Nowe piwa na rynku (wyprodukowane W POLSCE) - TYLKO komentarze

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛
    • 2006.03
    • 13952

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myszon007
    Van Pur - Van Horn Strong alk. 7%
    puszka 0.5l
    Masz tam przed sobą tę puszkę? Jeśli tak, to podaj kod kreskowy.
    Kolejne piwo z portfolio Głubczyc ląduje gdzieś indziej. Co się dzieje?

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Myszon007
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2007.02
      • 1208

      Van Pur - Van Horn Strong alk. 7%
      puszka 0.5l
      W takim razie uzupełniam dane tego Van Horna o kod kreskowy:

      5 900535 003895

      do dostania w Polo Markecie (w bazie to piwo jest jeszcze pod Połczynem i Głubczycami).
      ♪♫

      Comment

      • Pendragon
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🥛🥛🥛
        • 2006.03
        • 13952

        Zapomniałem, że Van Pur wprowadził jednakowy kod dla wszystkich swoich 3 (wtedy) browarów. Jak jeszcze zmienią w Łomży i Jędrzejowie to się już nie połapiemy co skąd jest.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Myszon007
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2007.02
          • 1208

          To skoro jesteśmy przy porządkach marketowo-vanpurowych, to trzeba by gdzieś wpisać piwo Argus Rubi (malinowe - 5% alk.) dostępne chyba od ubiegłorocznych wakacji w Lidlach. Na puszce nie ma podanego producenta. Puszka jest stalowa, a kod jest lidlowy więc niewiele mówi. Na stronie http://gryzli.piweczko.org jest puszka podpięta pod Brok. Co z tym fantem, Pendragonie ?
          ♪♫

          Comment

          • Pendragon
            Generał Wszelkich Fermentacji
            🥛🥛🥛
            • 2006.03
            • 13952

            A Pendragon na to... jaki browar u nas wypuszcza piwa w stalowych puszkach?

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Myszon007
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2007.02
              • 1208

              no Van Pur... czyli wrzucisz pod Broka?
              ♪♫

              Comment

              • wrednyhawran
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2010.07
                • 1784

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
                Ale piłeś go z puszki?
                Tak, z puszki. W dyskusji o Masterze z Głubczyc wkleiłem też zdjęcie puchy, na którym widać Royal Unibrew: http://browar.biz/forum/showthread.php?t=61964
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • Pendragon
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🥛🥛🥛
                  • 2006.03
                  • 13952

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myszon007
                  no Van Pur... czyli wrzucisz pod Broka?
                  Jeszcze nie wiem co zrobię.
                  A to jest w ogóle polskie piwo? Któryś tam Argus zdaje się nie jest "nasz", a inny robiony jest w Broku.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Wiktoria
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 2003.07
                    • 798

                    Na puszkach nie ma producenta. Natomiast, tak jak pisałam już w PW, na etykietach zbiorczych gdzieś w połowie zeszłego roku był napis: Van Pur, browar w Koszalinie (Argus premium), a pod koniec zeszłego i na początku tego roku i na premiumie i na strongu było tylko "Royal Unibrew". Jeśli chodzi o to malinowe (Rubi), to wystawiają je bezpośrednio w kartonach na półki i raczej nie ma możliwości, żeby jakaś etykieta zbiorcza się tam zawieruszyła, tak jak przy pozostałych, które leżą na paletach.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Generał Wszelkich Fermentacji
                      🥛🥛🥛
                      • 2006.03
                      • 13952

                      Na forum jest taki nowy kolega co lubi zakładać ankiety. Ja do tej pory nie odkryłem jak to się robi. Może on założy taka z pytaniem z jakiego browaru pochodzi Argus Rubi
                      A zresztą...dać wszystkie Argusy do Broka (najwięcej poszlak) i będzie po kłopocie. Jeśli kiedyś się wyda, ze autor jest inny, to się zmieni...

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • R_F
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 2003.11
                        • 159

                        Wszystkie Argusy produkuje Royal Unibrew.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Generał Wszelkich Fermentacji
                          🥛🥛🥛
                          • 2006.03
                          • 13952

                          No i co z tego wynika, że RU? Co to jest RU? Takiego tworu w Polsce już praktycznie nie ma, zatem...

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Pendragon
                            Generał Wszelkich Fermentacji
                            🥛🥛🥛
                            • 2006.03
                            • 13952

                            ... zatem w takim układzie, żaden Argus nie jest polski.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • kruger_nr1
                              Kapitan Lagerowej Marynarki
                              🍼
                              • 2005.11
                              • 801

                              na puszkach Argus pisze w napisach czeskich i słowackich że piwo jest wyprodukowane w Polsce. U nich wymagane jest podanie kraju producenta, nie tak jak u nas tylko : UE . Dlatego kiedyś były puszki Argus na których pisało, że wyprodukowane w Niemczech. Więc te Argusy obecne są produkowane w Polsce, tylko trudniej zgadnąć jaki to browar. A najgorzej z tym Rubi...
                              Kolekcja puszek piwnych:
                              http://puszkikrugera.web-album.org/

                              Comment

                              • kruger_nr1
                                Kapitan Lagerowej Marynarki
                                🍼
                                • 2005.11
                                • 801

                                Co do Argusa Rubi... pierwsza puszka była stalowa, a Brok był wtedy pod RU , więc można by przyjąć, że była to puszka z Broka, bo inne piwa z Broka też były w stalowych puszkach. Potem jednak Brok przeszedł pod VanPura i myślę, że jednak marka Argusa pozostała w RU, skoro przez jakiś ostatni czas wszystkie Argusy są sygnowane przez RU. Obecnie Rubi jest w aluminiowej puszce i nie wydaje mi się, by Lidl rozdrabniał się na producentów. RU przejął markę Cooler i myślę, że sprzdając Broka zachował markę bo Cooler nadal opisany jest jako RU. Wiec skoro Jędrzejów produkował ostatnio Coolera Malinowego, to Rubi może być z Jędrzejowa. To takie moje domniemania, ale może ktoś coś wie konkretniejszego.
                                Kolekcja puszek piwnych:
                                http://puszkikrugera.web-album.org/

                                Comment

                                Przetwarzanie...