarzanie...