Nowe piwa na rynku (wyprodukowane W POLSCE) - TYLKO komentarze

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • remfire
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2004.03
    • 1334

    Przed rozlewaniem napewno waźą
    Last edited by remfire; 2008-01-13, 14:25.

    Comment

    • Pendragon
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛
      • 2006.03
      • 13952

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
      a co ten piernik ma do wiatraka?
      To był moja odpowiedź na twoje stwierdzenie, że zaległości odrobione. Do tematu o zmianach parametrów nie zaglądasz ostatnio najwidoczniej, więc napisałem tu.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • MarcinKa
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼🍼
        • 2005.02
        • 2734

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
        Relakspol, Dark Ale (parametry jak BSK SG Dark Ale)
        Relakspol, Amber Ale (parametry jak Armagedon Górna Fermentacja, jak sądzę)
        oba tylko lane.
        W Winiarni obydwa są sprzedawane pod nazwą Czarny Smok. Na nalewakach pojawiły się ozdoby z tą nazwą, więc możliwe, że to oficjalna nazwa Relakspola. Jeśli tak jest to Fortuna może poczuć się plagiatowana
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • MarcinKa
          Major Piwnych Rewolucji
          🍼🍼
          • 2005.02
          • 2734

          Browar Na Jurze, Ciemne
          Ekstrakt - ?
          Alkohol - 6,8% take informacje podała mi kelnerka. Pijąc piwo powiedział bym, że ma najwyżej ok. 6%, trzeba to jeszcze sprawdzić.

          W stosunku do Ciemnego, które jest na forum (JAcksonie ty opisywałeś niefiltrowane piwo?, bo ja tak), to jest filtrowane i ponoć pasteryzowane, no i z kega, a nie przynoszone w dzbanie z browaru.
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • cyoorka
            Porucznik Browarny Tester
            • 2007.03
            • 338

            GAB Oslo Świeże

            Piwo dostępne jedynie w lokalu OSLO Pub na Korczaka w Częstochowie. Występuje w wersji filtrowanej i niefiltrowanej. Alkohol 5,5%. Ekstrakt (o ile dobrze pamiętam) 11. Cena 8 zł za butelkę. Butelki ręcznie numerowane. Seria limitowana.

            Comment

            • nunek
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2008.01
              • 110

              brak piwa okocim pszeniczne

              Miałem dziś okazje skosztować piwa okocim pszeniczne niestety nie ma go w spisie

              Comment

              • abernacka
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🥛🥛🥛🥛
                • 2003.12
                • 10861

                Nie ma jego, ponieważ to nie jest polskie piwo.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • nunek
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2008.01
                  • 110

                  Dzięki za informacje, rozumiem że w swoim dzienniku piwnym nie mogę umieszczać piw zagranicznych. Tak?

                  Comment

                  • kopyr
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 2004.06
                    • 9475

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nunek
                    Dzięki za informacje, rozumiem że w swoim dzienniku piwnym nie mogę umieszczać piw zagranicznych. Tak?
                    Możesz. W zakładce piwa zagraniczne, tam należy nazwę browaru i nazwę piwa wpisać za każdym razem samodzielnie.
                    Last edited by kopyr; 2008-01-23, 18:31.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • remfire
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2004.03
                      • 1334

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nunek
                      Miałem dziś okazje skosztować piwa okocim pszeniczne niestety nie ma go w spisie
                      A tutaj możesz sobie poczytać na temat Okocimia Pszenicznego:

                      Comment

                      • nunek
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 2008.01
                        • 110

                        Dziękuje, jeszcze się słabo orientuje w zasadach działania forum.

                        Comment

                        • dadek
                          Major Piwnych Rewolucji
                          🍺
                          • 2005.09
                          • 4630

                          Browar EDI, Wschowskie musujące wytrawne

                          19 lutego odwiedziliśmy browar EDI w Nowej Wsi koło Wschowy. Oprócz kompletu piw znajdujących się już w spisie, kupiłem dwa których tam ne ma:
                          1. Wschowskie musujące wytrawne jasne 16 Blg, 7,6% alk.
                          2. Wschowskie musujące wytrawne ciemne 16 Blg, 7,6% alk.
                          Obie wersje są piwami niepasteryzowanymi, jak napisano na etykiecie "...z drożdżami, poddane wtórnej fermentacji w butelce". Rozlewane do butelek typu "szampan", 0.75 l (korek, na nim drut, pokryte folią do połowy szyjki!). Proszę o wpis, gdyż chciałbym umieścić w DP.
                          Piwo świetne, tego w Polsce jeszcze nie było! Mamy już "pszenice" a teraz kolejna nowość! Choć mam daleko to chyba niedługo do Wschowy wrócę. Tym bardziej że podbudowała mnie rozmowa z właścicielem. Żegnając nas, gdy życzyliśmy powodzenia w biznesie stwierdził: "trzeba mieć pasję i wytrzymać". On to robi i oby jak najdłużej!

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            🥛🥛🥛🥛🥛
                            • 2001.02
                            • 23860

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek
                            19 lutego odwiedziliśmy browar EDI w Nowej Wsi koło Wschowy. Oprócz kompletu piw znajdujących się już w spisie, kupiłem dwa których tam ne ma:
                            1. Wschowskie musujące wytrawne jasne 16 Blg, 7,6% alk.
                            2. Wschowskie musujące wytrawne ciemne 16 Blg, 7,6% alk.
                            Obie wersje są piwami niepasteryzowanymi, jak napisano na etykiecie "...z drożdżami, poddane wtórnej fermentacji w butelce". Rozlewane do butelek typu "szampan", 0.75 l (korek, na nim drut, pokryte folią do połowy szyjki!). Proszę o wpis, gdyż chciałbym umieścić w DP.
                            Piwo świetne, tego w Polsce jeszcze nie było! Mamy już "pszenice" a teraz kolejna nowość! Choć mam daleko to chyba niedługo do Wschowy wrócę. Tym bardziej że podbudowała mnie rozmowa z właścicielem. Żegnając nas, gdy życzyliśmy powodzenia w biznesie stwierdził: "trzeba mieć pasję i wytrzymać". On to robi i oby jak najdłużej!
                            To zdaje się być jakaś inna odsłona Dworskiego Jasnego i Dworskiego Ciemnego, czy się mylę? Anteks - do raportu!
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • kony
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2005.08
                              • 1701

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                              To zdaje się być jakaś inna odsłona Dworskiego Jasnego i Dworskiego Ciemnego, czy się mylę? Anteks - do raportu!
                              Masz rację, już jakiś czas temu po nienajlepszym przyjęciu Dworskiego pan Ewdward mówił, że ma zamiar zmienić nazwę tego piwa bo nie wyszło mu to co planował. Wspominał właśnie wtedy, że chce je sprzedawać poprostu jako wytrawne.

                              Comment

                              • Shlangbaum
                                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                                • 2005.03
                                • 5828

                                Znowu pojawiły się nowe wersje piw w browarze EDI. Przejrzałem profile piw z EDI'ego ale tych nie ma na forum. Piwa butelkowane są w szampanówki, tak jak Dworskie.

                                EDI, Jasne Wschowskie Musujące, plato 16, alk 7,6
                                EDI, Ciemne Wschowskie Musujące, plato 16, alk 7,6

                                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                                Comment

                                Przetwarzanie...