Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gatunki piw - jak rozpoznać pilznera?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • umix
    Junior
    • 03-2009
    • 13

    Gatunki piw - jak rozpoznać pilznera?

    Witam, od kilku lat staram się poszerzać swoje piwne horyzonty i próbować różnych wyrobów polskich i zagranicznych browarów. Założyłem sobie nawet listę, na której zapisuje co piłem i jak mi smakowało, bo po pewnym czasie trudno było to wszystko zapamiętać.
    Teraz przyszedł czas na uporządkowanie tej listy. Wprowadziłem kryterium gatunku piwa: lager jasny, lager ciemny, pilzner, pszeniczne, koźlak, porter, stout, ale, smakowe i inne. I tu od razu prośba o ewentualną korektę lub rady co do podziału.
    Niestety jako początkujący piwosz, bez specjalnej wiedzy natrafiłem na problemy z klasyfikacją już wypitych piw. Największe trudności mam z odróżnieniem pilznerów od innych jasnych lagerów. Bo czy pilznerem jest:
    Okocim Premium Pils
    Gold Pils
    Zwierzyniec Pils
    Starovar
    Fuhrmann
    Gościszewo Pils
    Lech Pils
    Miłosław Pilzner

    Przypuszczam, że nazwa może być myląca.

    Wydaje mi się, że pilznery to:
    Zlaty Bazant
    Krusovice Imperial
    Zlatopramen
    Svijanský Kníže
    Opat
    Pilsner (brow. Veltins)
    Beck's
    Březňák Böhmisch Pils
    PerlenBacher Premium Pils
    Bitburger.

    Pozdrawiam
    Last edited by umix; 02-10-2012, 14:07.
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    Od siebie powiem tak: każdy pilzner to jasny lager, ale nie każdy lager to od razu pilzner. PIls to taki wycinek lagerowej rodziny, którego odróznia wyraźne nachmielenie, widoczne i w smaku i w zapachu, do tego konkretna goryczka. Kiedy dane piwo jest dosć pilsowe a kiedy nie to kwestia dosć płynna i nieraz mogą pojawić się rozbieżne opinie. W każdym razie pils nie powinien mieć jednostronnie słodowego zapachu, nie powinien być zbyt wysoko odfermentowany ani zawierać dodatków niesłodowancych. A wracajac do twojego pytania:
    Bo czy pilznerem jest:
    Okocim Premium Pils
    Gold Pils
    Zwierzyniec Pils
    Starovar
    Fuhrmann
    Gościszewo Pils
    Lech Pils
    Miłosław Pilzner
    Moim zdaniem tylko nad tym ostatnim można postawić znak zapytania, a to dlatego że warka jest warce nierówna. I tak raz jest to pils a raz mam wrażenie że jednak niekoniecznie.
    Wydaje mi się, że pilznery to:
    Zlaty Bazant
    Krusovice Imperial
    Zlatopramen
    Svijanský Kníže
    Opat
    Pilsner (brow. Veltins)
    Beck's
    Březňák Böhmisch Pils
    PerlenBacher Premium Pils
    Bitburger.
    Beck'sa bym bezwzględnie wykluczył, to typowy eurolager. Nie mniej zobaczymy co do poiwedzenia będą mieli inni forumowicze.

    Comment

    • qlpin
      Senior
      • 09-2011
      • 105

      #3
      ja bym podciągnął Becks'a do pilsnera zresztą dla mnie większość niemieckich koncerniaków podchodzi pod pilsnera najbardziej chyba Jever'a

      co do polskich to na pewno wykreśliłbym zwierzyniec i miłosław, a dodał Lubusz'a,
      za to Gościszewa Pils nie piłem już wieki, także nie pamiętam nawet jego smaku
      Last edited by qlpin; 02-10-2012, 22:47.

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #4
        ja bym podciągnął Becks'a do pilsnera zresztą dla mnie większość niemieckich koncerniaków podchodzi pod pilsnera najbardziej chyba Jever'a
        Jever to pilzner pełną gębą. Ale Beck's...no w jednym szeregu ze Stelllą, Heńkiem i Carlsbergiem już.

        Comment

        • specta
          Junior
          • 02-2010
          • 12

          #5
          Wielka strata

          Wiecie co Panowie i zauważyłem, że pojawiają się także Panie ? Naprawdę żałuję, że dopiero teraz zacząłem przeglądać to forum. I dzięki Bogu szybko trafiłem na Waszą rozmowę. Tego mi było trzeba.

          To był wstęp Od jakiegoś czasu (od przyjazdu z Dusseldorfu) polubiłem piwo Tzn. zawsze mi się wydawało, że lubiłem Wszystko zaczęło się od włoskiego Peroni we włoskiej pizzeri (wtedy też zrozumiałem co to włoska pizza). Było doskonałe. Zastanawiałem się z kolegą czy tak mi się pić chciało, czy jest po prostu dobre.

          Kolejny obiad, kolejnego dnia - no i gdzie ? Oczywiście włoska knajpa. Ja zamawiam pizze,ale inną - chcę spróbować czegoś odmiennego. A do picia piwo. I dostaję Veltins'a.
          Tego samego dnia kupuję zgrzewkę i pakuję do torby, przewieść do Polski. No i się zamotałem na ich lotnisku i zamiast nadać bagaż to wziąłem go jako podręczny i przekroczyło wagę. No i zostało po tamtej stronie ciężkie piwo.

          Ale od tamtej pory wiedziałem, że lubię niemieckie piwo. Pewna mądra kobieta podpowiedziała mi, że w Lidlu jest dobre niemieckie piwo. Ktoś jej tak powiedział. Wygooglowałem "lidl piwo" i pomiędzy zdjęciami zobaczyłem Perlenbachera. Wiedziałem, że to o to chodzi. Kupiłem go. Zachwyciła mnie butelka, etykieta. Totalnie rozwalił mnie odkręcany kapsel. Zawsze mi się to podobało, a to takie amerykańskie Czy wiecie, że średnica szyjki butelki Perlenbachera jest większa niż w innych butelkach. Kolega twierdzi, że na 100% bo mu cały palec wchodzi, a w innych nie No i w końcu się go napiłem. No i doceniłem Pilsnera - poniżej 5%. Teraz moje pytanie. Czy to rzeczywiście Pilsner i jakiej jakości ? Czy mam się czym zachwycać ? Dziś udało mi się kupić Warsteiner'a (Premium German Beer - złota puszka), piję go teraz i uważam, że ma lepszą jakość niż Perlenbacher lub jest to prawie identyczne piwo. Ale jeszcze wrócę do Perlenbachera - świetnie wygląda w szkle. Bąbelki są wyjątkowo ładne i naprawdę przypominają perły. No i jak się stuknie nawet lekko dnem o stół to wiadomo jest, że stół pianą zalany.
          A no i Perlenbachera to kupowałem na kartony. Współlokatorzy wiedzieli, że jestem szczęśliwie po wypłacie, gdy wnoszę karton 18 szt. Perlenbachera. Lubię go. Detronizacja ?
          A może coś polecacie ?

          Pozdrawiam,
          Adam

          Comment

          • Sokół83
            szynkarz
            • 12-2004
            • 1598

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika umix Wyświetlenie odpowiedzi
            Największe trudności mam z odróżnieniem pilznerów od innych jasnych lagerów. Bo czy pilznerem jest:
            Pils, pilsener to jasny lager o smaku i posmaku zdominowanym przez goryczkę, z wyraźnie zaznaczonym smakiem i zapachem chmielowym. Niemieckie są wybitnie goryczkowe ze słabym smakiem słodowym przez co bardziej wytrawne, czeskie mają intensywniejszy, często bardzo rozbudowany (np. Svijany 12 i 13) smak słodowy, który jednak nie może zdominować smaku piwa.

