Browar domowy - mb WOS #11 ALE VOYTEK

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mark33
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2005.04
    • 3283

    Browar domowy - mb WOS #11 ALE VOYTEK

    Zapach : przyjemny jednak inny niż w piwach zacieranych, obecna jest woń ananasa, później ustępuje zapachowi słodowemu z grupy barw słodów czerwonych, dodatkowo mix chleba razowego z nutką drożdży.

    Kolor: bardzo ciemne złoto, spiżowe , klarowność idealna, drobniutkie pęcherzyki gazu.
    Piana: jak na piwo z ekstraktu bardzo fajna, idealnie opanowana, syknęło przy otwarciu jednak bez erupcji tylko idealne podniesienie do połowy szyjki. Trwałość dobra od 3 cm na początku do dywanika podczas niespiesznej degustacji.

    Smak: pełny, bogaty a to tylko jedenastka jak mniemam górnej fermentacji badź dolniak w górnym zakresie temperatur, stawiam na US-05 ze względu na lekko korzenne posmaki. Dopiero w połowie szklanki dało się odczuć przyjemny delikatny poziom nachmielenia, który potęguje się podczas i długo po degustacji (baaardzo ciekawe chmielenie ) Ogólnie piwo bardzo dobre, w niewielkim stopniu odkrywa technologię wykonania (co jest sztuką).
    Jednak da się zrobić bardzo dobre piwo z ekstraktu. Dziękuję za możliwość degustacji smacznego piwa.
    PS.
    Piwowar woosaa uwarzył to piwo
    Attached Files
    Last edited by mark33; 2009-06-10, 20:04. Powód: brak danych
  • woosaa
    Major Piwnych Rewolucji
    🍼🍼
    • 2005.07
    • 1553

    #2
    Witam.Miło mi,że piwko smakowało.Piwko te jest górnej fermentacji.Drożdze to US-05.Temperaturka fermentacji to 21-22 C.Chmielenie trwało ok.50 min.,najpierw 20g marynki,ostatnie 10min już z 20 g aromatycznym.Rad do chmielenia udzielił mi kolega Kopyr,któremu bardzo dziękuję!Fermentacje trwały 7 dni burzliwej i 8 cichej.Do refermentacji dodałem ok.150 g glukozy na ok.18 litrów piwa.Piwko zostało uwarzone z gotowego zestawu z Browamatora "Prawdziwe Ale".PZDR
    mb WOS

    Comment

    Przetwarzanie...