            Typowym i dobrym niemieckim pilsenerem, możliwym do dostania u nas, jest np Flensburger, Felsen Edelpils oraz... czeskie Bernardy
            Z czeskich browarów przemysłowych jak dla mnie bardzo dobre pilsy robią m.in. Svijany, Cerna Hora, Policka, Zatec
            Z polskich polecam Pils z Manufaktury Jabłonowo
            Z INNEJ BECZKI

            www.fotopolska.eu

            Comment


            • #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika umix Wyświetlenie odpowiedzi
              Witam, od kilku lat staram się poszerzać swoje piwne horyzonty i próbować różnych wyrobów polskich i zagranicznych browarów. Założyłem sobie nawet listę, na której zapisuje co piłem i jak mi smakowało, bo po pewnym czasie trudno było to wszystko zapamiętać.
              Teraz przyszedł czas na uporządkowanie tej listy. Wprowadziłem kryterium gatunku piwa: lager jasny, lager ciemny, pilzner, pszeniczne, koźlak, porter, stout, ale, smakowe i inne. I tu od razu prośba o ewentualną korektę lub rady co do podziału.
              Niestety jako początkujący piwosz, bez specjalnej wiedzy natrafiłem na problemy z klasyfikacją już wypitych piw. Największe trudności mam z odróżnieniem pilznerów od innych jasnych lagerów. Bo czy pilznerem jest:
              Okocim Premium Pils
              Gold Pils
              Zwierzyniec Pils
              Starovar
              Fuhrmann
              Gościszewo Pils
              Lech Pils
              Miłosław Pilzner

              Przypuszczam, że nazwa może być myląca.

              Wydaje mi się, że pilznery to:
              Zlaty Bazant
              Krusovice Imperial
              Zlatopramen
              Svijanský Kníže
              Opat
              Pilsner (brow. Veltins)
              Beck's
              Březňák Böhmisch Pils
              PerlenBacher Premium Pils
              Bitburger.

              Pozdrawiam
              A po co sobie tym głowę zawracać, gdzie zakwalifikować Lecha, Okocimia i inne ...?
              Po co klasyfikować piwo robione na cukrze i dodatkach niesłodowych?

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #8
                Ale od tamtej pory wiedziałem, że lubię niemieckie piwo.
                Niemieckie piwo to termin tak szeroki jak włoskie auto. Pod tym terminem może się kryć i Fiat Punto i Masserati Quatroporte. Przejrzyj dział sklepy z piwem, poczytaj recenzje i wybierz coś dla siebie. Pamiętaj, że niemieckie piwo to nie tylko pils, ale też dunkel, schwarzbier, weizen, bock, rauchbier, roggenbier...i tak można dojechać do kilkudziesięciu gatunków.

                Comment

                • umix
                  Junior
                  • 03-2009
                  • 13

                  #9
                  Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

                  pioterb4: Co do Miłosława Pilznera, zakupiłem dwie butelki i postaram się jakoś określić to piwo. Szczególnie, że mam też Pilsnera Urquella, więc od razu sobie porównam.

                  qlpin: Co do Lubusza, to jakieś 2-3 lata temu piłem go dużo, niestety od tego czasu nie mogę go nigdzie dostać. Nie pamiętam jak dokładnie smakował, poza tym, że nawet mi smakował i był tani

                  Ogólnie zastanawiałem się, czy jest sens wyodrębniania pilznerów od innych jasny lagerów, ale stwierdziłem, że tak, chociażby dlatego, żeby pijąc kolejne piwo właśnie zwracać na to uwagę i starać się je jakoś wg własnej opinii zakwalifikować. Już sama kwalifikacja będzie mi później dużo mówiła o jego smaku. Nawet jeśli zdarzy się, że nie będzie zgodna z przyjętymi kanonami gatunku.

                  Pozdrawiam

                  Comment

                  • Mason
                    Senior
                    • 02-2010
                    • 3280

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika umix Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ogólnie zastanawiałem się, czy jest sens wyodrębniania pilznerów od innych jasny lagerów
                    Oczywiście, że tak. Tak jak pośród ciemnych lagerów masz dunkel, schwarzbier, bock i porter bałtycki. Wszystkie ciemne, wszystkie lagery, a różnią się bardzo.
                    JEDNO PIVKO NEVADI!

                    Comment

                    • a1410
                      Senior
                      • 08-2003
                      • 613

                      #11
                      Zlaty Bazant to też już tylko zwykły eurolager...

                      Comment

                      • specta
                        Junior
                        • 02-2010
                        • 12

                        #12
                        Co do niemieckiego piwa i włoskich aut

                        Ja tam lubię włoskie auta. Od Pandy aż po Ferrari. Są ładne, czasem dziwaczne ale piękne. Weź Fiata 500 - tego starego. Tak zabawny, że aż robią reedycje. A nasz 126p ? Przecież to włoska robota, a ma swoje fankluby w całym świecie. Zobaczycie jeszcze będzie reedycja. Alfa Romeo - od zawsze sportowiec. Mo a wszystkich superautach włoskich nie powiem ani słowa. Nie ma po co się rozwodzić. Piękno, miłość i pasja ludzi zamieszkujących Maranello i okoliczne miejscowości. Pewnie w piwie też są lepsze rejony, ale generalnie niemcy robią dobre piwo (samochody również) a włosi piękne samochody (A po PERONI sądzę, że nawracają się na piwo - przekonują się do niego)

                        Comment

                        • qlpin
                          Senior
                          • 09-2011
                          • 105

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika a1410 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Zlaty Bazant to też już tylko zwykły eurolager...
                          Pils, pilsener to jasny lager o smaku i posmaku zdominowanym przez goryczkę, z wyraźnie zaznaczonym smakiem i zapachem chmielowym. Niemieckie są wybitnie goryczkowe ze słabym smakiem słodowym przez co bardziej wytrawne, czeskie mają intensywniejszy, często bardzo rozbudowany (np. Svijany 12 i 13) smak słodowy, który jednak nie może zdominować smaku piwa.
                          mi "Zlaty" do tego opisu pasuje...

                          Comment

                          • specta
                            Junior
                            • 02-2010
                            • 12

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Niemieckie piwo to termin tak szeroki jak włoskie auto. Pod tym terminem może się kryć i Fiat Punto i Masserati Quatroporte. Przejrzyj dział sklepy z piwem, poczytaj recenzje i wybierz coś dla siebie. Pamiętaj, że niemieckie piwo to nie tylko pils, ale też dunkel, schwarzbier, weizen, bock, rauchbier, roggenbier...i tak można dojechać do kilkudziesięciu gatunków.
                            Ja tam lubię włoskie auta. Od Pandy aż po Ferrari. Są ładne, czasem dziwaczne ale piękne. Weź Fiata 500 - tego starego. Tak zabawny, że aż robią reedycje. A nasz 126p ? Przecież to włoska robota, a ma swoje fankluby w całym świecie. Zobaczycie jeszcze będzie reedycja. Alfa Romeo - od zawsze sportowiec. No a o wszystkich superautach włoskich nie powiem ani słowa. Nie ma po co się rozwodzić. Piękno, miłość i pasja ludzi zamieszkujących Maranello i okoliczne miejscowości. Pewnie w piwie też są lepsze rejony, ale generalnie niemcy robią dobre piwo (samochody również) a włosi piękne samochody (A po PERONI sądzę, że nawracają się na piwo - przekonują się do niego)
                            Last edited by specta; 04-10-2012, 19:38.

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              #15
                              Mam na myśli zróznicowanie w obrębie jednego państwa. I to, ze jesli komuś zasmakował pils to nie znaczy że tak samo pokocha Gose, Bocka i Rauchbiera.

                              Piwowarstwo włoskie jest wspaniałe ale raczej to mikrobrowarowe, nie koncernowe, które wszędzie jest jednakowo beznadziejne. Peroni, Miller, Beck's, Stella...jeden pies.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